Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Petaverse NFT İle Sanal Köpek Yavrusu Sahiplenilebilir

Paylaş

Sıradışı Nintendogs ve Pokemon Go arasında yer alan Petaverse NFT oyunu, sanal evcil hayvanların üremesinde devrim yaratmak için blockchain teknolojisini ve NFT’leri kullanıyor.

NFT, kripto para birimleri ve blok zinciri karıştırın, bir tutam nostalji, bir kaşık dolusu tamagotchi ekleyin ve Dogami’ye ulaşabilmektesiniz. Bu video oyunu, NFT’de sanal bir köpek yavrusu sahiplenmeyi sağlamaktadır. Peki Petaverse NFT ile asıl hedef ne? Yeni arkadaşınıza ne kadar iyi bakarsanız, o kadar çok para kazanırsınız.

Nintendogs ve Pokemon Go’dan sonra büyük yenilik. 90’lı ve 2000’li yıllarda popüler hale gelen bir kavramda devrim yaratmak için blockchain teknolojisi ve NFT’leri kullanan bir oyun olan Dogami’yi bu şekilde özetleyebiliriz. Sanal evcil hayvanların üremesi. Evcil hayvanlar için sürükleyici bir sanal dünya olan bu hayvanlarda oyuncular köpeklerine bakabilecek, tımar edebilecek, besleyebilecek ve hatta ona numaralar öğretebilecekler. Dogami’nin köpekleri aslında NFT’lerdir ve her oyuncu kripto yavrularını yetiştirmekten ve beslemekten sorumludur.

Dogami, evcil hayvanları Metaversede benimsemek için kendi sitesinde bir pazar yeri yarattı. Geleceğin köpek yavrusu yetiştiricileri, zorunlu olarak bir Tezos kripto para cüzdana ve XTZ’ye sahip olmalıdır. Şu an için tüm yavrular sahiplerini buldular, ancak yeni evlat edinmeler yakında gerçekleşecek.

Her Dogami benzersizdir. Kendi fiziksel özelliklerine ve kendi kişiliğine sahiptir. Bununla birlikte, bu kriterler rastgele atanır. Ayrıca yetiştiriciler, e-köpeklerinin soyağacını ancak satın alındıktan sonra keşfederler. Özelliklerine ek olarak, her köpek bir nadirlik sistemine göre sınıflandırılmakta. Sanal arkadaşınız ne kadar nadir olursa, ödül olarak o kadar çok kripto kazanır.

Dogami, “oyna kazan’ ya da kazan-kazan türünde bir oyundur. Bir oyuncu Dogami’sine ne kadar çok özen gösterir ve onunla bir ilişki kurarsa, o kadar çok Doga kazanır. Bu Doga’ları ise istediği para birimine çevirebilmektedir.

Petaverse NFT Dünyasına Hoş Geldiniz!

Şimdilik oyun hala lansman aşamasında. Yavru köpeğinizi görmek ve pazarda yeniden satmak mümkündür. Ancak oyun oynamak veya ona hileler öğretmek mümkün değildir. En önemli adım Temmuz ayında gelmelidir. Oyunu akıllı telefonunuza indirerek “köpek yavrusu aşamasına” veya köpeğin öğrenme aşamasına erişmek mümkün olmalıdır.

Yetiştirici nihayet hayvanıyla etkileşime girebilecek ve özelliklerini iyileştirebilecek. Yetişkin aşamasına ulaştığınızda, oyun kökten değişir. Kripto köpeğinizin bir kariyeri benimseme ve örneğin poliste, itfaiyecilerde, paten kaymada, çiftçide, uzayda ve hatta yogada rütbesini yükseltmek mümkün.

Dogami, oyna-kazan NFT sektörü için iddialı bir proje olduğu düşünülmekte. Aynı zamanda Dogami yetiştiricilerinin 3.0 köpeklerini karşılayabilecekleri bir metaverse olan bir petavers vaadini de sunuyor…

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...