Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

OpenSea Ticaret Hacmi Tüm Yılın En Dibinde!

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Diğer tüm kripto çabalarında olduğu gibi, kripto çöküşünün OpenSea’yi çok yorduğunu söylemek güvenli. Dün, OpenSea 2022 için günlük en düşük miktarı kaydetti. Yılın en düşük hacmi ise 29,1 milyon dolar. Bu, OpenSea’nin yükseliş aralığı boyunca raporladığı 100 milyon dolarlık artı günlük hacimlerden oldukça farklı. Yine de, bu endişe için bir tetikleyici mi?

OpenSea ve Kripto Çöküşü

Kripto paranın değeri enflasyondan, Covid-19 sonrası durgunluktan ve Ukrayna-Rusya savaşından yakından etkilenmekte.. Bitcoin, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan %58 düştü. NFT’ler için en sevilen kripto para birimi olan Ethereum da %60 oranında düşmektedir. Kripto piyasası, LUNA ve UST paralarının çöküşüyle birlikte endüstri çapında bir satış yapma becerisine sahiptir.

NonFungible’a yanıt olarak, NFT’lerin son haftasında harcanan nakit 205 milyon USD. Günlük NFT brüt satışlarının çeşitliliği bu hafta 24.000 civarındadır. Kuşkusuz, bu rakamlar Eylül 2021’de günlük 225.000 NFT yüksekliğinden ve Ağustos 2021’de 1,9 milyar dolarlık yükseklikten çok daha düşük.

Ayrıca NFT koleksiyoncularının NFT’lerini yanlış yerleştirdiği deneyimler OpenSea’ye ve farklı pazarlara yardımcı olmadı. Blockworks, tüm NFT ev sahiplerinin %50’sinin NFT’lerine yanlış giriş yaptığını tahmin ediyor. Bu, Winklevoss ikizleri ve Seth Inexperienced gibi yüksek profilli kişilerin bu kimlik avı dolandırıcılıklarını herkese açık bir şekilde belirtmesi durumunda özellikle zarar vericidir.

NFT Fiyatları Yükselecek Mi?

2021’deki NFT artışı, alıcılar ve koleksiyoncular için son derece aşırı beklentiler belirledi. Bununla birlikte, her farklı pazarda olduğu gibi, NFT’ler genel yerel hava koşullarından ek olarak etkilenir. Bununla birlikte, blockchain girişimcisi Gaurav Somwanshi gibi uzmanlar, şu anda NFT’lerin filtrelenmesini yaşadığımızı söylüyor. Daha sonra, yararlı veya yaratıcı değeri olan girişimler zamana karşı direnirken, diğerleri çökecek ve yanacaktır.

Her ne kadar bilindik markalar olursa olsun yatırımlarınızı yaparken detaylı araştırmayı ihmal etmeyin. Tüm piyasayı ve aldığınız ürünün geleceğini değerlendirmek sizi büyük zararlardan kurtarabilmekte. 2022 yılında birçok büyük marka yatırımcılarına ciddi zararlar ettirdi.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...