Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Premier Lig NFT Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

Premier Lig, taraftar katılımını daha da geliştirmek için bir NFT ortaklık anlaşması imzaladı. İngiltere Ligi, Beyzbol Ligi’nin ayak izlerini takip ediyor. Premier Lig’in Consensys ile yaptığı anlaşma, önümüzdeki dört yılda yaklaşık 434 milyon dolar değerinde olacak.

Dapper Labs ile Premier League NFT videolarının hakları için daha bir anlaşma daha yapılmakta. Candy Digital ve Sorare’nin kaçırılan iki potansiyel ortak olduğu söyleniyor.

Topluluk Premier Ligi NFT Sektöründe Görmek İstiyor

Yaklaşık 20 Premier Lig kulübü, İngiliz futbolunun en iyi uçuşundan alınan hareketsiz görüntülere dayalı olarak NFT’leri basabilme haklarına sahip olacak Consensys ile ortaklığı şimdiden onayladı.

Hareketsiz görüntü NFT’leri, Panini’nin geleneksel çıkartmalarının kendisi olmakta. Ayrıca ticaret kartlarının modern bir versiyonunu oluşturacak şekilde ancak dijital bir formatta piyasaya sunulacak.

Teklif Consensys tarafından kazanılmış olsa da, Sorare’deki başka bir NFT devinin, muhtemelen en büyük meblağda para teklif etmesine ve çok sayıda Premier Lig kulübüyle çeşitli bağlantıları olmasına rağmen, ortaklık anlaşmasını kazanamaması biraz sürpriz olmuş olabilmekte.

Bu, Sorare’nin şu anda Birleşik Krallık kumar komisyonu tarafından inceleme altında olduğu gerçeğine bağlı olabilmekte. Hatta bunun Premier Lig’in nihai kararı üzerinde büyük bir etkisi olması muhtemel görünmektedir.

Dapper Labs ve İngiltere Ligi

Dapper Labs’ın video hakları için Premier Lig’in seçilen ortağı olacağı yaygın olarak bilinmekte. Daha önceleri NBA, NFL ve UFC sahnesindeydi. Dönüp geçmişe bakıldığında piyasa tarafından büyük bir sürpriz sayılmamakta.

Dapper Labs’ın NBA Top Shot ile ”an” alanı, video çekim alanı için meteorik yükselişe sahip. Ayrıca Premier Lig’in ve halihazırda sahip olan 20 farklı Premier Lig kulübünün de aynı türden bir teşhire sahip olmak istemesine şaşmamalı.

Dapper Lab’ın tüm teklifleri, kendi blok zincirleri aracılığıyla sunulmakta. Flow, içeriklerini üretirken çeşitli farklı içerik oluşturucuları destekleyen merkezi olmayan bir web3 ağıdır. Şu anda 3.000’den fazla geliştirici, içerik oluşturucu ve sanatçı Flow’da topluluklar oluşturmakta.

Başlangıçta Dapper Labs, kitty tabanlı NFT teklifleri ile popüler hale getirilmekteydi. Bununla birlikte, şimdi kedi temelli NFT’lerden uzaklaştı ve spor koleksiyon ürünleri pazarına büyük bir şekilde giriyorlar.

Benzer Yazılar

Fortress Blockchain, NFT Veri Çözümü için Google Cloud ile Çalışacak!

Dijital sanatın yükselişi, şirketlerin NFT koleksiyonlarının güvenliğine öncelik vermesine...

Kimlik Avı Saldırıları, Yeniden MetaMask’ı Hedef Alıyor!

Raporlara göre, son dönemde artan kimlik avı dolandırıcılıkları, yeniden...

MetaMask Kurumsal (MMI) Yeni Kurumsal Sorumluları Duyurdu!

New York merkezli bir Blockchain yazılım şirketi olan ConsenSys,...

OpenSea, Warner Music Group ile İş birliği Yapacak!

OpenSea ve uluslararası müzik eğlence şirketi Warner Music Group,...

NFL ve Bud Light Ödüllü NFT Yarışması Duyurdu!

NFL ve resmi NFL bira sponsoru Bud Light'ın NFT...

Bir CryptoPunk, 3.300 ETH’ye Satıldı!

Nadir bir CryptoPunk NFT'nin, 3.300 ETH (yaklaşık 4,28 milyon...