Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Salesforce NFT Platformunu Duyurdu

Paylaş

Önde gelen kurumsal yazılım ve bulut bilgi işlem şirketi Salesforce, NFT platformuyla Web3’e adım atıyor. Salesforce, Web3’e adım atan son teknoloji şirketi oldu. Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) ve bulut bilişim şirketi, NFT Cloud adlı bir NFT pazarının pilot sürümünü başlattığını duyurdu. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Salesforce NFT

Salesforce NFT Platformu Pilot Sürümü Başladı

Salesforce’a göre NFT Cloud, müşterilerinin dijital varlıkları alıp satmasına olanak sağlayacak bir Web3 platformudur. Şirket, kararın kısmen Web3’e yönelik giderek artan ilgiden ilham aldığını açıkladı. Salesforce Gelişmekte Olan Teknolojiden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Adam Caplan’ın yaptığı açıklama şu şekilde.

Salesforce, Web3’e girmek için yardım isteyen CMO’lardan ve CDO’lardan ilgi görüyor. Ayrıca müşterilerimize yeni inovasyonlar, ürünler ve teklifler sunmaktan heyecan duyuyoruz. Müşterileriyle anlamlı ilişkiler kurmalarını ve sürdürmelerini sağlayan bir yol sağlamaktayız.

Web3 alanını perakende, medya, moda ve tüketim malları dahil olmak üzere bazı iş sektörlerinde ilgi görüyor. Markalar bunu ilişki ve toplulukları yönlendirmenin bir yolu olarak görmeketedir. Ayrıca NFT alanında süper tutkulu topluluklar olduğunu görmekteyiz.

Şirket NFT sahiplerinin bazı özel haklara sahip olması gerektiğine inanmaktadır. Örneğin, bir NFT’ye sahip olmak karşılığında her üç ayda bir yeni giysi NFT almak. Ayrıca, NFT sahibi olmayan oyuncuların, olan oyunculara göre daha az özelliğe erişeceği açıklanmıştır. NFT sahiplerinin özel yetkiler aldığı bir senaryo gerçekleştirmek istediklerini belirttiler.

Salesforce, şubat ayında Web3 alanına girme planlarını ilk kez açıkladığı zaman, 400’den fazla çalışan NFT’leri basmanın çevresel etkisini öne sürerek isyan etti. Ancak şirket bu isyanları hoş görüyle karşıladı ve istişareler gerçekleştirdi. Caplan, şirketin ortak değerleri ve ilkelerinin bir parçası olarak çalışanların şikayet etme haklarının olduğunu dile getirmişti.

Salesforce, müşterileri için NFT teknolojisini şirketin etik ilkelerini bozmadan kullanacaklarını belirtti. Ayrıca bunun bir yolunu bulmak için uğraşıldığını açıkladı. Müşterilerimizin, sürdürülebilir ve etik bir şekilde NFT teknolojisiyle ileriye doğru uygulanabilir bir yol olup olmadığını değerlendirmesine yardımcı olmak istiyoruz açıklamasında bulunuldu.

NFT Cloud şu anda kapalı pilot modda kullanılmaktadır. Ayrıca Salesforce ne zaman bütün kullanıcılara sunulacağı belirtilmedi. Şirket 2018 yılında, bir blok zinciri ürünü üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Sonrasında 2019 yılında bir blok zinciri geliştirme aracı tanıttı. Şirketin eğitim sitesinde Salesforce blok zinciri hakkında bir eğitim programı mevcuttur.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...