Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Not Okay Bears NFT Koleksiyonu, NFT Topluluğunu Karıştırıyor

Paylaş

Not Okay Bears NFT Koleksiyonu geçtiğimiz 24 saat içinde NFT alanını tamamen devraldı. Koleksiyon, birkaç saat içinde OpenSea ve LookRare’de en iyi koleksiyon haline geldi. Haberin yapıldığı sırada OpenSea projeyi listeden çıkardı. Bu da NFT topluluğu taraf tuttuğu iddiasını gündeme getirmekte.

Orijinal proje Solana blok zinciri üzerine kuruludur. Ayrıca orada en çok satan koleksiyonlardan biri olmuştur. Daha önce, yalnızca Ethereum projelerinin Solana kopyalarını görmekteyiz. Daha önce sola bakan maymunlara benzer şekilde, Not Okay Bear, Okay Bears’a dönük olarak bırakılmakta. 10k PFP NFT’lerinin yanı sıra, proje web sitesi de orijinal web sitesine benzer. Şu anda proje, 233 ETH’den fazla işlem hacmiyle LookRare’de 0,085 ETH taban fiyatına sahip. Listeden çıkarma tehditleri karşısında, ekip şu anda topu yuvarlamaya devam etmek için kendi pazarını geliştiriyor.

Not Okay Bears NFT Başarılı Mı?

Not Okay Bears NFT projesi lider tablolarında tırmanmaya başladığında, topluluk üyelerinden bazıları rahatsızlıklarını dile getirmekte. Örneğin, BAYC ve MAYC sahibi BombNFTs, projeyi ‘bu alanda yanlış olan her şey’ olarak adlandırıyor. Kullanıcı, topluluğun bir projeyi çalıntı sanatla ödüllendirmemesi gerektiğini ve neredeyse hiç çaba harcamaması gerektiğini düşünmekte. Proje ayrıca sabitlenmemiş ve bir yol haritasına sahip değil.

Öte yandan, proje topluluğu hala OpenSea’nin listeden çıkarılması konusunda öfkeli. 0xApes Trilogy ve Bored Ape Solana Club’ın projeleri olmasa da neden hala OpenSea’de yayında olduğuna dair bir cevap talep etmekteler. Bu taklit projeler yalnızca OpenSea’de ticaret yapmakla kalmamakta. Aynı zamanda doğrulanmış projelerdir. Bu nedenle, Not Okay Bears bununla iyi olmaması şaşırtıcı değil.

Not Okay Bears’tan çıkacak en iyi şey, Mental Health Impact Index Fund’a yapılan bağıştır. Proje tükendikten sonra proje, zihinsel sağlık farkındalığını desteklemek için hızla 35.8 ETH gönderdi. Sonuç olarak, türev NFT projesi bu amacı desteklemek için 70’den fazla ETH bağışladı.

Bununla birlikte, 35,8 ETH’nin darphane fonlarının sadece küçük bir kısmı olduğu da iddia edilebilir. Proje gerçekten bir nakit kapma ise, hala kaçacak çok sayıda ETH var. Şimdiye kadar, Okay Bears henüz herhangi bir açıklama yapmadı veya herhangi bir işlem yapmadı. Piyasada her şekil ve boyutta çok sayıda taklitçi ve türev bulunmakta. Hangileri tamam ve hangileri değil? Şimdilik kapsamlı bir cevap olduğunu düşünülmemekte.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...