Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Robotos NFT Nedir?

Paylaş

Robotos NFT, robot karakterine sahip bir NFT koleksiyonudur. Son dönemde dikkatleri üstüne çeken bu projeyi NFXHaber olarak inceledik.

Robotos NFT Koleksiyonu, sanatçı Pablo Stanley tarafından tasarlanan 10.000 robot (droid) karakterine sahip bir koleksiyondur. Markasına uygun olarak, bu serinin ilk nesli çeşitli metal giysiler, teneke yüzeyler ve dijital aksesuarlardan oluşturuldu. Topluluğu mizahlandıran proje, “İnsanların robot gibi davrandığını da bulabileceğinize dair söylentiler var” diye tweet atmıştır.

Proje, 0,05 ETH’lik bir nane fiyatı ile başlatıldı. Basın zamanı itibariyle, nane fiyatı 0.09 ETH’de neredeyse iki katına çıktı. Bu, en ucuz Robotos NFT’nin 290 $ karşılığında mevcut olduğu anlamına gelir. Ömür boyu hacim 2400 ETH veya yaklaşık 7,7 Milyon dolardır.  Her NFT, 170’ten fazla benzersiz özelliğin kategoriler arasında değişen nadirlikle birleştirilmesiyle algoritmik olarak oluşturulmuştur. Yani bir özellik ya yaygın, daha az yaygın, nadir ve çok nadir olabilir. Ekip ayrıca NFT sahiplerine Robotos’larını en üst düzeye çıkarmaları için yeşil ışık yaktı. NFT sahipleri GIF, PNG ve SVG dosyaları dahil olmak üzere Robotos NFT’lerinin görüntü varlıklarını aldı. Ayrıca, her Roboto, türevler oluşturma ve dağıtma haklarına da sahiptir.

Robotos NFT’yi Oluşturan Sanatçı Ekibi Kimlerdir?

Robotos NFT koleksiyonunu oluşturan kişi Paulo Stanley adlı bir dijital sanatçıdır. Bunun yanı sıra Stanley, daha önce Open Peeps, Humaaans, Avataaars, Buttts, Bottts ve Open doodles gibi açık kaynaklı illüstrasyonlarla tasarıma katkıda bulunmuştur. Daha önce InVision’da Lider, Lyft’te Personel Tasarımcısı ve Carbon Health’in kurucu ortağıydı. Daha sonra bunun onun yaratıcılığını geliştirmiştir.

Robotos NFT’nin Gelecekteki Hedefleri Nelerdir?

Proje, odaklarının şimdi NFT sahiplerine fayda sağlamak olduğunu paylaştı. İlk öncelik, Robotos NFT koleksiyonunun geçmişini ve evrenlerindeki karakterlerin arkasındaki fikirleri geliştirilmesini sağlamaktır. Ardından ekip ayrıca özel bir Robotos NFT Galerisi başlatmayı planlamaktadır. Ayrıca, Robotos sahipleri diğer sanatçılar ve projelerle iş birliklerinden aylık özel NFT’leri bekleyebilirler. Son olarak, en önemli gelişme, ikinci nesil Robotos NFT’leri için bir tanıtım olması beklenmektedir.

Robotos NFT Nasıl Satın Alınır?

İlk adım olarak OpenSea’den kendinize bir hesap oluşturun.

Ardından, NFT satın almak için gaz gibi ilgili ücretleri de karşılayacak kadar hesabınıza ETH bakiyesi yükleyiniz.

OpenSea’de listelenen yüz binlerce NFT’nin arasında kolay bulmanız için koleksiyonlara bakınız.

Ardından, ETH’yi bir web3 cüzdanına aktarın. En popüler web3 cüzdanından biri olan MetaMask’ı kullanabilirsiniz.

Son olarak satın almaya karar verdiğiniz NFT’yi ‘Şimdi Satın Al’ butonuna tıklayın. Opensea, size işlem maliyetleriyle birlikte toplam tutarı gösterecek. Ve satın aldıktan sonra gelen işlem onayı ile artık sizde bir NFT sahibisiniz.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...
Önceki İçerikMoonbirds Nedir?
Sonraki İçerikEmblem Vault Nedir?