Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Premier Lig NFT Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

Premier Lig, taraftar katılımını daha da geliştirmek için bir NFT ortaklık anlaşması imzaladı. İngiltere Ligi, Beyzbol Ligi’nin ayak izlerini takip ediyor. Premier Lig’in Consensys ile yaptığı anlaşma, önümüzdeki dört yılda yaklaşık 434 milyon dolar değerinde olacak.

Dapper Labs ile Premier League NFT videolarının hakları için daha bir anlaşma daha yapılmakta. Candy Digital ve Sorare’nin kaçırılan iki potansiyel ortak olduğu söyleniyor.

Topluluk Premier Ligi NFT Sektöründe Görmek İstiyor

Yaklaşık 20 Premier Lig kulübü, İngiliz futbolunun en iyi uçuşundan alınan hareketsiz görüntülere dayalı olarak NFT’leri basabilme haklarına sahip olacak Consensys ile ortaklığı şimdiden onayladı.

Hareketsiz görüntü NFT’leri, Panini’nin geleneksel çıkartmalarının kendisi olmakta. Ayrıca ticaret kartlarının modern bir versiyonunu oluşturacak şekilde ancak dijital bir formatta piyasaya sunulacak.

Teklif Consensys tarafından kazanılmış olsa da, Sorare’deki başka bir NFT devinin, muhtemelen en büyük meblağda para teklif etmesine ve çok sayıda Premier Lig kulübüyle çeşitli bağlantıları olmasına rağmen, ortaklık anlaşmasını kazanamaması biraz sürpriz olmuş olabilmekte.

Bu, Sorare’nin şu anda Birleşik Krallık kumar komisyonu tarafından inceleme altında olduğu gerçeğine bağlı olabilmekte. Hatta bunun Premier Lig’in nihai kararı üzerinde büyük bir etkisi olması muhtemel görünmektedir.

Dapper Labs ve İngiltere Ligi

Dapper Labs’ın video hakları için Premier Lig’in seçilen ortağı olacağı yaygın olarak bilinmekte. Daha önceleri NBA, NFL ve UFC sahnesindeydi. Dönüp geçmişe bakıldığında piyasa tarafından büyük bir sürpriz sayılmamakta.

Dapper Labs’ın NBA Top Shot ile ”an” alanı, video çekim alanı için meteorik yükselişe sahip. Ayrıca Premier Lig’in ve halihazırda sahip olan 20 farklı Premier Lig kulübünün de aynı türden bir teşhire sahip olmak istemesine şaşmamalı.

Dapper Lab’ın tüm teklifleri, kendi blok zincirleri aracılığıyla sunulmakta. Flow, içeriklerini üretirken çeşitli farklı içerik oluşturucuları destekleyen merkezi olmayan bir web3 ağıdır. Şu anda 3.000’den fazla geliştirici, içerik oluşturucu ve sanatçı Flow’da topluluklar oluşturmakta.

Başlangıçta Dapper Labs, kitty tabanlı NFT teklifleri ile popüler hale getirilmekteydi. Bununla birlikte, şimdi kedi temelli NFT’lerden uzaklaştı ve spor koleksiyon ürünleri pazarına büyük bir şekilde giriyorlar.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...