Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Prime Ape Nedir?

Paylaş

Prime Ape, 2021 yılının sonlarında piyasaya sürülmüştür. Dünyaca ünlü 3 sanatçı tarafından ortaya koyulan bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede, Prime Ape nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. NFXhaber olarak, sizin için derledik. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

Prime Ape nedir?

Prime Ape, Ethereum Blockchain üzerinde barındırılan popüler bir NFT koleksiyonudur. Sanatçıların elleriyle çizerek oluşturduğu bu koleksiyon, 3 boyutlu maymun illüstrasyonlarını içerir. Koleksiyon, ERC-721 akıllı sözleşmesi ile oluşturulmuştur. Ethereum tabanlı bu akıllı sözleşme, NFT gibi değiştirilemez varlıkların üretilmesinde kullanılmaktadır. Bununla birlikte ERC-721 varlıkları yalnızca Ethereum tabanlı platformlarda işlem görebilmektedir. Bir kişi bu NFT’lerden birini satın aldığında, o ürünü aldığını doğrulayan bir mülkiyet belgesine de sahip olur. Bu kapsamda Ape NFT’leri, tıpkı diğer NFT’ler gibi benzersizdir. Her bir Ape, rastgele bir biçimde algoritma tarafından oluşturulur ve sahip olduğu özellikler bakımından biriciktir.

Ape koleksiyonu, 2021’in sonlarında piyasaya sürülmüş ve 30 dakika içerisinde tamamen tükenmiştir. Koleksiyon, mevcut olarak 84 milyon doların (25 bin ETH) üzerinde bir işlem hacmiyle 0,60 ETH değerinde bir taban fiyata sahip. Bunun yanında projenin 420 bin’den fazla kişiyi barındıran bir Discord sunucusu bulunmaktadır.

Ape Planet koleksiyonunu kim yarattı?

Proje, Marvel ve Disney gibi büyük Hollywood yapım şirketlerinin çatısı altında uzun yıllar çalışmış 3 sanatçı tarafından oluşturulmuştur. Bu sanatçılar; Kurtis Dawe, Travis Smith ve Chris Hogstead’dır. Projenin baş sanatçısı Kurtis Dawe’dir. Dawe, projenin sunduğu Ape ve Kong NFT’lerini kendi elleriyle çizdi.

Prime Ape ne sunuyor?

Prime Ape NFT’si satın alan kullanıcılar, 3 boyutlu maymunlarını sosyal medya hesaplarında profil fotoğrafı olarak kullanabiliyor. Bunun yanı sıra, NFT’ler ikincil NFT pazarlarında satarak pasif gelir elde edebiliyor. NFT basımı ise, projenin web sitesi üzerinde Ethereum ödemesi karşılığında gerçekleştiriliyor. Ayrıca projenin arkasındaki ekip, yakın zamanda Instagram hesabı üzerinden yaptığı bir duyuruda zehirli muzların dağıtıldığını duyurdu. NFT sahipleri, bu zehirli muzlarla maymunlarını mutant maymunlara dönüştürebiliyor. Bu işlem esnasında, NFT’nin ilk hali yok olmuyor ve kullanıcı hem normal hem de mutant maymun NFT’leri ediniyor.

Prime Ape nasıl alınır?

Prime Ape NFT’leri satın almak için ETH satın almanız gerekiyor. Ethereum’un yerel kripto para birimi olan ETH, birçok kripto para borsasından satın alınabiliyor. NFT satın almak isteyen ETH sahiplerinin, varlıklarını MetaMask gibi Ethereum tabanlı cüzdanlara taşıması gerekiyor. Tüm bun işlemleri yerine getiren kullanıcılar, NFT pazarı OpenSea’ya üye olup, MetaMask cüzdanlarını platforma bağlayarak, ETH karşılığında NFT satın alabiliyor.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...
Önceki İçerik
Sonraki İçerik