Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Nomura NFT ve Kripto Sektörüne Giriş Yapıyor!

Paylaş

Japonya’nın en büyük yatırım bankası Nomura NFT sektörüne giriş yapıyor. Bir rapora göre yatırım bankası, kurumsal müşteriler için kripto para, DeFi ve NFT’lere odaklanacak. Bunu ise bahsi geçen konulara yoğunlaşan yeni bir şirket ile yapacak. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

FT, şirketin yol haritası hakkında bilgisi olan kişileri kaynak gösterdi. Haber kuruluşu, Nomura’nın gelecek yılın sonuna kadar NFT ve kripto şirketi için yaklaşık 100 kişiyi işe almayı planladığını iddia ediyor. Kapsamlı işe alım planları olmasına rağmen, şirketi mevcut yöneticiler yönetecek.

Finans devi Nomura NFT alanında yerini almaya hazırlanıyor

FT’ye göre, kripto piyasasındaki son türbülansa rağmen, Nomura geçen hafta Chicago merkezli borsa CME’de ilk Bitcoin vadeli işlemlerini ve opsiyon işlemlerini duyurdu. İşlemler, ticaret firması DRW’nin kripto kolu olan Cumberland aracılığıyla gerçekleşti. Buna göre Nomura, geç de olsa Goldman Sachs ve JPMorgan gibi kripto varlık teklifi geliştiren bankaların arasına katılıyor.

Halihazırda şirkette çalışan 15 Nomura çalışanı, henüz adı açıklanmayan kripto şirketine geçiş yaptı. Nomura’nın şu anki baş dijital sorumlusu olan Jez Mohideen yeni projeye başkanlık edecek. Yalnızca kripto da değil, holdingin yeni şirketi ile Nomura NFT alanında da yerini alacak.

Blockchain ve NFT alanının benimsenmesi artıyor

Bu yıl piyasaya sürülmesi planlanan Nomura NFT birimi, en son teknolojilerdeki yetenekleri cezbetmek amacıyla Japonya dışında olacak. Yönetim kurulunda Nomura’dan gönderilen birkaç üye yer alacak. Japon finansal hizmetler grubunun hamlesi, kripto paraların yatırımcı güveni krizi yaşadığı bir dönemin ortasında geldi.

Örneğin, Nomura grubu, Blockchain teknolojisini kullanan yatırım ürünleri sunmayı hedefliyor. Böylece şirket, kurumsal yatırımcılara dijital varlık ticareti yapma fırsatları sağlamayı amaçlıyor. 2019’da Nomura, dijital hizmetleri planlamak ve geliştirmek ve yeni hizmetleri keşfetmek için Future Innovation Company’yi kurdu. Ancak holding, bir laboratuvara daha yakın olan birimi Dijital Şirket olarak yeniden düzenledi. Bununla birlikte son hamle, bu işi karlı hale getirme çabası olarak dikkat çekti. Buna göre holding, dijital şirketin çatısı altına personel ve tüzel kişilikler ekleyerek para kazanacak.

NFT piyasasının değeri, 2025’te ABD yatırım bankası Jefferies’e göre, 80 milyar doların biraz üzerine ulaşacak. Buna göre rakam, 2022 seviyesinin iki katının üzerinde bir değere denk geliyor.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...