Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Sandbox Metaverse İçerisinde Çeşitlilik Merkezi Kuruluyor

Paylaş

Lider sanal dünya ve dijital arazi platformu Sandbox Metaverse, çeşitlilik merkezi kuruyor. Buna göre Metaverse platformu, eşitlik ve kapsayıcılık merkezini başlatmak için People of Crypto Lab ile birlikte çalışıyor. NFXhaber olarak detayları sizin için hazırladık.

Sandbox Metaverse eşitlik merkezi açıyor

Sandbox ve People of Crypto (POC) ortaklık kurdu. Buna göre ikili, Sandbox Metaverse üzerindeki ilk çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık merkezini başlatacak. Olay iki şirketin Onur Ayını kutlama şeklinin bir parçası. Programa uygun olarak, POC 24 Haziran 2022’de özel “Belonging Week” etkinliğini gerçekleştirecek. Etkinlikte şirket, NYX Professional Makeup ile iş birliği içinde ilk ‘MetaPride’ı başlatacak.

Sandbox içerisindeki yeni merkez “Aidiyet Vadisi” olarak adlandırıldı. Ayrıca, “farklılıklarımızı kutlamak ve adil bir Web3’ün önemini cesurca yeniden teyit etmek için” kuruldu. Ek olarak kullanıcılar, The Sandbox’ın Alpha Sezon 3 öncesinde açılışını görecek. Bununla birlikte POC, yeni çeşitlilik merkezi için şunları söyledi:

Aidiyet Vadisi, siyah ve kahverengi kadınları, renkli insanları ve LGBTQIA+ yaratıcılarını, geliştiricilerini ve markalarını temsil ediyor. Ayrıca çeşitli hikayeleri, ekipleri ve projeleri olan yaratıcıları ve toplulukları güçlendiriyor. Böylece, Metaverse’de kültürel farklılıkları teşvik etme temeli üzerine inşa ediliyor.

Sandbox Metaverse, çeşitliliği ve kapsayıcılığı temsil eden projeler oluşturan yaratıcıları bünyesine katmak istiyor. Şirket, kozmetik firması NYX Professional Makeup’ı The Sandbox’a tanıtmak için şimdiden harekete geçti.

Onur Ayına özel avatar koleksiyonu

POC ve NYX, Onur Ayını kutlamak için 8.430 ikili olmayan avatar NFT drop’u başlatmayı planlıyor. NFT avatar koleksiyonu, Pride bayrağında temsil edilen her renk için voksel makyaj görünümleri içerecek. Basım, 17 Haziran’da gerçekleşecek. Koleksiyon, ten renkleri, etnik kökenler, cinsel yönelimler ve kimlikleri içeren en çeşitli NFT koleksiyonlarından biri olacak. Ayrıca koleksiyon, protez uzuvlar gibi farklı nitelikleri içerecek. Bunun yanında, başörtüsü vb. kültürel öğeler ile kültürel ve fiziksel farklılıkları kutlayacak. Proje hakkında yorum yapan POC Lab kurucu ortağı Akbar Hamid şunları söyledi:

LGBTQIA+ ve diğer azınlıklara karşı artan ayrımcılık ortada. bu nedenle, herkesi memnuniyetle karşılayan güvenli bir alan inşa etmek oldukça önemli hale geldi. Gerçek kimliğimi gizlemek zorunda kalmış biri olarak, Web3’ü marjinalleştirilen toplulukların temsil edildiği ve geride bırakılmadığı bir yer olarak inşa etmeye yardım etmek istiyorum. Misyonumuzu paylaşan bir ortak olarak NYX Cosmetics’ten gurur duyuyoruz.

The Sandbox Metaverse platformunun COO’su ve kurucu ortağı Sebastien Borget ise, şunları ekledi:

Çeşitlilik, eşitlik ve katılım, gerçekten açık bir metaverse için çok önemlidir. bu nedenle Metaverse, gerçek dünyanın önyargılarını ve eşitsizliğini tekrarlamamalıdır. Bunun yerine, engelleri aşmalı ve kapsayıcı, kucaklayıcı bir küresel topluluk oluşturmalıdır.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...