Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Not Okay Bears NFT Koleksiyonu, NFT Topluluğunu Karıştırıyor

Paylaş

Not Okay Bears NFT Koleksiyonu geçtiğimiz 24 saat içinde NFT alanını tamamen devraldı. Koleksiyon, birkaç saat içinde OpenSea ve LookRare’de en iyi koleksiyon haline geldi. Haberin yapıldığı sırada OpenSea projeyi listeden çıkardı. Bu da NFT topluluğu taraf tuttuğu iddiasını gündeme getirmekte.

Orijinal proje Solana blok zinciri üzerine kuruludur. Ayrıca orada en çok satan koleksiyonlardan biri olmuştur. Daha önce, yalnızca Ethereum projelerinin Solana kopyalarını görmekteyiz. Daha önce sola bakan maymunlara benzer şekilde, Not Okay Bear, Okay Bears’a dönük olarak bırakılmakta. 10k PFP NFT’lerinin yanı sıra, proje web sitesi de orijinal web sitesine benzer. Şu anda proje, 233 ETH’den fazla işlem hacmiyle LookRare’de 0,085 ETH taban fiyatına sahip. Listeden çıkarma tehditleri karşısında, ekip şu anda topu yuvarlamaya devam etmek için kendi pazarını geliştiriyor.

Not Okay Bears NFT Başarılı Mı?

Not Okay Bears NFT projesi lider tablolarında tırmanmaya başladığında, topluluk üyelerinden bazıları rahatsızlıklarını dile getirmekte. Örneğin, BAYC ve MAYC sahibi BombNFTs, projeyi ‘bu alanda yanlış olan her şey’ olarak adlandırıyor. Kullanıcı, topluluğun bir projeyi çalıntı sanatla ödüllendirmemesi gerektiğini ve neredeyse hiç çaba harcamaması gerektiğini düşünmekte. Proje ayrıca sabitlenmemiş ve bir yol haritasına sahip değil.

Öte yandan, proje topluluğu hala OpenSea’nin listeden çıkarılması konusunda öfkeli. 0xApes Trilogy ve Bored Ape Solana Club’ın projeleri olmasa da neden hala OpenSea’de yayında olduğuna dair bir cevap talep etmekteler. Bu taklit projeler yalnızca OpenSea’de ticaret yapmakla kalmamakta. Aynı zamanda doğrulanmış projelerdir. Bu nedenle, Not Okay Bears bununla iyi olmaması şaşırtıcı değil.

Not Okay Bears’tan çıkacak en iyi şey, Mental Health Impact Index Fund’a yapılan bağıştır. Proje tükendikten sonra proje, zihinsel sağlık farkındalığını desteklemek için hızla 35.8 ETH gönderdi. Sonuç olarak, türev NFT projesi bu amacı desteklemek için 70’den fazla ETH bağışladı.

Bununla birlikte, 35,8 ETH’nin darphane fonlarının sadece küçük bir kısmı olduğu da iddia edilebilir. Proje gerçekten bir nakit kapma ise, hala kaçacak çok sayıda ETH var. Şimdiye kadar, Okay Bears henüz herhangi bir açıklama yapmadı veya herhangi bir işlem yapmadı. Piyasada her şekil ve boyutta çok sayıda taklitçi ve türev bulunmakta. Hangileri tamam ve hangileri değil? Şimdilik kapsamlı bir cevap olduğunu düşünülmemekte.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...