Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Paylaş

Merkezi Menlo Park California’da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi Robinhood, yeni bir Web3 kripto cüzdanının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Ayrıca ürünün Polygon Blockchain ağını desteklediğini açıkladı. Uygulama şu anda yalnızca iOS kullanıcıları için kullanıma sunulmuştur. Ayrıca Robinhood, Web3 cüzdanının beta sürümünü şirketin bekleme listesindeki 10.000 müşteriye sunmuştur. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Robinhood Web3 cüzdanını duyurdu

Robinhood Web3 Cüzdanını kullanıma Sundu!

Son 12 ayda Robinhood, kripto para birimi ürünleri ve hizmetleri oluşturmada büyük rol oynamıştır. Ocak 2022’nin sonunda Robinhood, Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE) ve Ethereum’u (ETH) destekleyen kripto cüzdanının beta sürümünü kullanıma sunmuştur. Nisan ayında şirket, kripto cüzdan katılımcılarının 2 milyon müşteriye ulaştığını duyurdu. Ayrıca mayıs ortasında şirket, gözetimsiz Web3 cüzdanı sürümünden bahsetti.

Web3 cüzdanının beta sürümü, başlangıçta Ethereum ile uyumlu bir hisse kanıtı (PoS) olan Polygon (MATIC) ağını destekleyecektir. Üçüncü taraf merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri ve merkezi olmayan uygulamalar (Dapps) gibi Polygon ağına bağlı herhangi bir şey Robinhood’un Web3 cüzdanını destekleyecektir. Şirket, ucuz ağ ücretleri ve ölçeklenebilirlik nedeniyle Polygon’un seçildiğini açıklamıştır.

Robinhood’un açıklamalarına göre, Polygon Web3 cüzdanının özel Blockchain’i olmayacaktır. İlerleyen zamanlarda Web3 cüzdanı birçok zincirli cüzdan olacaktır. Ayrıca Robinhood açıklamasında, ‘beklemeye değer bir cüzdan. Beta testi, desteklenen ilk Blockchain olarak Polygon ile bekleme listesindeki 10 bin müşteri için artık yayında’ dedi.

Robinhood baş teknoloji sorumlusu Johann Kerbrat, açıklama yaptı. Açıklamasında, ‘Web3 cüzdanının yeni fırsatları ve erişilebilirliği genişletilmiştir. Borsada yaptığımız gibi, Robinhood Wallet, kriptoyu herkes için daha erişilebilir hale getirecektir. Bunun için Web3 ve DeFi’nin bazı karmaşıklıklarını ortadan kaldırıyoruz’ dedi.

Robinhood’un Web3 Cüzdanı, NFT’lere Uygun Değil!

Cüzdan bir Web3 istemcisi olsa da ürün şu anda NFT’leri desteklememektedir. Bununla birlikte Web3 cüzdanı, DeFi uygulamalarına bağlanabilmektedir. Ayrıca likidite havuzlarına erişmek mümkündür. 10.000 Robinhood müşterisi yeni Web3 cüzdanından yararlanırken, finansal hizmetler şirketi 1 milyon müşterinin bekleme listesine kaydolduğunu açıklamıştır. Polygon’un resmi Twitter hesabı salı günü açıklama yaptı. Açıklamasında, ‘bu lansmanla, Polygon ve Robinhood, düşük gas altyapısı aracılığıyla milyonlarca müşteriyi onchain’e getiriyor’ dedi.

Son girişimle beraber Web3 cüzdanlarına olan ilginin arttığı kanıtlanmıştır. Kısa bir süre içerisinde 1 milyon bekleme listesine ulaşmak oldukça değerli bir veridir. Şirketler ve kuruluşlar son dönemde Web3 teknolojilerini araştırmalarını derinleştirmiştir. Ayrıca birçok şirket yakın zamanda yeni girişimlerini açıklamıştır.

Benzer Yazılar

Yagiverse NFT Nedir?

Platform gezegenlerinin yok edilmesinden sonra 3.333 Yagiverse, galaksiler arası...

Infkted NFT Launch Nedir?

Infkted NFT Launch projesi, NFT'lerde sevilen geleneksel özellikleri ve...

Energy of Space Robots Nedir?

Energy of Space Robots Nedir? adlı konu başlığımızı NFXHaber olarak...

Abbott & Costello’s Who’s on First Nedir?

Abbott & Costello, bütün zamanların en büyük komedi ikilisidir....

mETH Headz by Psychedelic Labs Nedir?

METH Headz NFT projesi, estetik bir resimden daha fazlasını...

Benevidisti NFT Nedir?

Benevidisti NFT projesi, Metaverse'in uzak noktalarında gizli hazineleri arayan...