Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Sandbox Metaverse Hilecilere Karşı Mücadeleyi Sürdürüyor

Paylaş

The Sandbox Metaverse, oyun topluluğundaki speedrun yarışmacılarının son şikayetlerinin ardından kolları sıvadı. Platform, hilecileri engellemek amacıyla platforma yeni KYC kuralları getirmeyi hedefliyor.

Hile şikayetleri, The Sandbox’ın resmi ortağı Metalympics’in düzenlediği speedrun yarışmasının ardından geldi. Metalympics’te göre, The Sandbox, topluluk tarafından gönderilen hata raporlarına ve hile kanıtına bakmadı. Bunun sonucunda Sandbox ekibi, dolandırıcılardan birini 1000 SAND (yaklaşık 1889 dolar) değerindeki para ödülü ile ödüllendirdi. NFXhaber olarak bildirdiğimiz üzere Sandbox, son dönemde kurduğu yeni iş birlikleri ile sıkça gündeme geliyor. Bu nedenle, metaverse’nin dolandırıcıları engellemek için yeni KYC kuralları getirmesi, benimsenmesi açısından önemli olabilir.

Sandbox Metaverse’de yarışma skandalı

Speedrun, bir video oyununun en kısa sürede bitirmek amacıyla oynanan bir yarışmadır. The Sandbox oyunlarında speedrun oldukça yaygındır. Metalimpics gibi birkaç harici kuruluş, Sandbox Metaverse oyuncuları için düzenli olarak speedrun yarışmaları düzenler. Bu yarışmaların çoğu, kazananlara 15.000 dolardan fazla SAND token değerinde büyük para ödülleri sundu.

Ancak Metaverse, oyunlarında hile yapanları tespit etmek için uygun bir anti-bot önlemine sahip değil. Bir Twitter kullanıcısı olan @Lugicc, oyunculardan birinin Metalympics Originals #3 yarışmasında 2. sırayı kazandığını söyledi. Bu doğruysa, Sandbox ekibi hile yapanı 1000 SAND token ile ödüllendirmiş oldu.

Sandbox Metaverse, hilecileri engellemek için KYC kurallarını düşünüyor

Toplulukta hilecilere karşı seslerin yükselmesinin ardından, The Sandbox Metaverse’nin kurucu ortağı Sébastien, ekibin yakında daha radikal çözümler bulacağı yorumunu yaptı. Örneğin, Sandbox kullanıcılarının gelecekte ödülleri almadan önce KYC göndermesi istenebilir. Sandbox kullanıcıları, KYC kurallarının gelmesiyle birlikte hile olaylarının azalacağını öngörüyor.

Peki nedir bu KYC kuralları? KYC, kimlik kartı doğrulaması anlamına geliyor. Kripto para ve metaverse alanındaki birçok proje, kullanıcıları doğrulamak için bu yöntemi kullanıyor. KYC, kullanıcıların gerçek olduğundan emin olmak, riskleri değerlendirmek ve izlemek için gerekli tüm işlemleri içeriyor. Sandbox, KYC sistemine yeni kurallar ekleyerek hilecileri daha rahat bir biçimde tespit edip cezalandırmayı amaçlıyor.

Bu ilk mi?

Bundan bahsetmişken, Metalimpics olayı da daha fazla soruyu gündeme getirdi. Hileciler Metalympics’te bu kadar kolay kazanabiliyorlarsa, geçmişte diğer Sandbox oyunlarında kazanmaları kolay olmaz mıydı? Örneğin, Alpha Sezon 1 ve 2’de birden fazla çekiliş noktası kazanmanız. Son zamanlarda pek çok büyük marka The Sandbox’a girdi. Sizce de Sandbox ekibinin tüm oyuncular için eşit bir oyun alanı oluşturmasının zamanı gelmedi mi?

Benzer Yazılar

Fortress Blockchain, NFT Veri Çözümü için Google Cloud ile Çalışacak!

Dijital sanatın yükselişi, şirketlerin NFT koleksiyonlarının güvenliğine öncelik vermesine...

Kimlik Avı Saldırıları, Yeniden MetaMask’ı Hedef Alıyor!

Raporlara göre, son dönemde artan kimlik avı dolandırıcılıkları, yeniden...

MetaMask Kurumsal (MMI) Yeni Kurumsal Sorumluları Duyurdu!

New York merkezli bir Blockchain yazılım şirketi olan ConsenSys,...

OpenSea, Warner Music Group ile İş birliği Yapacak!

OpenSea ve uluslararası müzik eğlence şirketi Warner Music Group,...

NFL ve Bud Light Ödüllü NFT Yarışması Duyurdu!

NFL ve resmi NFL bira sponsoru Bud Light'ın NFT...

Bir CryptoPunk, 3.300 ETH’ye Satıldı!

Nadir bir CryptoPunk NFT'nin, 3.300 ETH (yaklaşık 4,28 milyon...
Önceki İçerikTown Star NFT Nedir?
Sonraki İçerikNFT Mülkiyeti Gerçek Oldu!