Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Phanta Bear Nedir?

Paylaş

Phanta Bear, çizgi film tekniği ile oluşturulmuş 10 bin adet benzersiz ayı görselinden oluşan bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede Phanta Bear nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. NFXhaber olarak, sizin için hazırladık. Gelin koleksiyonu birlikte inceleyelim.

1 Ocak 2022 tarihinde piyasaya sürülen Phanta Bear nedir? Profil fotoğrafı temalı bir NFT koleksiyonudur. Hatta Ethereum üzerinde barındırılan koleksiyon, 10 bin adet benzersiz renkli ayı NFT’sinden oluşur. Her NFT, ERC-721 standardıyla üretilmiştir. Bu, NFT’lerin tümünün bir mülkiyet belgesi ile satıldığını gösterir. NFT’ler, bir algoritmanın özellik havuzundaki öğeleri rastgele bir biçimde seçerek oluşturulmuştur. Bu nedenle, ayıların her biri sahip oldukları özellikler bakımından benzersizdir. Her NFT’de yıldız biçiminde renkli çerçevelere sahip bir gözlük bulunmaktadır.

Koleksiyon, Tayvanlı şarkıcı Jay Chou, moda markası Phantaci ve Blockchain eğlence platformu Ezek’in iş birliği ile üretilmiştir. Jay Chou’nun kitlesi tarafından desteklenen koleksiyon, basımı başladıktan 40 dakika sonra tükenmiştir. Bunun ardından ikincil pazarlardaki NFT satışlarında, sadece 7 günde 1,729 satış gerçekleştirerek etkileyici bir başarıya imza atmıştır. Bu yoğun talepten dolayı birçok analist, koleksiyonu “Doğunun Bored Ape’leri” olarak adlandırmıştır.

Phanta Bear ne sunmaktadır?

Çoğu NFT koleksiyonu gibi Phanta Bear da kullanıcıları, sunduğu çeşitli özelliklerle kendine çekmeyi hedefler. Sevimli ayılar ve onların özelliklere sahip olmanın yanı sıra, her NFT, sahiplerin farklı seviyelerdeki avantajların kilidini açması için bir “anahtar” görevi görür. Böylelikle bu avantajların başında Ezek kulüp üyelik kartı bulunmaktadır. NFT sahipleri, bu kart ile Ezek kulübüne katılıp koleksiyonun yönetiminde oy hakkı elde edebilmektedir. Aynı zamanda Ezek kulübü, bir metaverse eğlence platformu olarak kurulmuştur. NFT sahipleri, metaverse’deki konserler ve kulüp açılışları gibi özel etkinliklere katılım hakkı kazanır.

Bunun yanında kullanıcılar, sahip oldukları NFT’leri açık artırma vb. yollarla daha yüksek fiyatlara satabilmektedir. NFT’lerin bazıları diğerlerine göre daha nadirdir ve daha yüksek fiyatlara alıcı bulur. NFT satan kullanıcılar, ETH gibi kripto para birimleri ile gelir elde edebilmektedir.

Topluluk, NFT projesinin yeni koleksiyonlarını piyasaya sürmeyi ve kullanıcıların VR gözlük ve akıllı telefonlarla erişebileceği sanal konserler gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Bunun ardından, Ezek sanal sinemasının lansmanının yanı sıra çok zincirli metaverse platformunun lansmanı yapmayı amaçlamaktadır. Ezek kulübü, yeni nesil metaverse VR gözlükleri oluşturmak için üst düzey bir teknoloji markasıyla iş birliği yapmayı planlamaktadır.

Phanta Bear, koleksiyonun resmî web sitesi Ezek.io ve OpenSea gibi NFT pazarları aracılığıyla satın alınabilir. Ayrıca her iki yolda da satın alım için ETH sahibi olmak gerekmektedir. ETH, Ethereum ağının yerel kripto para birimidir ve kripto borsaları aracılığıyla satın alınabilmektedir. Ayrıca ETH satın alan kullanıcılar, varlıklarını MetaMask gibi Ethereum cüzdanlarına aktarmalıdır. Bu işlemleri eksiksiz gerçekleştiren kullanıcılar, NFT pazarına üye olup cüzdanlarını bağlayarak ETH karşılığında ayı NFT’lerini satın alabilmektedir.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...