Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Samsung Metaverse Evrenine Giriş Yapacak!

Paylaş

Metaverse evrenine giren büyük şirket sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Tüm Metaverse haberleri için NFXHahber’i takip etmeyi unutmayın. Samsung NFT destekli TV’lerden verim aldığını fark ettikten sonra şimdi de Samsung Metaverse adı altında kendi Meta dünyasını yaratmaya karar verdi.

Şirket yöneticisi Han Jong Hee, Samsung’un kendi metaverse dünyasını yaratmak için kolları sıvadıklarını duyurdu. Han Jong Hee yaptığı açıklamada Metaverse’nin Samsung’un büyümesi için itici bir güç olarak görmekte.

Yaratılacak olan meta evren ile birlikte teknolojik ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesine de ayrıca hız verildi. Samsung’un asıl amacı metaverse ve NFT kollarının aynı anda yürütmek. Ayrıca dünyada teknolojiye ayak uydurabilen en büyük marka olmak istemesi.

Güney Kore merkezli dünya devi şirketin başkan yardımcısı da şirketin bu alanda bir ağırlık göstermek istediğini doğruladı.

Güney Kore’li bir haber ajansı olan Yonhap’ın yayınladığı habere göre, Hee personellerine şöyle söyledi:

“Samsung’un metaverse versiyonunu meydana getireceğiz. Lütfen yeni fikirler üreterek, bunları gerçekleştirmemiz konusunda bize yardımcı olun. Müşterilerin yeni deneyimleri yaşamalarını sağlamak için metaverse cihazlarını ve çözümlerini piyasaya süreceğiz”

Samsung Metaverse ve NFT Aynı Anda

Samsung, geçtiğimiz günlerde iki yeni amiral gemisi ürününü tanıttığı bir lansman etkinliği düzenledi. Şirketin yöneticisi Shinwoo Lee’nin ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte Samsung S22 ve Tab S8 olmak üzere iki akıllı telefon tanıtıldı.

Samsung amiral gemisi cihaz lansmanları her zaman dikkat çekicidir ve genellikle geniş çapta beklenmekte. Ancak bu kez şirket, kullanıcıların cihazları aldıktan sonra talep edebilecekleri NFT’leri düşürmek için Theta Labs ile iş birliği yaparak çıtayı yükseltti. Etkinlik sırasında şirketin direktörü, müşterilerle NFT’ler aracılığıyla iletişim kurmanın daha pratik olduğunu belirtti. Hatta NFT’leri daha derinlemesine keşfetme planlarını açıkladı.

Theta Labs, daha önce Şubat ayında Samsung Electronics ile planlanan işbirliğini duyurmuştu. Şirket, Samsung elektroniği ve kullanıcıları için NFT dijital koleksiyonlarına güç verme heyecanını dile getirdi.

İlginç bir şekilde, bu Samsung ve Theta’nın projeler üzerinde ilk kez işbirliği yapması değil. Ancak bu yeni ortaklık, Samsung Electronic’in NFT ekosistemlerine olan ilgisini doğrulamaktadır.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...