Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Nike NFT Sektöründe Güçleniyor!

Paylaş

Nike, RTFKT Studios’un yükselen ENS NFT’leri rekoruna yeni bir “.eth” bölüm başlığı ile güçlendirdi. OpenSea verileri, RTFKT’nin “dotswoosh” elde etmek için 19.72 ETH ödediğini göstermekte. Eth bölüm başlığı 27 Mayıs’ta gelecek. Satış anında, RTFKT gecikmeli ENS NFT için yaklaşık 35.000 dolar ödedi. 19.72 ETH anlaşma oranı, Nike’ın “swoosh” karakterinin kaydı için çok önemli bir kaynak değil. Görünen o ki Nike NFT sektöründe giderek büyümeye devam etmekte.

Nike, ikonik logosunu ilk olarak 1972’de spor giyim özelliklerinde tanıttı. İnsanlar artık Nike’ın “swoosh” formunu RTFKT’nin OpenSea hesabındaki “dotswoosh.eth” NFT’sinde görebilmekte. Dotswoosh.eth’i kapsayan RTFKT’nin şu anda on ENS lokasyonu var. Tüm bu NFT’lerin Nike veya RTFKT’nin NFT programlarıyla ilgisi vardır. Örneğin, “ciltli. eth”, Nike’ın CryptoKicks NFT spor ayakkabılarından farklı olan “flakon NFT’leri” ifade eder.

Bu mülkiyet terimlerinin Nike ve RTFKT’nin Web3 tekniğine nasıl uyduğu konusunda pek çok varsayım var. Yine de çoğunluk, ENS’lere dağıtarak daha fazla gelir elde etmek için bu yerleri kullanacaklarını düşünmekte. Nike NFT ve Web3 satış noktalarında özgünlüğünü son derece savunmuştur. Hatta şimdi önemli ölçüde metaverse ile ilgili kreasyonlara sahiptir. RTFKT ve Nike’ın başarıyla belgelediği birkaç NFT etiketi, “Just Do It” sloganını ve “Nikeland” kelimesini içeriyor.

Nike NFT ve Clone X

Nike, 2021’de RTFKTStudios’u satın aldığından beri, iki şirket NFT alanında önemli bir güce hizmet etti. Nike’ın CryptoKicks spor ayakkabı NFT’leri, 2022’nin son derece popüler NFT açıklamalarından birine devam ediyor. Rarity Sniper’ın kısa süre önce belirttiği gibi, Nisan ayında bir MNLTH kasası NFT’sine sahip olan herkes, “CryptoKicks” adlı Nike Dunk NFT’lerini ve bir EVO X Skin Vial’i geri alabilir. Bu NFT, sahiplerinin CryptoKicks’lerini RTFKT’nin Clone X NFT’lerindeki özellikleri taklit edecek şekilde değiştirmelerine olanak tanır.

Klon X’i hatırlatarak, çok sayıda tanınmış sanat evi şu anda RTFKT’nin imzası olan 20K sergisini özel bir PFP NFT programı olarak tanımlıyor. Kuşkusuz, Gagosian Gallery şu anda Clone X NFT’leri ile bir AR etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Moda markası Harvey Nichols, aynı zamanda mavi çipli NFT mağazasındaki sınırlı koleksiyonlardan biri olarak Clone X’i seçti.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...