Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Parallel Alpha Nedir?

Paylaş

Parallel Alpha Nedir? Nasıl Alınır?

Parallel Alpha, Ethereum Blockchain üzerine inşa edilen bilim kurgu temalı bir NFT kart oyunudur. Bu makalede, Parallel Alpha nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. NFXhaber olarak, merak eden okurlarımız için derledik. Gelin, NFT projesini birlikte inceleyelim.

Parallel Alpha nedir?

Parallel Alpha, Ethereum Blockchain üzerine inşa edilen bir NFT kart oyunudur. Oyun, “Priming” adı verilen bir olay sonrasında insanların diğer gezegenlere göç ettiği bir evrende geçer. Bu evrende insanlar, dünyadan ayrılmak için tüm kaynakları feda etmek zorunda kalmaktadır ve birbirine rakip 5 koloniye ayrılmaktadır. Bu koloniler; Earthens , Marcolien, Augencore, Kathari ve Shroud’dur. Oyuncular, çeşitli NFT kartlarını toplar ve bu kartlardan desteler oluşturarak diğer oyuncularla savaşır. Her kart benzersiz bir NFT’dir ve NFT kartları çeşitli özelliklere sahiptir. Kartlar, Parallel’lere göre ayrılmaktadır ve her Parallel bir koloniyi ifade eder.

Oyun içerisinde NFT’ler kartlar farklı nadirlik derecelerine göre değer bulur. Bazı kartlar Masterpiece (şahaser) nadirlik seviyesine sahiptir. Bu kartlar, 1,1 milyon dolar değerinde ETH’ye satılmaktadır. Yazının yazıldığı sırada NFT koleksiyonunun 530 parçası OpenSea üzerinde satıştaydı. Buna ek olarak, koleksiyonun taban fiyatı 0,001 ETH civarındaydı.

Parallel Alpha NFT’leri ne için kullanılır?

Parallel Alpha NFT’leri, ERC-721 akıllı kontratıyla oluşturulmuştur ve Ethereum tabanlı NFT pazarlarında alınıp satılabilmektedir. Kullanıcılar, sahip olduğu Alpha NFT kartlarını, Ethereum’un yerel kripto para birimi ETH karşılığında satabilmektedir. ETH, 3. taraf kripto para borsalarında dolar veya lira gibi fiat para birimlerine dönüştürülebilmektedir. Böylece, NFT satan kullanıcılar, kazanç sağlama imkânı bulur.

Bunun yanında NFT’ler oyun içerisinde maksimum 40 karttı içeren desteleri oluşturmak için kullanılabilmektedir. Eşleşme ve koloniye uygun NFT desteleri oluşturan kullanıcılar rakiplerini yenebilmektedir. Bunun yanında Parallel, NFT satışlarından elde edilen gelirin %10’unu telif hakkı geliri olarak alır. Bu gelirin %5’i oyun içi ödül havuzlarına gider. Oyunda görevleri tamamlayan kullanıcılar, ödül havuzlarından pay alır.

Parallel Alpha nasıl alınır?

Parallel Alpha NFT’lerini satın almak isteyen kullanıcılar, öncelikle Ethereum’un yerel kripto para birimi ETH’yi edinmelidir. ETH, Binance gibi popüler kripto para borsalarından satın alabilmektedir. Bunun ardından, ETH’lerin bir cüzdana aktarılması gerekir. En popüler Ethereum cüzdanı MetaMask’dır. MetaMask cüzdanı oluşturup ETH’lerini cüzdanlarına aktaran kullanıcılar, OpenSea gibi Ethereum tabanlı NFT pazarlarına üye olmalıdır. OpenSea’ya üye olup cüzdanlarını bağlayan kullanıcılar, ETH karşılığında Parallel kartlarını satın alabilmektedir.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...