Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

OpenSea Ticaret Hacmi Tüm Yılın En Dibinde!

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Diğer tüm kripto çabalarında olduğu gibi, kripto çöküşünün OpenSea’yi çok yorduğunu söylemek güvenli. Dün, OpenSea 2022 için günlük en düşük miktarı kaydetti. Yılın en düşük hacmi ise 29,1 milyon dolar. Bu, OpenSea’nin yükseliş aralığı boyunca raporladığı 100 milyon dolarlık artı günlük hacimlerden oldukça farklı. Yine de, bu endişe için bir tetikleyici mi?

OpenSea ve Kripto Çöküşü

Kripto paranın değeri enflasyondan, Covid-19 sonrası durgunluktan ve Ukrayna-Rusya savaşından yakından etkilenmekte.. Bitcoin, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan %58 düştü. NFT’ler için en sevilen kripto para birimi olan Ethereum da %60 oranında düşmektedir. Kripto piyasası, LUNA ve UST paralarının çöküşüyle birlikte endüstri çapında bir satış yapma becerisine sahiptir.

NonFungible’a yanıt olarak, NFT’lerin son haftasında harcanan nakit 205 milyon USD. Günlük NFT brüt satışlarının çeşitliliği bu hafta 24.000 civarındadır. Kuşkusuz, bu rakamlar Eylül 2021’de günlük 225.000 NFT yüksekliğinden ve Ağustos 2021’de 1,9 milyar dolarlık yükseklikten çok daha düşük.

Ayrıca NFT koleksiyoncularının NFT’lerini yanlış yerleştirdiği deneyimler OpenSea’ye ve farklı pazarlara yardımcı olmadı. Blockworks, tüm NFT ev sahiplerinin %50’sinin NFT’lerine yanlış giriş yaptığını tahmin ediyor. Bu, Winklevoss ikizleri ve Seth Inexperienced gibi yüksek profilli kişilerin bu kimlik avı dolandırıcılıklarını herkese açık bir şekilde belirtmesi durumunda özellikle zarar vericidir.

NFT Fiyatları Yükselecek Mi?

2021’deki NFT artışı, alıcılar ve koleksiyoncular için son derece aşırı beklentiler belirledi. Bununla birlikte, her farklı pazarda olduğu gibi, NFT’ler genel yerel hava koşullarından ek olarak etkilenir. Bununla birlikte, blockchain girişimcisi Gaurav Somwanshi gibi uzmanlar, şu anda NFT’lerin filtrelenmesini yaşadığımızı söylüyor. Daha sonra, yararlı veya yaratıcı değeri olan girişimler zamana karşı direnirken, diğerleri çökecek ve yanacaktır.

Her ne kadar bilindik markalar olursa olsun yatırımlarınızı yaparken detaylı araştırmayı ihmal etmeyin. Tüm piyasayı ve aldığınız ürünün geleceğini değerlendirmek sizi büyük zararlardan kurtarabilmekte. 2022 yılında birçok büyük marka yatırımcılarına ciddi zararlar ettirdi.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...