Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Rektguy NFT Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

Geçtiğimiz günlerde, NFT balinası Cozomo de’ Medici ve Snoop Dogg birer tane Rektguy NFT satın alarak projenin satışlarını hızlandırdı. Sanatçı OSF’nin koleksiyonu yazının yazıldığı sıralarda OpenSea’de 24 saatlik hacimle en iyi ikinci NFT koleksiyonu konumunda. NFT koleksiyonunun, taban fiyatı şimdiden 0,85 ETH olarak işlem görüyor. NFXhaber olarak, sizin için detayları inceledik.

Rektguy NFT
Kaynak: OSF.art

Rektguy NFT Nedir? Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kısaca özetleyecek olursak Rektguy NFT projesi, Rektguy görüntülerinin bir koleksiyonudur. Resmi siteden verilen bilgilere göre, projeden basitçe sanat ve benzeri olarak bahsediliyor. Elimizde çok fazla bilgi olmasa da, şimdiye kadar bildiklerimize göz atalım. İlk olarak Rektguy NFT koleksiyonu, Rektguy karakterine dayanmaktadır. “Yıkılmış”, “rekt” kelimesinin yanlış yazılması, son piyasa düşüşünden harap olan bir NFT/Kripto yatırımcısını gösterir. Dürüst olmak gerekirse son zamanlarda ki piyasa koşulları nedeniyle birçok yatırımcıyı tanımlamaktadır.

Rektguy 1439
#1439

Ayrıca, Rektguy NFT koleksiyonunda maksimum 10.740 NFT basımı mevcuttu. Ekip basılmayan NFT’leri hesaba katarak bu sayıyı 11.000’e çıkardı. OSF tarafından yapılan açıklamaya göre,

Bir izin listesi programı ilettik ve insanlara vaktinden önce iletilen anlık görüntüyü çekmeden önce basımları bir araya getirmeleri için bir hafta verdik. Resmi bir tarih açıklamadık. Bu da bize bazı şeyleri çözmemiz için zaman verdi.

Rektguy NFT’yi Kim Yarattı?

NFT alanında tanınmış olan OSF olarak bilinen NFT yatırımcısı ve sanatçısı Ovie Faruq, sanatçı Alien Queen ile iş birliği yaparak Rektguy NFT koleksiyonunu yarattı. OSF, daha önceleri birkaç yüksek değerli NFT satışı gerçekleştirmişti. Kısa süre önce gerçekleştirdiği “Rekt Şehri” satışında 25 ETH kazandı. Nisan 2022’de, çalışmalarından biri ikincil piyasada 82.88 ETH değerine ulaştı.

OSF iş ortağı Mike Anderson ile birlikte daha önce Degenz adında bir PFP koleksiyonu başlattı. Degenz başlangıçta beklenilen seviyelere ulaşamasa da, bu yıl toparlanma gösterdi. 3.943 Degenz koleksiyonu şu anda 0,59 ETH tabana fiyatına sahip.

Bir Rektguy NFT Nasıl Satın Alınır?

Resmi basım tarihi sona erdiğinden dolayı en iyi alım şansı ikincil piyasalardır. Bunun için, önde gelen iki NFT pazarı olan OpenSea veya LookRare’e giriş yapabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki, her zaman pazarlardaki doğrulanmış koleksiyonlardan satın alınmalıdır. Şu anda, en ucuz Rektguy NFT yaklaşık olarak 1.600 dolar civarında. Koleksiyondaki daha nadir NFT’ler çok daha pahalıya satışa sunuluyor. Bazı NFT’ler, 20 ETH’ye veya yaklaşık 38.000 dolara satıldı.

Rektguy NFT’leri Neden Bu Kadar Popüler?

Öncelikle Rektguy NFT koleksiyonunun sanatçısı OSF, şimdiden büyük bir kitleye sahip. Yalnızca Twitter’da 118.000’e yakın takipçisi var. Ayrıca, Degenz NFT koleksiyonu etrafında, NFT ile ilgili bir Discord sunucusuyla birlikte güçlü bir topluluk oluşturdu. Kısaca bahsedecek olursak OSF, topluluk oluşturmaya odaklanan köklü bir NFT sanatçısıdır.

Açıklamaların ardından birkaç gün içinde hem Cozomo de’ Medici hem de Snoop Dogg projeyi onayladı. Her ikisi de geçen yıldan beri NFT projelerini aktif olarak destekliyor. Bu nedenle destekleri Rektguy’un popülaritesini ve değerini hızla arttırmasına sebep oldu. Ek olarak, birkaç popüler NFT tasarımcısı da NFT’leri satın aldı.

Son olarak, Rektguy CC0 lisans sözleşmesini kabul etti. Basit bir ifadeyle, bu hiçbir ticari hakkın olmadığı anlamına gelmektedir. NFT sanatçısı OSF’nin Rektguy NFT koleksiyonu umut verici bir başlangıç ​​yaptı. Proje, kalabalık NFT alanında bir başlangıç ​​yapmak için güçlü ve yerleşik bir ekibe sahip olmanın son derece önemli olduğunu bir kez daha kanıtlar niteliktedir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...