Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Ringers NFT Nedir?

Paylaş

Ringers NFT Nedir? Nasıl Alınır?

Ringers NFT nedir? Ringers NFT, sanatçı Dmitri Cherniak tarafından yaratılan ve 1000 adet algoritmik dijital sanat eserini içeren bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede Ringers NFT nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi merak edilen soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. NFXhaber olarak, sizin için araştırdık.

Ringers NFT nedir?

Ringers NFT, Dmitri Cherniak tarafından oluşturulan bir NFT koleksiyonudur. Ethereum Blockchain üzerinde barındırılan koleksiyon, ERC-721 akıllı kontratıyla oluşturulmuştur. ERC-721, NFT gibi değiştirilemez varlıkların oluşturulması için kullanılan bir standarttır. Değiştirilemez varlıklar, yerini başka bir varlığın tutmadığı benzersiz öğeleri ifade eder. Ringers koleksiyonu, bir algoritma tarafından rastgele bir biçimde oluşturulan algoritmik öğeleri içerir. Bu algoritmik öğeler, farklı renk ve kombinasyonlardan oluşan 1000 adet benzersiz NFT yaratmıştır. Cherniak koleksiyon hakkında şunları söyledi:

“Bir ipi bir dizi mandalın etrafına sarmanın neredeyse sonsuz sayıda yolu var. Dışarıdan basit bir kavram gibi görünebilir, ancak algoritmanın üretebileceği çeşitli kombinasyonlar karşısında şaşırmaya ve sevinmeye hazır olun. Ringers’den gelen her çıktı, benzersiz bir işlem karmasından türetilmektedir ve tarayıcıda Javascript yazılımıyla oluşturulmaktadır. Özellik varyasyonları arasında kazık sayısı, boyutlandırma, düzen, sarma yönü ve iyi bir ölçüm için birkaç renkli süsleme yer alıyor.”

Ringers koleksiyonu, daha önceki bir yazımızın konusu olan, Art Blocks Curated tarafından desteklenmiştir. Art Blocks Curated, Ringers koleksiyonunun küratörlüğünü yaptı ve onun birçok platformda yayılmasına ve talep görmesine yardımcı oldu.

Ringers ne sunmaktadır?

Aslında Ringers NFT koleksiyonunda, diğer koleksiyonların kullanıcılara sunduğu pasif gelir, metaverse ve toplulukla etkileşim gibi avantajların hiçbiri yok. Dmitri Cherniak, yalnızca sanat severlere hitap etmeyi amaçlıyor. 1.000 adet Ringers öğesi, Art Blocks üzerinde ön satışa çıktığı andan 20 dakika sonra tükenmiştir. NFT’lerin her biri 0,01 ETH karşılığında satılmıştır. Bunun ardından NFT sahipleri, varlıklarını ikincil pazarlarda satışa sundu. OpenSea gibi Ethereum tabanlı ikincil pazarlarda koleksiyonun taban fiyatı, 5,3 ETH’ye ulaşarak bir patlama yarattı ve koleksiyon 1 milyon doların üzerinde satış gerçekleştirdi.

Ringers NFT nasıl alınır?

Ringers NFT’leri satışa sunulduktan kısa bir süre sonra tükenmiştir. Bu nedenle, NFT’leri elde etmenin tek yolu ikincil satışların gerçekleştirildiği NFT pazarları. Ringers satın almak için Ethereum tabanlı NFT pazarlarına üye olmak gerekiyor. Bu pazarların en popüleri ise OpenSea platformu. OpenSea üzerinden bir NFT satın almak için ETH’ye ihtiyacınız olacak. ETH, kripto para borsalarından satın alınabilen bir altcoin. Buna göre ETH satın alan kullanıcılar, MetaMask gibi Ethereum cüzdanları oluşturup, ETH’lerini bu cüzdana aktarmalı. Bu işlemleri eksiksiz yerine getiren kullanıcılar, cüzdanlarını OpenSea’ya bağlayarak ETH karşılığında Ringers satın alabilmektedir.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...