Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Pegasus Metaverse Evreninde Uçuşa Başlıyor!

Paylaş

Türkiye’nin önde gelen hava yolu şirketleri arasında yer alan Pegasus, Metaverse ve kripto para alanına giriş yapıyor. Buna göre Pegasus Metaverse projesi, Decentraland platformu içerisinde yer alacak. NFXhaber olarak, sizin için derledik.

Metaverse büyüyor

Facebook’un yeniden markalaşarak, “Meta” adıyla kendine Metaverse vizyonu çizdi. Bunun ardından başlayan teknoloji trendi ise, henüz dinmiş değil. Dünya çapında birçok büyük şirket ve kişi, Metaverse trenine atlamaya çalışıyor. Son dönemde Samsung, NASA, Sony ve Zoom gibi büyük teknoloji firmalarının bu alana daha çok yatırım yaptığını gördük. Dünyadaki trend Türkiye’yi de etkisi altına aldı. Abdi İbrahim, Yapı Kredi, Vodafone gibi yerli firmalar, Metaverse’ye adım atan son şirketler arasında yer aldı. Buna ek olarak, bugün bir Türk firmasının daha Metaverse’ye giriş yaptığının haberini aldık. Buna göre ülkemizin en büyük hava yolu şirketlerinden biri olan Pegasus, Metaverse trendinde yerini alıyor. Hava yolu şirketi, Metaverse projesini Decentraland evreni üzerine inşa edecek.

Pegasus Metaverse dünyasında yerini alıyor

Pegasus, dün resmi Twitter hesabı üzerinden bir duyuru yayınladı. Buna göre Pegasus Metaverse dünyasında yerini alacak. Duyuruda şirket, Metaverse alanına giriş yapmak için Decentraland evrenini seçtiklerini açıkladı. Bununla birlikte şirket, projenin adının “Pegasusport” olduğunu duyurdu. Şirket, projenin ne zaman başlatılacağı veya yayınlanacağı konusunda herhangi bir bilgi vermedi. Ancak, “çok yakında” Decentraland’da yerini alacaklarından bahsetti. Buna göre şirket, Decentraland üzerinde NFT biçimindeki arazilerden satın aldı. Şirketin tam duyurusu şu şekilde:

“PegasusPort Decentraland aracılığıyla şirketimizin Metaverse evrenindeki yerini almasına kısa bir süre kaldı. Çok yakın bir zamanda, sürpriz oyunlar ile birlikte evrenler arası rotamızı seninle bir araya getireceğiz.”

Devlette Metaverse’yi benimsiyor

Pegasus Metaverse projesi oldukça heyecan verici. Gucci, Warner Bros, Samsung, Snoop Dogg gibi ünlü firma ve kişilerin katılması ile bu alana yönelik hamleleri artırıyor. Birçok şirket, geçmişte kaçırdıkları teknoloji trendlerini bu kez yakalamak istiyor. Buna ek olarak, Metaverse’yi benimseyenler yalnızca şirketler ve ünlüler değil. Devletler de bu yeni alanı düzenleme ve içinde var olma konusunda hamleler yapıyor.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi yakın zamanda, NFT’nin Türkçe karşılığının “Nitelikli Fikri Tapu” olduğunu duyurdu. Bunun yanında Ak Parti, yakın zamanda, Metaverse üzerinde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Ak Parti’den üst düzey yöneticiler katılım sağladı. Bununla birlikte toplantıda, NFT, kripto para ve Metaverse teknolojileri değerlendirildi. Ancak, yeni trendleri takip eden tek siyasi parti, AKP değildi. Deva Partisi de Metaverse üzerinde bir toplantı gerçekleştirerek yeni trendlere sıcak baktığını gösterdi. Metaverse’nin nereye gideceğini kimse bilemez. Ancak, kamu ve özel kuruluşların bu alanı benimsemesi, önemini koruyor.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...