Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Pudgy Penguins Nedir?

Paylaş

Pudgy Penguins, Ethereum tabanlı olan bir NFT projesidir. Bu proje, Toplam 8.888 det bulunan ve bir dizi rastgele özelliklerden bir araya gelen karikatürist penguenlerden oluşur. Piyasaya sürüldüğünde popüler olmasının penguen sevimliliğinin yanı sıra, Reddit’in kurucularından Alexis Ohanian’ın attığı tweet’ten dolayı birden ilginin arttığı projelerden biri olmuştur.  Ayrıca, projenin hikayesi New York Times gazetesinde yayınlanmasından dolayı ilgilileri artan bir proje olmayı başarmıştır.

Pudgy Penguins’in sahibi Luca Netz’dir. Aynı zamanda Los Angeles’lı bir girişimci olan Netz liderliğindeki bir ekip tarafından üretilmiştir. Her penguen 150 farklı elle çizilmiş özel bir havuzdan çizilmiştir. 2021 yılının temmuz ayında piyasaya sürülmüştür. Her Pudgy Penguen çizimleri anında satıldı ve tüm koleksiyon neredeyse tükendi. İlk piyasaya sürüldüğü anda en pahalı NFT o günlerde 150 ETH (463.000 dolar) satılırken, Aynı NFT, şu günlerde 1000 ETH’ye listelendi.

Kendisine artan taleple birlikte fiyatı yükselişe geçen Pudgy Penguins’in son 24 saatlik işlem hacmi 11,8 milyon dolar, yani 3.332 ETH değerindedir. Bu bir koleksiyon için zirve demektir. Böylece, Pudgy Penguins, CryptoPunks ve Bored Apes’i geçmeyi başarmıştır.  OpenSea’de ortalama taban fiyatı 2.3 ETH. Yani alabileceğiniz en ucuz NFT’nin fiyatı 10.000 dolar seviyesindedir.  

Satılan bazı parçalar 7.750 dolar ve 1.053 dolar fiyatında satışı gerçekleşti. Bugüne kadar satılan en ucuz parça ise geçtiğimiz aylarda 92 dolar yani yalnızca 0.03 ETH satılan bir parçaydı. Sola bakan penguen koleksiyondaki tek tasarımdır. Kısa bir süre önce 150 Wrapped Ethereum (WETH) karşılığında satışı gerçekleşti. Bu değer, dolar olarak 458.000 dolara tekabül etmektedir. Bu parçanın şu an ki sahibi ise OpenSea’de 1.000 ETH (3 milyon doların üzerinde) listelenmiştir.

Nasıl Puddy Penguins Sahibi Olurum?

İlk olarak OpenSea’den kendinize bir hesap oluşturun.

Ardından, NFT satın almak için gaz gibi ilgili ücretleri de karşılayacak kadar hesabınıza ETH bakiyesi yükleyiniz.

OpenSea’de listelenen yüz binlerce NFT’nin arasında kolay bulmanız için koleksiyonlara bakınız.

Ardından, ETH’yi bir web3 cüzdanına aktarın. En popüler web3 cüzdanından biri olan MetaMask’ı kullanabilirsiniz.

Son olarak satın almaya karar verdiğiniz NFT’yi ‘Şimdi Satın Al’ butonuna tıklayın. Opensea, size işlem maliyetleriyle birlikte toplam tutarı gösterecek. Ve satın aldıktan sonra gelen işlem onayı ile birlikte artık sizde bir NFT sahibisiniz.

Benzer Yazılar

Fortress Blockchain, NFT Veri Çözümü için Google Cloud ile Çalışacak!

Dijital sanatın yükselişi, şirketlerin NFT koleksiyonlarının güvenliğine öncelik vermesine...

Kimlik Avı Saldırıları, Yeniden MetaMask’ı Hedef Alıyor!

Raporlara göre, son dönemde artan kimlik avı dolandırıcılıkları, yeniden...

MetaMask Kurumsal (MMI) Yeni Kurumsal Sorumluları Duyurdu!

New York merkezli bir Blockchain yazılım şirketi olan ConsenSys,...

OpenSea, Warner Music Group ile İş birliği Yapacak!

OpenSea ve uluslararası müzik eğlence şirketi Warner Music Group,...

NFL ve Bud Light Ödüllü NFT Yarışması Duyurdu!

NFL ve resmi NFL bira sponsoru Bud Light'ın NFT...

Bir CryptoPunk, 3.300 ETH’ye Satıldı!

Nadir bir CryptoPunk NFT'nin, 3.300 ETH (yaklaşık 4,28 milyon...
Önceki İçerikSorare Nedir?
Sonraki İçerikVeeFriends Nedir?