Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

OpenSea Seaport NFT Marketplace 1’i Hayata Geçiriyor

Paylaş

NFT pazarı OpenSea, “NFT’leri güvenli ve verimli bir şekilde satın almak ve satmak” için bir Web3 pazaryeri protokolünü başlattığını duyurdu. Buna göre OpenSea Seaport pazarı, ETH dışındaki varlıkların ticaretini destekleyecek. NFXhaber olarak, sizin için derledik.

OpenSea Seaport NFT pazaryeri protokolünü başlattı

OpenSea, Cuma günü yayınladığı bir blog yazısında, Seaport olarak adlandırılan pazaryeri protokolünden bahsetti. Buna göre Seaport ile kullanıcılar, ETH gibi ödeme kriptoları dışında, çeşitli varlıklar ile NFT satın alma imkanına sahip olacak. Platformun duyurusuna göre, bir kullanıcı NFT karşılığında ETH, ERC20, ERC721, ERC1155 ürünü takas etmeyi kabul etme şansına erişecek. Bu da ödeme yöntemi olarak bir token kombinasyonunu takas etme imkânına işaret ediyor.

OpenSea Seaport

Buna ek olarak, SeaPort kullanıcıları, teklif verirken hangi kriterleri istediklerini belirtecek. Örneğin, NFT çizimleri veya bir koleksiyonun parçaları üzerindeki belirli özellikleri filtreleyebilecekler. Platform bahşişi de destekleyecek. Buna göre NFT pazarı, bahşiş miktarı teklifin miktarını aşmadığı sürece kullanıcıların sanatçıları ödüllendirmesine izin verecek.

OpenSea, Seaport’u yönetmeyecek

Opensea yeni protokol ile ilgili, “Seaport protokolünün üzerindeki birçok kişiden biri olacağız” dedi. Bu, OpenSea’nın, protokolü kontrol etmeyeceği ve işletmeyeceği anlamına geliyor.

“Benimseme arttıkça ve geliştiriciler yeni kullanım durumları ürettikçe, birbirimizi güvende tutmaktan sorumlu olacağız.”

Sosyal medyadaki bazı kişiler, yeni pazaryeri protokolündeki kavramlar nedeniyle “kafa karışıklığı” yaşadı. Bir Twitter kullanıcısı olan phuktep bunlardan biriydi. Phuktep, bir NFT için hem NFT hem de ETH ticaretinin vergi formlarında nasıl beyan edileceğini sorguladı.

OpenSea’nın hamleleri

OpenSea Seaport protokolü, pazarın bir hamlesinden sonra geldi. Buna göre OpenSea, Nisan ayında kullanıcıların deneyimini geliştirmeyi amaçlayan NFT pazar toplayıcısı Gem’i satın aldı. Pazar, o dönemde yaptığı bir açıklamada Gem’in bağımsız bir ürün olacağını söyledi. Buna göre Gem, taban fiyat aracı ve nadirlik bazlı sıralama gibi ürünleri OpenSea’ya entegre etmek için kullanılacak.

OpenSea Gem'i satın aldı
OpenSea Gem’i satın aldı

OpenSea’nın tek hamlesi bu da değildi. Yakın zamanda popüler Link-in-Bio şirketi Linktree, OpenSea ile ortaklık kurdu. Buna göre, içerik oluşturucular, Linktree hesaplarında NFT koleksiyonlarını gösterme imkanına kavuşacak. Linktree profillerinde gösterilen NFT’ler, kullanıcıları sanatçının OpenSea hesabına yönlendirecek. Bunun yanında, NFT profil fotoğrafı kullanan kullanıcıların resimleri, altıgen biçiminde bir çerçeveye sahip olacak.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...