Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Oyun Oynayarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Paylaş

Oyun oynayarak para kazanmak artık hayatımıza girmiş bir kalıp. Eğlence her zaman oyun endüstrisinin itici gücü olmuştur ve bir tür finansal ödül değildir. Blockchain oyunları ve kazan-kazan bunu değiştirebilmeyi hedefler.

Oyunun eğlencesi için oynamak. Yirmi yıl önce, bu cümledeki “eğlence” kelimesi tamamen geçerliliğini kaybedecek. GameCube, PS2 veya Xbox’ı başka neden yeniden açasınız ki?

Dünyadaki milyonlarca insan, eğlence için ve bazen de övünme hakları için her türden oyun oynayarak saatler harcıyor. Eğlenmek her zaman milyonlarca dolarlık oyun endüstrisinin arkasındaki itici güç olmuştur. En başından beri, oyuncular için ana teşvik eğlenceydi. Fakat bu artık değişiyor.

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Bununla birlikte, dijital yaşamın çoğu alanında olduğu gibi, son yarım on yılın kripto patlaması sayesinde bu da değişiyor. Blockchain oyun sektörünün büyümesine ayak uydurmak için sürekli artan sayıda oyna-kazan veya P2E oyunu geliştirilmektedir. Bu oyunlar, oyunculara oyun deneyimlerinin tadını çıkarırken (az ya da çok) pasif gelir elde etme fırsatı sunar.

Halihazırda binlerce aktif oyuncuya sahip birkaç P2E oyunu örneği var. Bu da eski nesillerin bir şeyleri kaçırıp kaçırmadıklarını merak etmelerine neden oluyor. Çünkü binlerce saat boşuna oynadık. Blockchain dünyasındaki P2E’nin en erken örneklerinden biri, Swissborg’un Crypto Challenge tahmin oyunudur. Daha sonra piyasaya sürülmemiş olan uygulamanın başlangıcında Swissborg, topluluğunun üyelerinden Bitcoin oranını 24 saat içinde tahmin etmelerini istedi.

Coinbase ile Kazanmak İçin Oyun Oyna

Coinbase kripto borsasını kullanıyorsanız, kazan-kazan ilkesine zaten aşina olabilirsiniz. Bunun arkasındaki fikir, kullanıcıların belirli bir kripto para birimini öğrendiklerinde jetonlarla ödüllendirilmesidir. Bu bağlamdaki P2E konsepti, birçok kullanıcının jetonlar, madeni paralar ve fiyat trendleri hakkında bilgi edinirken kripto dünyasına ilk adımlarını atması için bir araç olarak hizmet etti. Oynayarak kazanılan oyunlar, oyunculara aktif oyun yoluyla yükseltebilecekleri oyun içi varlıkların sahipliğini verir.

Oyun Oynayarak Para Kazanmanın bir yolu da Alien Worlds

Alien Worlds ile para kazanın

Blockchain oyunu Alien Worlds, oyun ve blockchain arasındaki bağlantıdan yararlanır. 2,1 milyondan fazla oyuncusuyla Alien Worlds, şu anda aktif oyuncu sayısı en yüksek oyun.

Bu oyunda oyuncular yedi gezegeni keşfetme hakkına sahip. Ayrıca Trillium (TLM) jetonları gibi dijital varlıkları çıkararak, diğer kaşiflerle savaşarak ve dijital topraklarından kiralama komisyonu kazanarak gerçek para kazanabilirler. Oyuncular ayrıca oyun boyunca hepsi farklı nadirlik ve değer seviyelerine sahip NFT’lerle karşılaşacaklar. NFT’ler, tıpkı trillium madeni paralarının kendileri gibi, oyun deneyimini geliştirmek için var. Ayrıca diğer kripto para birimleri ve fiat para birimleri ile takas edilmesi ana isteğidir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...