Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Robinhood Web3 Cüzdanı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

Bu haftanın başlarında, aracı kurum platformu Robinhood, herkesin NFT ve kripto varlıkları üzerinde tam kontrole sahip olmasını sağlayan Web3 cüzdanını açıkladı. Aslında platform ilk kripto cüzdanını bu yıl Nisan ayında piyasaya sürdü. Ancak kullanıcılar bu cüzdanı kullanarak yalnızca sınırlı miktarda kripto ticareti yapabilmekteler. Peki Robinhood Web3 cüzdanındaki yenilikler neler? NFXhaber olarak sizin için derledik.

Robinhood Web3 Cüzdanıyla Neler Yapabilirsiniz?

Başlangıç ​​olarak Robinhood, yeni NFT ve kripto cüzdanının doğası gereği gözetimsiz olacağını iddia etmekte. Yani, platformun kendisi yerine cüzdanınızın özel anahtarlarını tutan siz olmaktasınız. Dahası, cüzdan çoklu zincirde kullanıma sunulan bağımsız bir uygulama. Kendi NFT ve kripto varlıklarınızın anahtarlarını tutmak elbette ilk özellik. Ayrıca Robinhood Web3 cüzdanıyla yapabileceğiniz çok daha fazlası vaat edilmekte. Öncelikle, sıfır ağ ücreti ile kripto ticareti yapabilmekte ve takas edebilmektesiniz. Uygulama, müşterilerine komisyonsuz hisse senedi alım satım hizmetleri de sunduğundan, bu kesinlikle Robinhood’un en önemli özelliklerinden biridir.

Ardından, değerli NFT’lerinizi saklayabilmekte ve bunları cüzdan aracılığıyla NFT pazar yerlerine bağlayabilirsiniz. Bunun da ötesinde, cüzdan, piyasadaki çeşitli kripto varlıklarına erişmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, coinleri cüzdanlarında saklamayı seçenler, varlıklarından da getiri elde edecekler. Robinhood Web3 cüzdanı henüz halka açık değil. Robinhood’a göre ekip, bekleme listesindekileri bu yaz Beta programına katılmaya davet etmeye başlayacak. Bu yılın sonunda, Web3 cüzdanı tüm müşterilerinin kullanımına sunulmakta. Bunun nedeni, ne zaman bir kişi bağlantınızı kullanarak katılsa, sıralamanız listedeki mevcut yerinizin yarısı kadar yükselecektir. En iyi yanı, davet edebileceğiniz kişi sayısında bir sınır olmamasıdır.

Robinhood, MetaMask ve Coinbase İle Rekabet Edebilir Mi?

Robinhood’ın, uzayda iyi bilinen öncüler olan MetaMask ve Coinbase gibi diğer NFT ve kripto cüzdan sağlayıcılarıyla nasıl rekabet ettiğini görmek ilginç olacak. Örneğin, MetaMask’ın Mart 2022 itibariyle 30 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı var. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Robinhood aynı ayda yalnızca 15,9 milyon MAU’ya sahip. Ama Robinhood için hala bir şans var. Robinhood’daki basit, kullanıcı dostu kullanıcı arayüzü ve kripto ticareti için sıfır ağ ücreti göz önüne alındığında, platform sadece uygulamasına daha fazla kullanıcı çekebilir.

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, “Robinhood’da kriptonun sadece bir varlık sınıfından daha fazlası olduğuna inanıyoruz” dedi. “İnsanların Robinhood’dan beklediği aynı düşük maliyetli ve harika tasarımı sunacak. Ayrıca Web3 cüzdanımız herkesin kendi anahtarlarına sahip olmasını ve açık finansal sistemin sunduğu tüm fırsatları deneyimlemesini kolaylaştıracak.”

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...