Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Seth Green, Çalınan NFT İçin Servet Ödedi!

Paylaş

Seth Green çalınan Bored Ape Yacht NFT’sini geri almak için büyük bir servet ödediğini bildirdi. Seth Green daha önce çalınan NFT ile bir daha ilgilenmeyeceğini duyurmuştu. NFXhaber olarak, daha sonra neler olduğunu sizin için derledik.

Seth Green

Seth Green Bored Ape’sine Kavuştu

Yakın zamanda bir rapor açıklanmıştır. Rapora göre, aktör Seth Green, geçen ay bir kimlik avı saldırısında kaybettiği Bored Ape Yacht Club NFT ‘ye kavuştu. Green’in, kimlik avı sonucunda kaybettiği Bored Ape, bir koleksiyoncuya satıldı. Ancak sonra tekrar Green tarafından satın alındı. Green’in NFT için 165 Ethereum ödediği bildirildi.

Geçen ay gerçekleşen saldırıda toplamda 300.000 dolardan fazla kayıp yaşanmıştır. Buna Bored Ape NFT #8398 dahildir. Bu saldırı sonucunda, Bored Ape’nin geri satın alınması 200.000 dolara mal olmakla kalmadı. Aynı zamanda Green’in yaklaşmakta olan TV şovu White Horse Tavern’ın yıldızı olması için tekrardan Green’in elinde olması gerekiyordu. Perşembe günü, gerçekleştirilen bir sohbette açıklama yaptı. Green, NFT’sini geri aldığını doğruladı. İşlem kayıtları, fonların Green tarafından kontrol edilen bir cüzdandan çıktığını göstermektedir. Kripto platformu NFT Trader aracılığıyla Bay Peynir ve DarkWing84 olarak bilinen bir NFT toplayıcısına gönderilmiştir. Green, sahte bir sitede NFT basmaya çalışırken dolandırıldıktan sonra koleksiyoncu NFT’yi iyi niyetle satın aldığını iddia etmektedir.

DarkWing84’ü NFT’yi Seth Green’e iade etmeye nasıl ikna olduğu bilinmemektedir. Ancak hikayeyi çevreleyen olaylar, NFT mülkiyeti tarafından verilen fikri mülkiyet haklarıyla ilgili soruları gündeme getirmiştir. Bored Ape Yacht Club NFT serisine uygulanan lisans kuralları, koleksiyonun yaratıcıları olan Yuga Labs’ın markanın telif hakkına sahip olmasına rağmen, şirketin bireysel NFT’lerin sahibinde ki görüntüleri kullanmaları için geniş bir lisans verdiğini belirtmektedir. Ancak bu kurallar, çalınan ve daha sonra yeniden satılan NFT’leri hesaba katmamaktadır.

Geen’in Şovu Tehlikedeydi!

Green için, Bored Ape’ini geri almak paradan daha fazlasıydı. Kimlik avı saldırılarında başka NFT’leride çalınmıştır. Ancak onlar para dışında bir şey ifade etmiyordu. Green, farklı NFT projesinden karakterler içeren White House adlı yeni bir animasyon dizisi üzerinde çalışıyor. Gösteri için bir fragman yakın zamanda Gary Vaynerchuk’un NFT kongresinde gösterilmştir. Green, Bored Ape NFT’sini geri almamış olsaydı, NFT sahibine Yuga Labs’in lisanslama koşullarına göre Bored Ape IP’sine bir lisans verildiğinden, Bored Ape’in görüntüsünü şovunda kullanamayacaktı.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...