Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Plant Theta Nedir? Metaverse’den yeni Flört Uygulaması!

Paylaş

Plant Theta Nedir? Pandemi ile birlikte internetin ağının yaygın olarak kullanılması, çevrimiçi uygulamalara olan ilgiyi arttırdı. Metaverse’den ise son sürece ayak uyduran bir proje geldi! Tamamen yeni nesile hitap edecek çevrimiçi flörtleşme uygulaması üzerinde çalışan Metaverse yakın tarihte uygulamayla yeni bir çağa merhaba demeye hazırlanıyor. NFXHaber olarak sizler için bugün Metaverse’ün yeni flörtleşme uygulaması hakkında merak edilenleri cevapladık.

İnternet ağının pandemi süreci ile birlikte daha yaygın kullanılmaya başlanması çevrimiçi flört dünyasını bir hayli geliştirdi. Çevrimiçi flört son süreçte neredeyse tüm dünyanın %80’ni kapsıyor. Ayrıca, Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre; insanların çevrimiçi flörtleşme uygulamalarına geçişinin altında, flörtleşme duygularını bastıramamaları yatıyor.

 Metaverse günümüzde popülaritesi en tüksek çevrimiçi uygulamalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. İlk kez karşımıza 1992 yılında Neal Stephenson’ın yayımlanan; bilim kurgu niteliğinde ki Sow Crrash (Parazit) ile çıktı. Aslında bir kurgu ile ortaya çıkan bu sanal dünya, geçtiğimiz yıl içerisinde hayata geçirilen e Metaverse sanal dünyası olarak karşımıza çıkan bir projedir.

Plant Theta flörtün merkezi olacak!

 Gel gelelim Metaverse tarafından geliştirilen meşhur çevrimiçi flörtleşme uygulamasına… Planet Theta olarak isimlendirilen çevrimiçi flörtleşme uygulaması Fireflare Games tarafından geliştirildi. Böylece, Metaverse dünyası içerisinde yayınlanacak olan Planet Theta, ilk çevrimiçi flörtleşme uygulaması özelliğini taşıyor.

Planet Theta’nın baş işletme görevlisi niteliğinde olan Aaron Kizer ise bu durumu şekilde tanımlıyor;

“Planet Theta için benzersiz bir bağlantı kurma yeteneği tasarladık. Bu şekilde Planet Theta üzerinde ki insanları gerçekten istediğin süre zarfı boyunca tanıyabilirsiniz. Telefonunuzda ki bir uygulama sayesinde avatarlarınızı kolaylıkla güncelleyebilir, yepyeni insanlarla tanışma macerası içerisine girebilirsiniz…”

 Dünya’da ün salmış ünlü çöpçatanlardan Paul Brunson ise sanal gerçekliğin risk alacak kısmına değinilmekte. Paul Brunson’a göre;

“Risk alma olgusunda resmen büyük bir artış söz konusu. Şu anda tehlikeli olan risklerden bahsetmiyorum. Lakin gerçek hayatta hayalini kurup, yapamadığınız şeyleri her ince ayrıntısı düşünülerek tasarlanan Planet Theta ile yapabilirsiniz. Bence bu harika bir şey!”

Her yedi dakika içerisinde kötüye kullanım söz konusu!

Dijital Nefretle Mücadele Merkezi, Metaverse’nin bünyesi altında ki Planet Theta için incelemeler yaptı. Merkez, Metaverse’de şu ana kadar herhangi bir fiziksel saldırı riskinin söz konusu olmadığını dile getirdi. Ancak Dijital Nefretle Mücadele Merkezi tarafından, kullanıcıların bu sanal dünya içerisinde her 7 dakika içinde bir kötülüğe maruz kaldığı tespit edilmiştir. Buna, ırkçılık, zorbalık ve şiddet tehditlerinin de dahil olduğu belirtiliyor.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...