Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Sega Metaverse Evrenine Giriş Yapıyor

Paylaş

Sega’dan iş ilanı, Sega şirketinin gelecek stratejisinin bir parçası olarak oyun metaverse için oluşturulmakta. Bu ilandan anlaşılan Sega Metaverse evrenine giriş yapmakta.

Sega, büyük ölçüde Yakuza, Phantasy Star Online ve Sonic sayesinde video oyunu endüstrisinde popüler olmuştur. Şimdi, metaverse veya web 3.0 yeni bir gözde. Yeni teknolojik trendlere yatırım yapmak isteyen birçok oyun şirketi gibi Sega’da bu trene atlamakta. Aslında, şirketin kendi metaverse emeli gibi görünmekte.

90’ların başında piyasaya sürülmesinden bu yana Sonic, yıllar boyunca Sega’nın en tanınmış serilerinden biridir. Son iki film sayesinde Sonic’in hayran kitlesi ve çekiciliği arttı. Şirket Franchise’ı daha da büyütmeye çalışırken umut vermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca Sega, retro tarzdaki Sonic Origins’in projsini duyurmaktaydı. Ayrıca Sonic başka bir başlık da dahil olmak üzere bir dizi yaklaşan Sonic projesini duyurdu. Ayrıca şirketin iş ilanlarından biri, Sega’nın metaverse planlarını Sonic’in geleceği ile birlikte sıraya koyabileceğini gösteriyor.

Sega Metaverse İçin Personel Arıyor!

Gönderi, Sonic yapımcısının Burbank, CA’daki ofisinde mobil ve metaverse oyunları için bir Kıdemli Yapımcı için bir kişi istemekte. Buna göre kıdemli üretici, küresel pazar için geliştirilecek olan Sonic the Hedgehog mobil ve metaverse ürünlerinin ulaştırılmasında yardımcı olacak.

Diğer birçok sorumluluk ve gereksinimin yanı sıra, rol ayrıca adayın sağlam bir mobil deneyimin yanı sıra gelecekteki bir metaverse deneyiminin ne olabileceği konusunda bir anlayışa sahip olması gerekmektedir. Ayrıca çeşitli metaverse gereksinimlerinin ve kısıtlamalarının farkında olması gerektiğini belirtir.

Sega, özellikle yaklaşan oyunlarıyla Sonic serisi etrafındaki çabalarını artırıyor. Ek olarak şirket, klasik Sonic oyunlarının dijital sürümlerinin Sonic Origins’in piyasaya sürülmesinin ardından Mayıs ayında liste dışı bırakılacağını belirtti. Bu, hayranların Sonic 1, 2, 3 & Knuckles ve CD’yi Sonic Origins dışında çalamayacağı anlamına gelir. Bu aynı zamanda Sega metaverse için hazırladığının bir göstergesi.

Tabii ki, Sega metaverse için çalışma yapan tek şirket değil. Bandai Namco şimdiden bir metaverse için 150 milyon dolar yatırım yapmakta. Ve daha yakın zamanda Epic, kendi metaverse projesi için LEGO ile ortaklık kurdu.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...