Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Sandbox Metaverse İçerisinde Çeşitlilik Merkezi Kuruluyor

Paylaş

Lider sanal dünya ve dijital arazi platformu Sandbox Metaverse, çeşitlilik merkezi kuruyor. Buna göre Metaverse platformu, eşitlik ve kapsayıcılık merkezini başlatmak için People of Crypto Lab ile birlikte çalışıyor. NFXhaber olarak detayları sizin için hazırladık.

Sandbox Metaverse eşitlik merkezi açıyor

Sandbox ve People of Crypto (POC) ortaklık kurdu. Buna göre ikili, Sandbox Metaverse üzerindeki ilk çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık merkezini başlatacak. Olay iki şirketin Onur Ayını kutlama şeklinin bir parçası. Programa uygun olarak, POC 24 Haziran 2022’de özel “Belonging Week” etkinliğini gerçekleştirecek. Etkinlikte şirket, NYX Professional Makeup ile iş birliği içinde ilk ‘MetaPride’ı başlatacak.

Sandbox içerisindeki yeni merkez “Aidiyet Vadisi” olarak adlandırıldı. Ayrıca, “farklılıklarımızı kutlamak ve adil bir Web3’ün önemini cesurca yeniden teyit etmek için” kuruldu. Ek olarak kullanıcılar, The Sandbox’ın Alpha Sezon 3 öncesinde açılışını görecek. Bununla birlikte POC, yeni çeşitlilik merkezi için şunları söyledi:

Aidiyet Vadisi, siyah ve kahverengi kadınları, renkli insanları ve LGBTQIA+ yaratıcılarını, geliştiricilerini ve markalarını temsil ediyor. Ayrıca çeşitli hikayeleri, ekipleri ve projeleri olan yaratıcıları ve toplulukları güçlendiriyor. Böylece, Metaverse’de kültürel farklılıkları teşvik etme temeli üzerine inşa ediliyor.

Sandbox Metaverse, çeşitliliği ve kapsayıcılığı temsil eden projeler oluşturan yaratıcıları bünyesine katmak istiyor. Şirket, kozmetik firması NYX Professional Makeup’ı The Sandbox’a tanıtmak için şimdiden harekete geçti.

Onur Ayına özel avatar koleksiyonu

POC ve NYX, Onur Ayını kutlamak için 8.430 ikili olmayan avatar NFT drop’u başlatmayı planlıyor. NFT avatar koleksiyonu, Pride bayrağında temsil edilen her renk için voksel makyaj görünümleri içerecek. Basım, 17 Haziran’da gerçekleşecek. Koleksiyon, ten renkleri, etnik kökenler, cinsel yönelimler ve kimlikleri içeren en çeşitli NFT koleksiyonlarından biri olacak. Ayrıca koleksiyon, protez uzuvlar gibi farklı nitelikleri içerecek. Bunun yanında, başörtüsü vb. kültürel öğeler ile kültürel ve fiziksel farklılıkları kutlayacak. Proje hakkında yorum yapan POC Lab kurucu ortağı Akbar Hamid şunları söyledi:

LGBTQIA+ ve diğer azınlıklara karşı artan ayrımcılık ortada. bu nedenle, herkesi memnuniyetle karşılayan güvenli bir alan inşa etmek oldukça önemli hale geldi. Gerçek kimliğimi gizlemek zorunda kalmış biri olarak, Web3’ü marjinalleştirilen toplulukların temsil edildiği ve geride bırakılmadığı bir yer olarak inşa etmeye yardım etmek istiyorum. Misyonumuzu paylaşan bir ortak olarak NYX Cosmetics’ten gurur duyuyoruz.

The Sandbox Metaverse platformunun COO’su ve kurucu ortağı Sebastien Borget ise, şunları ekledi:

Çeşitlilik, eşitlik ve katılım, gerçekten açık bir metaverse için çok önemlidir. bu nedenle Metaverse, gerçek dünyanın önyargılarını ve eşitsizliğini tekrarlamamalıdır. Bunun yerine, engelleri aşmalı ve kapsayıcı, kucaklayıcı bir küresel topluluk oluşturmalıdır.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...