Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Okay Bears NFT, En Büyük Rakibini Geride Bıraktı!

Paylaş

Solana tabanlı bir proje olan Okay Bears, Ethereum tabanlı NFT koleksiyonlarını geride bıraktı. NFXHaber olarak bu Solana tabanlı projenin dikkat çeken başarısının detaylarını yazdık.

Solana destekli bir NFT koleksiyonu olan Okay Bears, lansmanından sonraki bir gün içinde 18 milyon dolar topladı. Böylece, yeni NFT projesi beklenilenden daha popüler bir kitleye sahip olmayı başardı. Okay Bears, işlem hacmi açısından her Ethereum tabanlı NFT koleksiyonundan daha iyi bir performans gösterdi.

Okay Bears, NFT pazarının geçtiğimiz haftalarda yaşanan inanılmaz büyümenin en son kanıtıdır.

Yeni ayı koleksiyonu, 10.000’den fazla benzersiz ayı avatarından oluşan bir ‘kültür kayması’ olarak tanımlanmaktadır. Ek olarak, proje çok çeşitli gerçek dünya hizmetleri sunmaktadır. Markaya bağlı parklar, ticari ürünler, butikler ve bir stüdyo bulunmaktadır. Dün lansman sırasında, projenin nane fiyatı 1.5SOL idi (tahmini olarak 150 dolar civarlarında). 

Koleksiyon, popüler Bored Ape Yat Kulübü ile bazı benzerlikler taşımaktadır. Her ikisi de, farklı özelliklere sahip bir hayvanın etrafında merkezi olarak temalı bir avatarın aynı karakteristik kullanımına sahiptir. Ayrıca Okay Bears’ın Shopify ve Magic Edens gibi popüler markalarla ortaklıkları vardır.

Okay Bears lansmanından sonraki performansı nasıldı? 

Listelenen 7324 avatarın 7324’ü beyaz liste satışı sırasında basılmıştır. Halk arz satışı daha da iyi performans gösterdi. Ayrıca, satış devam ederken jeton fiyatları saatler içinde yükseldi ve milyonlarca dolarlık işlem hacmi yarattı. OpenSea’den gelen verilere göre, Okay Bears sadece gün için işlem hacminde tüm Ethereum tabanlı koleksiyonları geride bırakmıştır. Projei şimdiye kadarki en yüksek günlük metriği de yakalamış olabilir.

Son 48 saat içinde, tahsilat 194.000 SOL değerinde ikincil işlem hacmi gördü (20 milyon dolar). Koleksiyonun taban fiyatının 1.5 SOL’den 50 SOL’a yükselmiştir. Şu anda Okay Bears 49 SOL gibi etkileyici bir taban fiyatını koruyor. 

Diğer Ethereum NFT projesi lansmanları hala Okay Bear’ın performansına ulaşamamıştır. Yuga Labs’in Meebits (10 milyon dolar) ve Veefriends V2 lansmanı (13,1 milyon dolar) rakamlarına rağmen halen Okay Bears’ın performansını şimdilik yaklaşabilen olmadı.

Yüksek rekabet

Solana yavaş yavaş kendisini yeni NFT projelerinin omurgası olarak görmekte. Ethereum ile yüksek rekabet içerisindedir. Son iki gün, SOL tabanlı bir projenin, 24 saatlik bir hacminde ilk kez en iyi Ethereum projelerinden daha iyi performans gösterdiği görülmüştür. Bu yükselişin son olmayacağı muhtemel. Ayrıca, Okay Bears, ilk lansmanından neredeyse 48 saat sonra şu anda 168.456 SOL işlem hacminde işlem görüyor. Böylece, bu koleksiyonun henüz sağlıklı başlangıcını ve hedeflerini sürdürebileceği anlamına gelmektedir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...