Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

OpenSea Seaport NFT Marketplace 1’i Hayata Geçiriyor

Paylaş

NFT pazarı OpenSea, “NFT’leri güvenli ve verimli bir şekilde satın almak ve satmak” için bir Web3 pazaryeri protokolünü başlattığını duyurdu. Buna göre OpenSea Seaport pazarı, ETH dışındaki varlıkların ticaretini destekleyecek. NFXhaber olarak, sizin için derledik.

OpenSea Seaport NFT pazaryeri protokolünü başlattı

OpenSea, Cuma günü yayınladığı bir blog yazısında, Seaport olarak adlandırılan pazaryeri protokolünden bahsetti. Buna göre Seaport ile kullanıcılar, ETH gibi ödeme kriptoları dışında, çeşitli varlıklar ile NFT satın alma imkanına sahip olacak. Platformun duyurusuna göre, bir kullanıcı NFT karşılığında ETH, ERC20, ERC721, ERC1155 ürünü takas etmeyi kabul etme şansına erişecek. Bu da ödeme yöntemi olarak bir token kombinasyonunu takas etme imkânına işaret ediyor.

OpenSea Seaport

Buna ek olarak, SeaPort kullanıcıları, teklif verirken hangi kriterleri istediklerini belirtecek. Örneğin, NFT çizimleri veya bir koleksiyonun parçaları üzerindeki belirli özellikleri filtreleyebilecekler. Platform bahşişi de destekleyecek. Buna göre NFT pazarı, bahşiş miktarı teklifin miktarını aşmadığı sürece kullanıcıların sanatçıları ödüllendirmesine izin verecek.

OpenSea, Seaport’u yönetmeyecek

Opensea yeni protokol ile ilgili, “Seaport protokolünün üzerindeki birçok kişiden biri olacağız” dedi. Bu, OpenSea’nın, protokolü kontrol etmeyeceği ve işletmeyeceği anlamına geliyor.

“Benimseme arttıkça ve geliştiriciler yeni kullanım durumları ürettikçe, birbirimizi güvende tutmaktan sorumlu olacağız.”

Sosyal medyadaki bazı kişiler, yeni pazaryeri protokolündeki kavramlar nedeniyle “kafa karışıklığı” yaşadı. Bir Twitter kullanıcısı olan phuktep bunlardan biriydi. Phuktep, bir NFT için hem NFT hem de ETH ticaretinin vergi formlarında nasıl beyan edileceğini sorguladı.

OpenSea’nın hamleleri

OpenSea Seaport protokolü, pazarın bir hamlesinden sonra geldi. Buna göre OpenSea, Nisan ayında kullanıcıların deneyimini geliştirmeyi amaçlayan NFT pazar toplayıcısı Gem’i satın aldı. Pazar, o dönemde yaptığı bir açıklamada Gem’in bağımsız bir ürün olacağını söyledi. Buna göre Gem, taban fiyat aracı ve nadirlik bazlı sıralama gibi ürünleri OpenSea’ya entegre etmek için kullanılacak.

OpenSea Gem'i satın aldı
OpenSea Gem’i satın aldı

OpenSea’nın tek hamlesi bu da değildi. Yakın zamanda popüler Link-in-Bio şirketi Linktree, OpenSea ile ortaklık kurdu. Buna göre, içerik oluşturucular, Linktree hesaplarında NFT koleksiyonlarını gösterme imkanına kavuşacak. Linktree profillerinde gösterilen NFT’ler, kullanıcıları sanatçının OpenSea hesabına yönlendirecek. Bunun yanında, NFT profil fotoğrafı kullanan kullanıcıların resimleri, altıgen biçiminde bir çerçeveye sahip olacak.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...