Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Okada ve Company NFT Satıyor!

Paylaş

Birçok sektör gibi, gayrimenkul sektörü de NFT’den yararlanmaya başladı. Amerikan emlak kuruluşu olan Company ve Okada, NFT şeklinde bir ticari mülkü listeledi. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Okada ve Company

Okada ve Company New York’ta Bir Binayı NFT Olarak Listeledi

Okada ve Company, NFT olarak bu ticari mülkün liste fiyatını 15.000 ETH olarak belirledi. Bu listeleme OpenSea platformunda gerçekleşti. Şirket, NFT’nin alıcıya binanın tüm kullanım haklarını vereceğini belirtti. Ayrıca gayrimenkul satışlarının doğası gereği NFT’nin satışı gayrimenkul işleminin tamamlanmasını garanti etmeyecektir. Resmi bir sözleşme için ayrıyeten başvuru yapılması gerekmektedir.

Anlaşmanın Detayları

Şirket, ABD’de bulunan New York’un Chelsea semtindeki 46.200 metrekarelik bir binayı satıyor. Üstelik West Side gibi önemli bir konumdadır. Bina yedi kattan oluşmaktadır. Ayrıca bina, Madison Square Park ve New York’un diğer simge yapılarına çok yakındır. Bu emlak anlaşmasında, Ethereum tabanlı tek bir NFT bulunmaktadır. Okada ve Company CEO’su Chris Okada açıklama yaptı.

Birkaç kişi binayı satın almakla ilgilendiklerini söylediler. Ancak bina henüz üç dört gün önce satışa çıkarıldığı için hala satışın ilk aşamalarındayız. Ayrıca böyle bir işlem için bir sözleşmenin tamamlanması uzun sürebilir. Göreceğiz, bize ulaşanlar henüz bir teklif sunmadı.

Okada ve Company’nin CEO’su Chris Okada, şirketin uzun süredir binayı başkalarından satın almakla ilgilendiğini ifade etti. Şirket yeni satışların NFT teknolojisiyle birleştirilmesi amacıyla yeni gayrimenkul projesine odaklanmış durumda. CEO, hibrit bir işlemlerin devreye girmesinin büyük avantajları olduğunu düşünmektedir. Bunun nedeni, alıcıların yanı sıra satıcılara da avantaj sağlamasıdır. Okada’ya göre, NFT’nin çok sayıda uygulaması vardır. Ayrıca mülkler için anında ödeme alabilmek çok büyük önem taşımaktadır. Şirketin son girişimi hakkında yorum yapan sektörün önde gelenleri, Okada’nın potansiyel alıcıların dikkatini çekmek için böyle bir hamle yaptığını ifade ettiler. Ayrıca Compound kurucusu Robert Lesh, bu satışın gayrimenkulün geleceğinin blok zincirinde olduğunu gösterdiğini söyledi.

Şirket Hakkında

Şirket 1967’de Naomi Okada’nın tarafından kurulmuştur. Okada ve Company, çok yönlü ve tam hizmetli bir ticari gayrimenkul danışmanlığı ve yatırım firmasıdır. 1 milyar doların üzerinde satış ve 100 milyon doların üzerinde sahipliği mevcuttur. Okada ve Company, dünyanın en önemli yerlerinde New York’un en dikkate değer binalarından bazılarına sahiptir.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...