Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Paris Saint Germain Metaverse Evrenine Giriş Yapıyor

Paylaş

Fransız futbol kulübü Paris Saint Germain Metaverse evrenine giriyor. Kulübün, NFT destekli multimedya ve kripto cüzdanları alanlarında başvuruda bulunduğu açıklandı. Ayrıca başvuru, kripto para işlemlerini yönetme, sanal giyim, spor malzemeleri ve elektronik alanları kapsamaktadır. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Paris Saint Germain Metaverse

Paris Saint Germain Metaverse Evrenine Giriyor

NFT ve Metaverse kavramları gelişmeye devam ediyor. Buda birçok kurum ve şirketin bu alandaki marka başvurularını hızlandırdı. Son olarak ticari marka başvurusunda bulunan isim Fransız futbol kulübü Paris Saint Germain oldu. ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) lisanslı ticari marka avukatı Mike Kondoudis, paylaşım yaptı. Geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda PSG’nin NFT ve Metaverse ile ilgili yaptığı başvurusunu paylaştı.

Paris Saint-Germain dünyanın en tanınmış futbol kulüplerinden biri ve takımın adına ve markasına verilen değer çok büyük. Bu başvuru, markayı Metaverse’e girerken korumak için bir sonraki mantıklı adımı temsil ediyor. PSG Metaverse’ün potansiyelini görüyor ve kendisine hakim olacak sanal ekonomi için ticari markasını hazırlıyor. Bu hareket, diğer profesyonel spor markalarını Metaverse’e katılmak için hazırlıklara başlama eğilimini takip ediyor.

Ayrıca başvurunun son zamanlarda Metaverse dünyasına girmek için girişimlere başlayan diğer profesyonel spor markalarının başvurularını takip ettiğini söyledi. Kondoudis, “Açıkçası, Paris Saint-Germain Metaverse potansiyelini görüyor ve hakim olabileceği bir sanal ekonomi için markasını hazırlıyor” açıklamasını yaptı. Üstelik Kondoudis profesyonel spor endüstrisindeki NFT, Metaverse, sanal ürün ve hizmetler için ticari marka başvurularının önümüzdeki on iki ay içinde artmasını beklediklerini de dile getirdi.

Metaverse Spor Klüpleri Arasında Yoğun İlgi Görüyor

Genel olarak, geçen yıl spor organizasyonlarından gelen ilgide büyük bir artış olduğu dikkatleri çekiyor. PSG, Metaverse’in yeni iş fırsatları elde etme potansiyelini fark eden ilk futbol kulübü değil. Premier Lig liderleri Manchester City, Metaverse içinde dünyanın ilk futbol stadyumunu inşa etmek için Sony ile bir ortaklık kurdu. Barcelona, ​​La Liga’da kendi kripto para birimini, NFT’lerini ve Metaverse’lerini geliştirmeyi planlıyor. Ayrıca hayranların Metaverse’de diğer oyuncularla buluşma ve iletişim kurma gibi konseptler de planlamalar arasında. Kulübün başkanı Joan Laporta, bu ayrıntıları yakın bir zamanda Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde açıkladı.

Gelişen Metaverse evreninde her geçen gün talep ve ihtiyaçlar artmakta. Bu sebeple yeni iş alanları genişlemektedir. Ayrıca tüm yatırımcıların gözü Metaverse ve NFT’de. Taleplerin devam etmesi durumunda gelişimle beraber hayatımızda çok daha fazla yer edinecektir.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...