Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Seth Green, Çalınan NFT İçin Servet Ödedi!

Paylaş

Seth Green çalınan Bored Ape Yacht NFT’sini geri almak için büyük bir servet ödediğini bildirdi. Seth Green daha önce çalınan NFT ile bir daha ilgilenmeyeceğini duyurmuştu. NFXhaber olarak, daha sonra neler olduğunu sizin için derledik.

Seth Green

Seth Green Bored Ape’sine Kavuştu

Yakın zamanda bir rapor açıklanmıştır. Rapora göre, aktör Seth Green, geçen ay bir kimlik avı saldırısında kaybettiği Bored Ape Yacht Club NFT ‘ye kavuştu. Green’in, kimlik avı sonucunda kaybettiği Bored Ape, bir koleksiyoncuya satıldı. Ancak sonra tekrar Green tarafından satın alındı. Green’in NFT için 165 Ethereum ödediği bildirildi.

Geçen ay gerçekleşen saldırıda toplamda 300.000 dolardan fazla kayıp yaşanmıştır. Buna Bored Ape NFT #8398 dahildir. Bu saldırı sonucunda, Bored Ape’nin geri satın alınması 200.000 dolara mal olmakla kalmadı. Aynı zamanda Green’in yaklaşmakta olan TV şovu White Horse Tavern’ın yıldızı olması için tekrardan Green’in elinde olması gerekiyordu. Perşembe günü, gerçekleştirilen bir sohbette açıklama yaptı. Green, NFT’sini geri aldığını doğruladı. İşlem kayıtları, fonların Green tarafından kontrol edilen bir cüzdandan çıktığını göstermektedir. Kripto platformu NFT Trader aracılığıyla Bay Peynir ve DarkWing84 olarak bilinen bir NFT toplayıcısına gönderilmiştir. Green, sahte bir sitede NFT basmaya çalışırken dolandırıldıktan sonra koleksiyoncu NFT’yi iyi niyetle satın aldığını iddia etmektedir.

DarkWing84’ü NFT’yi Seth Green’e iade etmeye nasıl ikna olduğu bilinmemektedir. Ancak hikayeyi çevreleyen olaylar, NFT mülkiyeti tarafından verilen fikri mülkiyet haklarıyla ilgili soruları gündeme getirmiştir. Bored Ape Yacht Club NFT serisine uygulanan lisans kuralları, koleksiyonun yaratıcıları olan Yuga Labs’ın markanın telif hakkına sahip olmasına rağmen, şirketin bireysel NFT’lerin sahibinde ki görüntüleri kullanmaları için geniş bir lisans verdiğini belirtmektedir. Ancak bu kurallar, çalınan ve daha sonra yeniden satılan NFT’leri hesaba katmamaktadır.

Geen’in Şovu Tehlikedeydi!

Green için, Bored Ape’ini geri almak paradan daha fazlasıydı. Kimlik avı saldırılarında başka NFT’leride çalınmıştır. Ancak onlar para dışında bir şey ifade etmiyordu. Green, farklı NFT projesinden karakterler içeren White House adlı yeni bir animasyon dizisi üzerinde çalışıyor. Gösteri için bir fragman yakın zamanda Gary Vaynerchuk’un NFT kongresinde gösterilmştir. Green, Bored Ape NFT’sini geri almamış olsaydı, NFT sahibine Yuga Labs’in lisanslama koşullarına göre Bored Ape IP’sine bir lisans verildiğinden, Bored Ape’in görüntüsünü şovunda kullanamayacaktı.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...