Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

Paylaş

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç Katına Çıkardı

Geçtiğimiz hafta Pudgy Penguins adlı Blue Chip NFT projesi, yaptığı bir duyuruyla NFT sahipleri ve Web3 kullanıcıları dahil birçok kişiyi sevindirdi. Dünyanın en büyük perakende market zinciri Walmart ile ortaklık anlaşması duyuran bu NFT koleksiyonunun haftalık işlem hacmi sürekli artıyor. Pudgy Penguins, oyuncaklarını fiziksel mağazalarda satışa sunmasının yanı sıra dijital oyun platformu ve özel ödüller gibi çeşitli fırsatlar da sunuyor.

DefiLlama adlı veri analiz firmasının raporuna göre, Pudgy Penguins koleksiyonunda 24 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasında toplamda 3,32 milyon dolarlık işlem hacmi gerçekleşti. Bu duyurunun ardından, koleksiyonun haftalık işlem hacmi %241 oranında arttı. Bu artış, Temmuz ayından bu yana yaşanan en yüksek işlem hacmi olarak dikkat çekti ve Pudgy Penguins’in popülerliğini artırdı.

Walmart mağazalarında satılan oyuncaklar, NFT sahiplerinin telif haklarını alabilecekleri bir fırsat sunması nedeniyle işlem hacminin bu denli artmasının ana nedenlerinden biridir. Bu özel fikir, NFT sahiplerinin koleksiyonun taban fiyatının yükselmesine ve işlem hacminin artmasına yol açtı.

Pudgy Penguins ekibi, 26 Eylül tarihinde yaptığı bir açıklamayla, Walmart mağazalarında fiziksel ürünlerin satılacağını duyurdu. Bu işbirliği, toplamda 26 farklı oyuncaktan oluşan bir koleksiyonun sahiplerine, Pudgy World adlı bir platforma giriş yapma imkanı sunacak. Kullanıcılar, oyuncaklarda bulunan QR kodunu taratarak bu platforma erişebilecekler.

Kullanıcılar, “Forever Pudgy” adlı avatarlarını istedikleri gibi oluşturabilir ve dijital oyun platformuna erişim elde edebilirler. Bu oyuncakların fiyatı ise 2,99 ila 12 dolar arasında değişmektedir.

Pudgy Penguins ekibi, duyurularında bazı oyuncakların içinde altın bilet bulunacağını belirtti. Altın bilet sahibi kullanıcılar, Pudgy World’de özel bir ayrıcalığa sahip olacak ve ekip tarafından ödüllendirilecek.

Pudgy Penguins adlı bir koleksiyon, 8.888 adet NFT içermektedir ve OpenSea’nin verilerine göre projenin başlangıcından bu yana toplam işlem hacmi 190.563 Ethereum’u aşmıştır. Bu da 321,9 milyon dolarlık bir hacmin gerçekleştiğini göstermektedir. Duyuruyla birlikte NFT koleksiyonunun taban fiyatı %25’e kadar yükselmiştir ve şu anda taban fiyatı 4,9 Ethereum’dur.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....