Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Seth Green NFT Cüzdanını Boşalttılar!

Paylaş

Seth Green, NFT alanına en son giren ünlüler arasında yer alıyor. Ancak Amerikalı oyuncu, öncelikle NFT piyasasının olumsuz tarafını deneyimledi. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Seth Green NFT saldırısının kurbanı oldu

ABD’li aktör, yönetmen, yazar ve yapımcı Seth Green, dün NFT alanındaki bir kimlik avı saldırısının kurbanı oldu. Saldırının ardından oyuncu, OpenSea tarafından işaretlenen dört NFT’nin çalındığını bildiren bir tweet yayınladı.

Seth Green NFT
Seth Green

Green, salı günü paylaştığı tweette, kripto cüzdanından birkaç yüksek değerli NFT’nin çalındığını söyledi. NFT’lerin, dolandırıcılar tarafından kimlik avı saldırısıyla çalındığını da ekledi. Ayrıca okuyan herkesten, dolandırıcılardan NFT satın almalarını istedi. Bunun yanında, alıcılardan birini bir tür düzeltme ayarlaması için de etiketledi. Seth Green NFT öğelerinin çalındığını resmi Twitter hesabından şöyle paylaştı:

“Vay canına, benim de başıma geldi. Kimlik avı saldırısı yaşadım ve 4 NFT’m kripto cüzdanımdan çalındı. Ben çözmeye çalışırken lütfen BAYC, OpenSea, Doodles ve YugaLabs, NFT’lerini satın almayın veya takas etmeyin. Ayrıca DarkWing84, çalınan Bored Ape NFT’mi satın almış gibisiniz. Beni lütfen arayın, böylece sorunu düzeltebiliriz.”

Green’in çalınan NFT’leri binlerce dolara satıldı

Seth Green, Web3 alanına geç giren ünlüler arasında yer alıyor. Ünlü oyuncu, yakın zamanda Heavy Metal Magazine ile ortaklaşa PizzaBots adlı kendi NFT koleksiyonunu da başlattı. Bunun yanında, NFT bağlantılı bir animasyon dizisinde DJ ve kripto sanatçısı Steve Aoki ile birlikte çalıştı.

Blockchain kayıtlarına göre, kimlik avı saldırısı dokuz gün önce gerçekleşti. Çalınan NFT’ler bir Bored Ape ve iki Mutant Ape ile Doodles koleksiyonundan bir NFT’den oluşuyordu. Seth Green NFT cüzdanını soyan dolandırıcı, Green’in Bored Ape’ini 200.000 doların üzerinde bir fiyata sattı. Bunun ardından dolandırıcı, Mutant Ape NFT’sini satışa çıkardı ve 42.200 dolara elden çıkardı. Dolandırıcının henüz satmadığı Green’in iki NFT’sinin taban fiyatı 70.000 dolar değerinde seyrediyor. OpenSea, NFT’ler ve Green’in hesabını “şüpheli ve potansiyel olarak ele geçirilen” olarak işaretledi.

NFT alanındaki kimlik avı saldırıları, oldukça yaygın bir biçimde devam ediyor. Bunun nedeni, NFT’leri cüzdanınızı sadece yanlış web sitesine bağlamanız ile birlikte NFT’lerinizin çalınmasının mümkün olması. Green’in NFT’lerinin çalınması, önceki kimlik avı saldırılarını hatırlatıyor. Onlarda da mağdurlar, Twitter üzerinden NFT pazarı OpenSea’dan yardım istemişti.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...