Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Punks Comic Nedir?

Paylaş

Popüler metaverse oyunu Pixel Vault tarafından geliştirilen Punks Comic, çizgi roman ve NFT alanlarını bir araya getiren bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede Punks Comic nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi soruların cevaplarının yanı sıra, Pixel Vault evreni hakkında da çeşitli bilgilere erişebilirsiniz. NFXhaber olarak, sizin için derledik.

Punks Comic nedir?

Punks Comic, 10 Mayıs 2021 tarihinde “NFT’lerin Marvel’i” olarak bilinen Pixel Vault tarafından piyasaya sürüldü. Üstelik NFT topluluğu tarafından yoğun bir taleple karşılaştı. Koleksiyon, ilk NFT koleksiyonu olarak kabul edilen CryptoPunks NFT’lerinden ilham aldı. Bu NFT’ler çizgi roman yoluyla kullanıcılarına sunuldu. Geliştiricileri arasında DC ve Marvel gibi büyük çizgi roman şirketlerinde çalışmış kişilerin bulunduğu Punks Comic, düzenli bir biçimde yayınlanan çizgi roman NFT’lerinden oluşuyor. Serinin şu an için 2 sayısı bulunmaktadır. Kullanıcılar, NFT satın alarak çizgi romanın oluşturduğu hikâyeyi takip edebilmektedir. Mevcut olarak koleksiyon içerisinde 17.302 NFT bulunmaktadır. Bunun yanında koleksiyon, 6.900’ün üzerinde sahibe ve 0,098 ETH değerinde bir taban fiyatıyla işlem görüyor.

Punks Comic ne sunmaktadır?

Pixel Vault, Hape Prime ile yaptığı bir anlaşma sonucunda Punks Comic’in ikinci sayısına koleksiyonun karakterlerini ekledi. Bu iş birliklerinin artmasıyla, yeni çizgi roman sayılarının diğer NFT koleksiyonlarını ve kripto alanını kapsaması mümkün. Tüm NFT sahipleri, platformun sunduğu özel ürünlere ve satışlardan elde edilen gelirlerden yüzdelik bir pay alma gibi imkanlara erişiyor. Bunun yanında proje, yalnızca çizgi roman sahiplerinin elde edebileceği bazı özel avantajlar da sunmaktadır.

NFT sahipleri, tüm NFT koleksiyon ekosistemine ve tokenomik yapısına erişebiliyor. NFT’ler ile yapılabilecek iki ana şey bulunmaktadır. Bunlardan ilki yakım. Kullanıcılar, NFT’lerini yakarak Kurucunun DAO’su üzerindeki mülkiyetinizin bir kısmını temsil eden DAO NFT’ler edinebiliyor. DAO NFT sahipleri, projenin DAO topluluğunun bulunduğu özel bir Discord kanalına katılım sağlayabilmektedir. Ek olarak sahipler, topluluğa teklif sunarak platformun yönetimine de katılabilmektedir.

İkincisi ise “staking”. NFT’lerini platforma kilitleyen kullanıcılar, PUNKS tokenleri kazanıyor. Projenin yardımcı tokeni bir ERC-20 kripto parasıdır. Ayrıca çizgi romanlardaki 16 CryptoPunk’ın bir kısmına sahip olmanızı sağlıyor.

Punks nasıl alınır?

Koleksiyonu satın almak için OpenSea vb. NFT pazarlarına üye olmanız ve ETH’lerinizi bu platformdaki hesabınıza aktarmanız gerekiyor. Hatta ETH, kripto para borsaları aracılığıyla alınabiliyor. Bu varlıkları OpenSea hesabınıza aktarmak için ise bir Ethereum cüzdanına ihtiyaç duyuluyor. Bu cüzdanlar arasında en popüleri MetaMask. ETH varlıklarını MetaMask cüzdanlarına aktaran kullanıcılar, cüzdanlarını OpenSea’ya bağlayarak ETH karşılığında NFT satın alabiliyor.

Benzer Yazılar

Solana NFT Madenciliği 2022’nin Üçüncü Çeyreğinde Arttı!

Blok zinciri tabanlı bir veri analizi sağlayıcısı olan Messari,...

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...
Önceki İçerikCapsule House Nedir?
Sonraki İçerikDeadFellaz Nedir?