Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

OpenSea Güvenilir Mi?

Paylaş

NFT pazarı OpenSea için birçok Discord sunucusunun Perşembe gecesi bir dolandırıcı tarafından ele geçirildi. NFXHaber olarak bu yazımızda Opensea’nin uğradığı saldırıdan bahsettik.

Birkaç Discord kullanıcısı, OpenSea’nin Discord’unun Cuma sabahı saldırıya uğradığını söyledi. Bir OpenSea sözcüsü, dolandırıcı veya dolandırıcıların gerçekleştirdiğini doğruladı. Sabaha karşı 4:30’dan beri, şirket herhangi bir zarar yaşamadı. Ancak, Cuma günü, 10’dan az kişinin dijital cüzdanlarının hacklendiğini ve çalınan NFT’lerin 10 Ether’den daha az veya yaklaşık 26.903 dolar değerinde olduğu düşünülmektedir.

Bir Opensea sözcüsü yaptığı açıklamada, saldırının hemen ardından, bağlantıların sahte olduğunu öğrendiklerini belirtti. Ayrıca, sorunu çözmek için botların ve hesapların kaldırılması da dahil olmak üzere hızlı bir şekilde harekete geçtiklerini açıkladı. Şirket bunun yanı sıra, topluluğa Discord kanalındaki hiçbir bağlantıya tıklamamaları duyurusunu yaptı.

Twitter’daki ekran görüntülerine göre dolandırıcı, YouTube ile işbirliği yaptığını iddia eden sahte bir NFT nane satmaya çalışmaktaydı. Bağlantıya tıkladığınızda, güvenlik şirketi PeckShield’ın tehlikeli olduğunu düşündüğü, üzerinde YouTube logosu bulunan bir web sitesine yönlendirmekteydi.

2022’de kripto endüstrisine yönelik çok sayıda yüksek profilli saldırı oldu. Kripto araştırma şirketi Chainanalysis tarafından bir araştırma yapılmıştır. Araştırmaya göre, bilgisayar korsanlarının yılın ilk üç ayında insanlardan 1,3 milyar dolar çaldığı açıklandı. Birçok dolandırıcı aynı şeyi diğer Discord kanallarında ve kripto çevrimiçi forumlarında yapmıştı. OpenSea Discord kanalına da aynı saldırı modeli gerçekleşti. Bazı hackerların Nisan ayında Bored Ape Yacht Club’ın Discord’una girdiği iddia edildi. Ve bu hack saldırısının sonucunda en az bir NFT çaldığını iddia etti. Geçen hafta bir dolandırıcı, Bored Ape Yacht Club’ın resmi Instagram hesabına girdi. 2,8 milyon dolarlık değerindeki NFT’leri çaldı.

OpenSea hala Discord sunucusuna yapılan saldırıyı araştırıyor ve kullanıcılarını yeni bilgiler ele geçtiğinde bilgilendireceğini açıkladı.

Bir OpenSea temsilcisi ise yaptığı açıklamada, yapılan ön analizize göre saldırının sınırlı etkide kaldığını açıkladı.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...