Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Popüler Alman Medya Şirketi Metaverse Yatırımı Yapıyor!

Paylaş

Metaverse Yatırımı futbol sektöründe ciddi bir şekilde derece arttı. NFXHaber olarak OneFootball’un futbol tarihine geçebilecek yatırımını ve diğer kulüplerin yaptığı yatırımların detaylarını sizler için yazdık. Keyifli okumalar.

Bir Alman futbol medya şirketi olan OneFootball, şirketin Web3’teki varlığını büyütmek ve platformunda yeni özellikler geliştirmek için 300 milyon dolar topladı.

Perşembe günü konuyla ilgili resmi açıklama geldi. Açıklamada, OneFootball ve NFT merkezli Animoca Brands, OneFootball Labs adlı bir ortak girişim kurdu. Yeni platform kulüplerin, liglerin, federasyonların ve oyuncuların deneyim sağlamasını sağlayacak. Blok zinciri teknolojisine dayalı dijital varlıklar ve taraftar merkezli deneyimler sağlanması amaçlanmıştır. Ayrıca, hayranlar e-posta adreslerini ve kredi kartlarını kullanarak sanal koleksiyon ürünleri alıp depolayabilecekler.

Yatırım, Blockchain ve risk sermayesi şirketlerin katılımıyla gerçekleşti ve Liberty City Ventures tarafından yönetildi.

Animoca Brands

Dapper Labs

DAH Beteiligungs GmbH

Quiet Capital

RIT Capital Partners

Senator Investment Group

Alsara Investment Group

Animoca Brands, OneFootball’un futbol endüstrisi için yeni gelir kaynakları yaratmaya çalışmaktadır. Dijital taraftarlığı artıracak yeni ürünler ve hizmetler geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Blockchain, NFT’ler, oyun ve Metaverse alanındaki uzmanlığını ve ağını sağlayacak. OneFootball’un kurucusu ve CEO’su Lucas von Cranach yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Futbolun tribünlerden ve saha dışından geleceğinin, merkezi olmayan ve Web3 üzerine kurulacağına, verilerin ve dijital varlıkların sahipliğini taraftarlara geri vereceğine inanıyoruz.”

Liberty City Ventures’ın yönetici ortağı Murtaza Akbar ise bir açıklama yaptı. Akbar yaptığı açıklamada, OneFootball’un aylık 100 milyon aktif kullanıcısını bulunduğunu ve büyük bir futbol taraftarı topluluğu için blok zincir teknolojisinden yararlanmayı fırsat olarak vurguladı.

Premier Lig Kulüpleri Metaverse Yatırımı Yapıyor

İngiltere Premier Lig’in son şampiyonu Manchester City bir devrime imza attı. Etihad Stadını Metaverse’e inşa etmeyi amaçlayan City, Hawk-eye ile anlaştı. Hawk-Eye stadın görüntülerini kulübe aktarmayı başardı. Ayrıca, sanal gerçeklik gözlüğü sağlamak için ise Sony ile üç yıllık bir anlaşma imzalayarak Metaverse’e girişlerini duyurdu. Ezeli rakipleri olan Manchester United ise 10 Şubat’ta duyurulan Tezos ile ortaklığın ardından Web3 ekosistemine girdi.

City kulübünün bir başka amacı daha var. Bu amaç, metaverse stadyumu üzerinden maçı izleyen taraftarları futbolcular ile buluşturmayı amaçlıyor.

Manchester City ve Manchester United’ın Metaverse resmen girmesinin ardından Premier Lig’de yayın hakları tartışması başladı. Buna göre, tüm Premier Lig kulüpleri stadyumlarını Metaverse’e taşıdığı takdirde Metaverse’de maç izlemek mümkün olacak. Ayrıca, Premier Lig yönetiminin Metaverse yayın ihalesi için çalışmalara başladığı belirtildi.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...