Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Okay Bears Nedir?

Paylaş

Okay Bears, OpenSea’de rekor üzerine rekor kıran bir NFT projesidir. NFXHaber olarak bu yazımızda Okay Bears projesinden bahsettik.

Okay Bears, 26 Nisan’da piyasa sürülen Solana blok zinciri üzerine inşa edilen bir NFT koleksiyonudur. 1,5 SOL (147 dolar) değerinde nane fiyatı ile ilk olarak satışa sunulmuştur. Bu NFT koleksiyonu hızla tükendi ve şimdi bir tanesinin fiyatı 90 SOL (8.850 dolar) seviyelerine yükseldi.

Okay Bears, bir profil resmi olarak piyasaya sürülmüştür. Koleksiyon, 10.000 adet birbirinden farklı ayıların NFT’lerinden oluşmaktadır. Ayrıca, piyasaya sürüldüğü ilk gün tükenen koleksiyon bu süreçte 231.000 SOL topladı. Lansmanın ilk gününde NFT’lere 1,5 SOL değer biçilmiştir.

Proje, ilk gününde toplam 23 milyon dolarlık bir satış gerçekleştirdi. Bu, Solana bazlı bir proje için tarihte bir ilki gerçekleştirerek rekor kırdı. Tüm Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen projeleri geride bırakmıştır.  Ayrıca, Solana NFT takasları proje lansmanın gerçekleştiği ilk 24 saatte %216 arttı. Bunun yanı sıra, aynı zaman diliminde Ethereum NFT takas hacmi %20’nin üzerinde azalma görülmüştür. Okay Bears’ı piyasaya süren ve aynı zamanda Pazarlama müdürü olan Tiffany Huang açıklamada bulundu. Huang yaptığı açıklamada:

‘’Okay Bears’ın piyasaya sürülmesinden bu yana işlem hacminin %96’sını gerçekleştirdik ve bu bizi çok heyecanlandırdı. Ayrıca bu, Solana için yeni bir büyüme dönemidir. Solana projeleri de diğer blok zinciri projeler gibi parlak bir geleceğe sahiptir. Artık ekosistemler, ağlar yerine güvendikleri koleksiyonları tercih edecektir’’ ifadelerini kullandı.

Diğer Ethereum üzerine inşa edilen NFT projeleri bile lansmanlarının ilk gününde Okay Bears’ın performansına yaklaşamamıştır. Yuga Labs’in Meebits (10 milyon dolar) ve Veefriends V2 (13,1 milyon dolar) rakamlarına rağmen halen Okay Bears’ın performansını şimdilik yaklaşabilen olmadı.

Okay Bears Nasıl Satın Alınır?

İlk adım olarak OpenSea’den kendinize bir hesap oluşturun.

Ardından, NFT satın almak için gaz gibi ilgili ücretleri de karşılayacak kadar hesabınıza ETH bakiyesi yükleyiniz.

OpenSea’de listelenen yüz binlerce NFT’nin arasında kolay bulmanız için koleksiyonlara bakınız.

Ardından, ETH’yi bir web3 cüzdanına aktarın. En popüler web3 cüzdanından biri olan MetaMask’ı kullanabilirsiniz.

Son olarak satın almaya karar verdiğiniz NFT’yi ‘Şimdi Satın Al’ butonuna tıklayın. Opensea, size işlem maliyetleriyle birlikte toplam tutarı gösterecek. Ve satın aldıktan sonra gelen işlem onayı ile artık sizde bir NFT sahibisiniz.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...