Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Paris Saint Germain Metaverse Evrenine Giriş Yapıyor

Paylaş

Fransız futbol kulübü Paris Saint Germain Metaverse evrenine giriyor. Kulübün, NFT destekli multimedya ve kripto cüzdanları alanlarında başvuruda bulunduğu açıklandı. Ayrıca başvuru, kripto para işlemlerini yönetme, sanal giyim, spor malzemeleri ve elektronik alanları kapsamaktadır. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Paris Saint Germain Metaverse

Paris Saint Germain Metaverse Evrenine Giriyor

NFT ve Metaverse kavramları gelişmeye devam ediyor. Buda birçok kurum ve şirketin bu alandaki marka başvurularını hızlandırdı. Son olarak ticari marka başvurusunda bulunan isim Fransız futbol kulübü Paris Saint Germain oldu. ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) lisanslı ticari marka avukatı Mike Kondoudis, paylaşım yaptı. Geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda PSG’nin NFT ve Metaverse ile ilgili yaptığı başvurusunu paylaştı.

Paris Saint-Germain dünyanın en tanınmış futbol kulüplerinden biri ve takımın adına ve markasına verilen değer çok büyük. Bu başvuru, markayı Metaverse’e girerken korumak için bir sonraki mantıklı adımı temsil ediyor. PSG Metaverse’ün potansiyelini görüyor ve kendisine hakim olacak sanal ekonomi için ticari markasını hazırlıyor. Bu hareket, diğer profesyonel spor markalarını Metaverse’e katılmak için hazırlıklara başlama eğilimini takip ediyor.

Ayrıca başvurunun son zamanlarda Metaverse dünyasına girmek için girişimlere başlayan diğer profesyonel spor markalarının başvurularını takip ettiğini söyledi. Kondoudis, “Açıkçası, Paris Saint-Germain Metaverse potansiyelini görüyor ve hakim olabileceği bir sanal ekonomi için markasını hazırlıyor” açıklamasını yaptı. Üstelik Kondoudis profesyonel spor endüstrisindeki NFT, Metaverse, sanal ürün ve hizmetler için ticari marka başvurularının önümüzdeki on iki ay içinde artmasını beklediklerini de dile getirdi.

Metaverse Spor Klüpleri Arasında Yoğun İlgi Görüyor

Genel olarak, geçen yıl spor organizasyonlarından gelen ilgide büyük bir artış olduğu dikkatleri çekiyor. PSG, Metaverse’in yeni iş fırsatları elde etme potansiyelini fark eden ilk futbol kulübü değil. Premier Lig liderleri Manchester City, Metaverse içinde dünyanın ilk futbol stadyumunu inşa etmek için Sony ile bir ortaklık kurdu. Barcelona, ​​La Liga’da kendi kripto para birimini, NFT’lerini ve Metaverse’lerini geliştirmeyi planlıyor. Ayrıca hayranların Metaverse’de diğer oyuncularla buluşma ve iletişim kurma gibi konseptler de planlamalar arasında. Kulübün başkanı Joan Laporta, bu ayrıntıları yakın bir zamanda Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde açıkladı.

Gelişen Metaverse evreninde her geçen gün talep ve ihtiyaçlar artmakta. Bu sebeple yeni iş alanları genişlemektedir. Ayrıca tüm yatırımcıların gözü Metaverse ve NFT’de. Taleplerin devam etmesi durumunda gelişimle beraber hayatımızda çok daha fazla yer edinecektir.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...