Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

OpenSea NFT Sektörüne Yeni Bir Soluk Katacak!

Paylaş

NFT dünyası giderek büyümekte. Bu büyüme ile birlikte kötü niyetli kullanıcıların sayısı da aynı oranda artmakta. Kötü niyetli kullanıcıların sayısını azaltmak için OpenSea NFT, kolları sıvadı. Ayrıca NFT ve Metaerse dünyasından tüm haberleri takip etmek için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın.

OpenSea, sahte NFT sorunuyla ilgili kitabı kapatıyor olabilmekte. En büyük NFT pazarı, bugün yayınlanan bir dizi blog yazısında yeni özelliklerini duyurmakta. Genel olarak şirket, bu ayarlamaların doğrulama yöntemlerini iyileştireceğine ve kopya baskı ve sahte NFT örneklerinin miktarını azaltacağına inanıyor.

OpenSea NFT Sektöründeki Kandırmacalarından Koruyacak Mı?

OpenSea, düzeltmeyi planladığı iki sorun nedeniyle aylardır sorun yaşıyor. Spesifik olarak, kafa karıştırıcı doğrulama tekniği ve web sitesinde çok sayıda sahte veya kopyalanmış NFT. Şüphesiz, NFT topluluğu uzun süredir OpenSea’den bu sorunları çözmesini istemiştir.

Doğrulama, NFT projeleri için açıkça gereklidir. OpenSea’deki kullanıcıların gerçek ve sahte NFT projeleri arasında ayrım yapmalarının başlıca yollarından biridir. Gerçekte OpenSea, blog duyurularından birinde doğrulama zayıflıklarını açıklıyor. “Topluluğumuzdan doğrulama ve rozet için uygunluğun belirsiz olduğunu ve sürecin yavaş ve hantal olduğunu duyduk.”

Sonuç olarak, OpenSea, süreci daha şeffaf hale getirmek için doğrulama metodolojisini elden geçiriyor. Aşağıdaki önlemler alınmaktadır:

  • Yalnızca davetli bir sisteme geçiliyor ve doğrulayabilen NFT geliştiricilerinin sayısı giderek artıyor
  • Kimlik bilgileri doğrulanmakta olan hesaplar için rozet toplama prosedürü
  • İçerik oluşturucuların hesap doğrulama prosedürünü başlatması için bildirim mekanizmasını kolaylaştırma.
  • Başvuru doğrulama ve toplama için 7 günlük yanıt süresi

OpenSea, sahte NFT’lerin ve kopya baskıların yaygınlığına tepki olarak platformunu kullanıcılar için daha güvenli hale getirmeye çalışıyor. Platform, aynı basın açıklamasında görüntü tanıma teknolojisini kullanacağını duyurdu. Ek olarak, kullanıcılardan gelen şikayetler daha fazla insan değerlendirmesine tabi tutulacaktır.

Bu en son geliştirmeler, OpenSea’nin uzun süredir devam eden sahte NFT sorunlarının bazılarının çözülmesine yardımcı olmalıdır. NFT sahipleri geçmişte OpenSea hakkında ne kadar şikayet etmiş olursa olsun, bu yeni geliştirmelerin başarısı şüphesiz tüm NFT ekosistemine fayda sağlayacaktır. NFT ve kripto paralarda yatırım yaparken detaylı araştırma yapmak, sizi ve yatırım yaptığınız parayı korumanıza fayda sağlamakta.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...