Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Otomobil NFT Koleksiyonları Yeni Neslin Katılım Anahtarı

Paylaş

Dünya çapındaki otomobil üreticileri, NFT’lerin ve Web3 teknolojisinin yeni nesil araç sahipleriyle etkileşim kurma potansiyelini fark etmeye başlıyor. Son yıllarda şirketler, Z kuşağı üyelerini daha iyi anlamaya ve anlamlandırmaya çalışıyorlar. Z kuşağı üyeleriyle etkileşime geçmek, gergin bir ipte yürümek gibidir; bir yanlış hareket ve bittiniz. Otomobil NFT koleksiyonlarının artış göstermesindeki bir sebepte bu olarak görülmekte.

Yeni nesil tüketicilerle ilgilenmekle ilgilenen markalar ve bireyler için, NFT’ler ve Web3 topluluğu var. Ürünler ve markalarıyla ilgilenen genç teknoloji meraklılarını çekmek için sahip oldukları araç olarak ortaya çıktı.

Bu parçada Z kuşağından pek çok söz edildi. Ancak çoğunluk aynı zamanda nispeten genç ve teknoloji meraklısı olduğu için Millenials geride bırakılmıyor. Bunu akılda tutarak, otomotiv şirketleri, büyümeyi sürdürmek istemekteler. Fakat geleceğe olan ilgiyi sürdürmek için, araçlara yatırım yapacak gelire sahip olmadan önce genç nesli uygun şekilde meşgul etmeleri gerektiğini de fark ettiler. Yeni neslin katılımı, marka sadakatini motive ediyor. Hatta Hyundai’den BMW’ye otomobil üreticileri ve aradaki herkes, Web3 alanındaki faaliyetlerini ilerletmekle ilgileniyor.

Otomobil NFT Koleksiyonlarına Örnek Hyundai

Hyundai, dünyanın önde gelen otomotiv markalarından biridir. Ve otomobil üreticisi, Millenials ve Z kuşağından potansiyel müşterilerini “MZ Generation” olarak adlandırmıştır. Ve MZ Generation ile daha iyi etkileşim kurmak için NFT alanına girmeye karar verdi. Hyundai, NFT Discord kanalını ve buna karşılık gelen Twitter hesabını 15 Nisan’da başlattı. Ayrıca Hyundai NFT’lerinin web sitesini Mayıs ayı boyunca piyasaya sürmeyi planlıyor. Kullanıcılar, Hyundai Motors tarafından yakın zamanda yayınlanan NFT kısa filminin keyfini çıkarabilirler. Kısa filmin öne çıkan özelliği, 30 sınırlı sayıda NFT’nin eşlik ettiği şirketin NFT evreninin tanıtımıdır.

NFT projesi hakkında konuşan Hyundai Motor’un küresel pazarlama şefi ve müşteri deneyimi bölüm başkanı Thomas Schemera. NFT projesini açıklayan bir bildiride şunları paylaştı. “Hyundai NFT evreni, Hyundai marka deneyimini, özellikle MZ nesliyle, tamamen yeni bir şekilde genişletecek. Ve hem gerçek dünyada hem de meta evrende inovasyona olan bağlılığımızı daha da güçlendirecek.” dedi.

Bu günlerde, bir NFT stratejisi uygulama planı olmayan herhangi bir otomobil üreticisinin ciddiyetsiz olduğu görülmekte. Ayrıca NFT alanına derinlemesine baktığımızda, büyük bir markanın bir NFT projesi başlatması fazla çaba gerektirmiyor. Planında NFT’lere sahip olmayan bir otomotiv markası iyi bir fikir değil çünkü artılar çok büyük ve eksiler sınırlı. Önümüzdeki birkaç ay içinde, daha fazla otomobil üreticisinin NFT alanına girmesini bekleyebiliriz.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...