Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Otherdeed NFT Land 1.5 Milyon Dolara Satıldı!

Paylaş

Yuga Labs, Otherdeed NFT koleksiyonunu geçen hafta piyasaya sürdü. O dönemde NFT ekosistemi kötü durumdaydı. Ancak koleksiyon, yayınlanmasından yalnızca bir hafta sonra rekor kıran satış rakamlarına ulaşmayı başardı. NFXhaber olarak, sizin için derledik. Detayları öğrenmek için okumaya devam edebilirsiniz.

Yuga Labs, Otherdeed NFT koleksiyonu ile metaverse’de

Yuga Labs, ekosistem içerisinde oldukça popüler olan NFT şirketlerinden biridir. Şirket, ünlü Bored Ape Yacht Club (BAYC) dahil olmak üzere bir dizi popüler koleksiyona sahip. Bu nedenle, son birkaç aydır NFT hype’ının en büyük kazananlarından biri olmayı başardı.

BAYC koleksiyonu birden fazla açıdan NFT ekosisteminin yüzüdür. Bu alana aşina olmayan birçok insan, NFT’leri düşündüğünde akla BAYC koleksiyonundaki sıkılmış maymunlar geliyor. Doğal olarak, bugüne kadarki en başarılı NFT koleksiyonunun arkasındaki şirket olarak Yuga Labs iyi gidiyor. Şirket, son dönemde yeni bir projeyle ortalığı inletti. Buna göre Otherside, şirketin metaverse projesi olacak.

Otherside Metavesre

BAYC’ın Otherside proje lansmanı, Nisan 2022’nin son hafta sonu boyunca tüm NFT ekosistemini sarstı. Diğer taraftan Yuga Labs, bir metaverse oyun şirketi olarak yerini aldı. Birkaç gün önce şirket, Otherside metaverse’de yer talep etmek için gereken benzersiz land’leri (arsaları) piyasaya sürdü. Bu land’leri içeren Otherdeed koleksiyonu, 55.000 adet NFT’den oluşuyordu.

Lansman sırasında satışa çıkarılan 55.000 Otherdeed arazisi, buzdağının yalnızca görünen kısmı. Bundan sonra proje, 200.000 tapu arazi sahiplerine dağıtacak. Ayrıca proje, 45.000 ek Otherdeed NFT kullanıma sundu. Bu NFT’lerin 10 bini BAYC sahiplerine, 20 bini MAYC sahiplerine ve 15 bini Otherside çalışanlarına veriliyor.

Otherdeed #59906 1.5 milyon dolara alıcı buldu

#59906 kodlu Otherdeed NFT, X2Y2 NFT pazarında 625 ETH’ye alıcı buldu. 625 ETH, satın alımın gerçekleştiği dönemde 1.5 milyon dolara tekabül ediyordu. Bu satışın, projenin lansmanından 10 gün sonra yapıldığını düşündüğümüzde, rekor fiyat oldukça etkileyici. Mevcut olarak, Otherdeed NFT koleksiyonu için taban fiyat 3 ETH (7200 dolar) civarında yer alıyor. Ancak, Otherdeed’in nadirliği ve yoğun talep nedeniyle, çoğu arsa taban fiyatın üzerindeki bir değere satılması muhtemel.

Otherdeed #59906’nın satıcısı, NFT’yi daha önce 305 Apecoin (6000 dolar) karşılığında satın almıştı. Böylece yalnızca bir hafta sonra 1.5 milyon dolara satarak büyük oranda kâr etmiş oldu. Bu NFT ile ilgili ilginç özelliklerden biri, Rarity Sniper’a göre tüm koleksiyondaki sekizinci nadir Otherdeed olmasıdır. Öğe, Otherside’ın fragmanında yer alan gizemli bir iksir olan 1/1 eser içeriyordu.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...