Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Oncyber Nedir?

Paylaş

Oncyber, yeni bir NFT pazarı oluşturmayı amaçlayan bir projedir. Kendi bünyesinde benzersiz özellikler barındırmaktadır. NFXHaber olarak bu yazımızda Oncyber.io’dan bahsettik.

Oncyber.io, hem sanatçılar hem de koleksiyonerler için NFT’lerini tamamen sürükleyici 3D deneyimlerde ücretsiz olarak göstermenin en kolay yoludur. Oncyber, herkesi kendi hesabını oluşturmaya, koleksiyoncuları keşfetmeye ve mimarları Oncyber’de kendi alanlarını inşa etme şansı için başvurmaya davet ediyor.

NFT’lerinizi görüntülemek için önce tercih ettiğiniz Ethereum cüzdanınızı bağlamanız ve ardından alanınızı seçmeniz gerekir. Seçebileceğiniz dört tür alan vardır. Bunlar:

  • Boş
  • Kuratörlük
  • Fabrika
  • Koleksiyon

Boş alanlar tam da bu, favori NFT’lerinizi zahmetsizce görüntüleyebileceğiniz boş bir alandır. Galerinize bir başlık ve bunun için güzel bir banner oluşturabilirsiniz.

Şimdi, Küratörlü, Fabrika veya Koleksiyon alanlarından birini seçerseniz, bunların çoğu seçkin sanatçılar tarafından tasarlanmıştır ve sınırlı sayıda NFT olarak basılmıştır, Böylece, bu alana erişmek istiyorsanız NFT’yi satın almanız gerekecektir. Seçkin sanatçılardan bazıları RTFTK, Arqui9 ve 494Jax’i içerir. Satılık bu özel sürüm alanlarının yanı sıra, aslında birden fazla alanı da birleştirebilirsiniz. Örneğin, RTFKT LOOT pedini Space Pod ile birleştirme yeteneğidir, sadece her ikisine de sahip olmanız gerekir.

Sonunda Oncyber, herkesin kendi sanal alanını yaratması için platformunu açmayı hedeflemektedir. Ancak bu arada, bir dijital sanatçı olarak deneyiminiz varsa ve Oncyber platformunda kendi metaverse parçanızı düzenleme fırsatı istiyorsanız, buradaki formu doldurabilirsiniz. Kendi alanınıza eriştiğinde Ethereum cüzdanınızı bağlayabilirsiniz. Ayrıca, NFT’leri sergilemek ve ardından eserinizi tüm dünyayla ücretsiz olarak paylaşmak bu kadar basit. Görüntüleyebileceğiniz tek NFT’ler, sahip olduğunuz veya geçmişte oluşturduğunuz sanat eserleridir. (Ana sayfada erişebilirsiniz.)

Oncyber Kullanıcılarına Neler Sunuyor

Sahipler, NFT’lerinizi sanal mekanınızın duvarına asarken istediğiniz kadar büyük veya küçük boyutlandırma imkanına sahip olmaktadır. Ayrıca, NFT’lerinizin bulunduğu çerçevelerin renklerini bile değiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, NFT’nizde doğal olarak ses varsa, sesi duyulabilir kılmak isteyip istemediğinizi seçebilir. Ardından, ses erişimini ayarlayabilirsiniz. Bu küçük dokunuşlar, galerinizi beğeninize göre kişiselleştirmenizi sağlar. Oncyber kullanıcıları, bir ortak çalışanı davet edebilir ve nihai galeriyi düzenlemek için alanlarını başkalarıyla paylaşabilirler.

Proje, kullanıcılarına tamamen sürükleyici deneyim amaçlamıştır. Ayrıca, kullanıcıların tercihlerine bağlı olarak, kullanıcıların sanal gerçeklik veya 3D aracılığıyla NFT koleksiyonunuzu daha önce hiç olmadığı gibi keşfetmelerine olanak tanır. NFT meraklıları beğendiği bir koleksiyonu almak için doğrudan galerinizden parçayı satın alabilirler. Oncyber’in hem yaratıcılar hem de koleksiyoncular için NFT odaklı galerileriyle özel bir amacın peşinde. Kesinlikle bu yenilikçi platform ciddi bir şekilde dikkatleri üzerine çekmeyi başaracaktır.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...
Önceki İçerikAnonymice Nedir?
Sonraki İçerikClone X Nedir?