Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Sandbox NFT İle Ukrayna’yı Destekliyor

Paylaş

Metaverse’de Barış… İki aydır Ukrayna’daki savaş dayanışma ruhunu yükseltiyor. Ethereum blok zincirinde bir NFT oyunu olan metaverse devi The Sandbox NFT ile, 27 Nisan’da sosyal ağlarında Ukrayna halkına yardım ve desteğinin durumunu açıklayarak dalgayı takip ediyor. NFT, kripto para birimleri, o zaman Rusya tarafından işgal edilen ülkeyi desteklemek için tüm araçlar iyidir.

Kripto Para İle Bağış Ukrayna’yı Desteklemek İçin

İlk olarak The Sandbox, UNICEF Fransa’ya 100.000 Sand coin bağışladı. SAND, pikselli metaverse alışverişlerin sinir sistemi olan yerel kripto para birimidir. Bu yazı itibariyle, bu SAND bağışı 300 bin dolar değerinde.

UNICEF’in Ukrayna’daki varlığı onlarca yıl öncesine dayanmaktadır. Bu nedenle insani müdahale hızlı ve ilgili olabildi. Ayrıca, UNICEF’in operasyonları çok sayıda, gizli ve verimlidir. Acil tıbbi malzeme teslimatı, su arıtma tabletleri ve küçüklerin kabulü bunlara örnektir.

Bununla birlikte kripto para birimi bağışları, metaverse devinin cömertlik göstermesinin tek yolu değildi. Fransız sanatçı Okiti’x, Barış İçin Birlik başlıklı NFT’ler oluşturdu. The Sandbox marketplace aracılığıyla mümkün olan bu NFT’lerin satışı, Ukrayna’ya bağışlanmıştır.

Sandbox NFT ve Metaverse İle Destek Ağı Genişliyor

NFT MAUER koleksiyonları, meta veri tabanındaki tarihi olayları temsil eden NFT’lerin artan varlığı aracılığıyla tarihi demokratikleştirmeyi amaçlar. Örneğin, The Sandbox’ın ilk ortaklarından Mauer, Ocak 2021’de Berlin Duvarı’ndan bir NFT koleksiyonu yarattı.

10.000 NFT ve Ukrayna bayrakları satışta. Sandbox’un iki amacı var. Birincisi, sahiplerinin metaverse’de Ukrayna’ya desteklerini göstermelerine izin vermek. İkincisi, Ukrayna kültürünü metaverse’de hayata geçirmek. Sandbox, Mauer NFT tarafından toplanan kazançları ikiye katlayabilme ihtimaline sahiptir.

27 Nisan’dan bu yana The Sandbox marketplace, Ukraynalı sanatçı Ilya tarafından yaratılan Ukrayna 24.02.2022 başlıklı bir NFT koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Bu Maniheist sanat eseri, iki karşıt dünyaya bölünmekte olan bir zafer takısını temsil etmekte. Bir yanda barış, diğer yanda savaş.

Sanatçıya göre bu barış ve bağımsızlığın temsili Ukrayna sivil direnişinin simgesi. Ayrıca bu NFT, 200 kopya halinde basıldı. Her kopyanın maliyeti 15 Sandbox’tur. Satıştan elde edilen tüm gelir, Ukrayna’daki savaş mağdurlarını destekleyen hayır kurumlarına gidecek.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...