Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Roland Garros NFT Koleksiyonu Çıkartıyor!

Paylaş

Fransız Tenis Federasyonu, Roland Garros’da 200 Euro fiyatla 5.000 NFT’lik bir koleksiyon başlatmaya karar verdi. Böylelikle bir milyon Euro’luk potansiyel bir ciroyu temsil ediyor. Roland Garros NFT koleksiyonu çıkartan ilk büyük federasyon olarak tarihe adını yazdırmakta.

Roland-Garros’ta oyun, set ve NFT! Dünyanın dört bir yanındaki taraftarları spor dünyasına daha fazla dahil etmek için NFT’ler kabul görmekte. NFT’ler şimdi de Paris Grand Slam turnuvasına davet ediliyor. Fransız Tenis Federasyonu, Roland Garros’un iki haftasında her biri 200 Euro fiyatla 5.000 NFT’lik bir koleksiyon başlatmaya karar verdi. Bu durumda turnuva bir milyon Euro’luk potansiyel bir ciroyu temsil ediyor.

“RG Game, Seat & Match” adlı bu koleksiyon, 19 Mayıs’tan itibaren satışa sunmakta. Ancak ilk olarak iki ön satış aşaması sunulmakta. FFT lisans sahipleri için ön satış 17 Mayıs. Ayrıca cihazla ilişkili Web3 toplulukları için 18 Mayıs, Polygon blok zincirinde barındırılan 5.000 token. Alıcılara Philippe-Chatrier mahkemesinin sanal bir 3D reprodüksiyonunda numaralı bir koltuk atanmasına izin verecek. Bu ilk NFT koleksiyonu, alıcıların işlemi tamamlamak için kripto para cüzdanına ihtiyaçları yok. Yalnızca banka kartları yeterli olacak.

Roland Garros NFT Avustralya Açık Takibine Devam Ediyor

Roland Garros NFT, Central’ın bu dijital reprodüksiyonunda turnuva maçlarını izleyememe durumunda çözüm üretmekte. Token sahibinin çekilişe katılma olasılığı gibi çeşitli avantajlardan yararlanmakta. Ayrıca da bir topluluğa da katılmasına izin vermektedir. Turnuva boyunca Philippe-Chatrier sahasında oynanan 55 maç noktasından birini elde etmek mümkün. Bundan sonra, Roland-Garros kortlarında oynama imkanı elde etmek de mümün. Paris Grand Slam ve Rolex Paris Masters’ın sonraki sürümleri için bilet kazanmak, Roland stadyumu Garros’un sahne arkasını ziyaret etme fırsatına sahip olmakta. Veya profesyonel oyuncularla tanışma fırsatına sunmakta.

Roland Garros NFT koleksiyonuyla, yılın başında ilk NFT koleksiyonunu piyasaya süren Avustralya Açık’ın ayak izlerini takip ediyor. Aussie turnuvası ayrıca, her yıl Avustralya Açık’a ev sahipliği yapan Melbourne Park’ın dijital bir kopyasıyla Decentraland’ın metaverse’ine katılmaya karar verdi.

Birkaç aydır, izleyicileriyle yeni bir ilişki geliştirmek ve yeni gelir kaynakları elde etmek için NFT’lere giderek daha fazla spor yapısı başlatılıyor. Fantezi futbolu ve blok zincirini birleştiren Fransız start-up Sorare gibi bazı oyuncular bundan faydalanıyor. İkincisi, eylem kapsamını genişletmek ve Kuzey Amerika pazarını fethetmek için beyzbolu yeni açtı. NFT’ler ayrıca yarının İnternetinin iki temel unsuru olan meta veri tabanı ve Web3 için bir sıçrama tahtası olabilmekte. Bununla birlikte, NFT’ler şu anda şiddetli bir türbülans döneminden geçmektedir. Düşüş yaşayan kripto paralar ana sebep olarak görülmekte

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...