Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Sega Metaverse Evrenine Giriş Yapıyor

Paylaş

Sega’dan iş ilanı, Sega şirketinin gelecek stratejisinin bir parçası olarak oyun metaverse için oluşturulmakta. Bu ilandan anlaşılan Sega Metaverse evrenine giriş yapmakta.

Sega, büyük ölçüde Yakuza, Phantasy Star Online ve Sonic sayesinde video oyunu endüstrisinde popüler olmuştur. Şimdi, metaverse veya web 3.0 yeni bir gözde. Yeni teknolojik trendlere yatırım yapmak isteyen birçok oyun şirketi gibi Sega’da bu trene atlamakta. Aslında, şirketin kendi metaverse emeli gibi görünmekte.

90’ların başında piyasaya sürülmesinden bu yana Sonic, yıllar boyunca Sega’nın en tanınmış serilerinden biridir. Son iki film sayesinde Sonic’in hayran kitlesi ve çekiciliği arttı. Şirket Franchise’ı daha da büyütmeye çalışırken umut vermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca Sega, retro tarzdaki Sonic Origins’in projsini duyurmaktaydı. Ayrıca Sonic başka bir başlık da dahil olmak üzere bir dizi yaklaşan Sonic projesini duyurdu. Ayrıca şirketin iş ilanlarından biri, Sega’nın metaverse planlarını Sonic’in geleceği ile birlikte sıraya koyabileceğini gösteriyor.

Sega Metaverse İçin Personel Arıyor!

Gönderi, Sonic yapımcısının Burbank, CA’daki ofisinde mobil ve metaverse oyunları için bir Kıdemli Yapımcı için bir kişi istemekte. Buna göre kıdemli üretici, küresel pazar için geliştirilecek olan Sonic the Hedgehog mobil ve metaverse ürünlerinin ulaştırılmasında yardımcı olacak.

Diğer birçok sorumluluk ve gereksinimin yanı sıra, rol ayrıca adayın sağlam bir mobil deneyimin yanı sıra gelecekteki bir metaverse deneyiminin ne olabileceği konusunda bir anlayışa sahip olması gerekmektedir. Ayrıca çeşitli metaverse gereksinimlerinin ve kısıtlamalarının farkında olması gerektiğini belirtir.

Sega, özellikle yaklaşan oyunlarıyla Sonic serisi etrafındaki çabalarını artırıyor. Ek olarak şirket, klasik Sonic oyunlarının dijital sürümlerinin Sonic Origins’in piyasaya sürülmesinin ardından Mayıs ayında liste dışı bırakılacağını belirtti. Bu, hayranların Sonic 1, 2, 3 & Knuckles ve CD’yi Sonic Origins dışında çalamayacağı anlamına gelir. Bu aynı zamanda Sega metaverse için hazırladığının bir göstergesi.

Tabii ki, Sega metaverse için çalışma yapan tek şirket değil. Bandai Namco şimdiden bir metaverse için 150 milyon dolar yatırım yapmakta. Ve daha yakın zamanda Epic, kendi metaverse projesi için LEGO ile ortaklık kurdu.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...