Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Paylaş

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3 kolu RTFKT aracılığıyla ilk yerel Web3 spor ayakkabısını resmen piyasaya sürdü. RTFKT, kazanmak için yürü mekaniği ile alakalı ilk güncellemelerini paylaştı. Şirket orijinallik yoluyla fayda ve uygulama bağlantısı dahil olmak üzere yeni ürün lansmanından nelerin beklenebileceğine dair ayrıntıları açıkladı. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Nike NFT

Nike NFT Sektöründe Güçlenmeye Devam Ediyor!

Ürün yalnızca ABD’deki kullanıcılara özel piyasaya sürülmüştür. Nike, spor ayakkabı oyun pazarında sektör lideri olarak görülmektedir. Ayrıca altyapısına, gelişen teknolojiye ve Web3 ile ilgili alanlara yatırım yapmaya devam etmektedir. Nike, Web3 spor ayakkabıları için yalnızca ABD merkezli adreslerin siparişlerine izin vereceğini açıklamıştır. Bu durum gelecek olan talebin kıt olmasını beklediğini ortaya çıkarmıştır. Ancak piyasaya sürülmesiyle beraber gelen talep oldukça ciddi bir boyuta gelmiştir. Bu durum orijinalliğin esas olduğu firma için şimdilik problem olarak görünmektedir. Piyasaya sürülmesiyle ilgili en büyük dezavantaj, erişilebilirliğe göre çok daha fazla ilginin bulunmasıdır.

Projeye ABD dışından ilgi oldukça yüksektir. Öngörü eksikliği, Web3 vizyonları ve Web2 uygulamasına sahip başka bir marka etrafında çok sayıda eleştiriye yol açmıştır. MONOLITH adı verilen bu NFT’nin fiyatı, son günlerde 1,5 ETH civarlarında ortalama kaydetmiştir. Ancak bugün fiyat 0,5 ETH’nin altında satışlar kaydederek önemli ölçüde düşüş yaşamıştır.

NFT endüstrisine daha uzun bir zaman perspektifiyle giren şirketler arasında Nike geçen yıl RTFKT’yi satın almıştır. Bu adım öncelikle bir NFT platformu kullanan geleneksel markanın en başarılı girişimi olarak görünmektedir. İşlem, bir yıl önce NFT boğa piyasasının çılgınlığının ortasında gerçekleşmiştir. Satın almanın ardından şirket, geçen ay kendi Web3 platformu Swoosh’u piyasaya sürdü. Ayrıca Web3 sanal alanında bulunmaya yönelik devam eden taahhüdünü açıkça belirtti. Nike, bu girişimleri arttırarak dönemin son teknolojilerine olan ilgisini tekrardan açığa çıkarmıştır.

NFT sektörü, son dönemde yaşanan sıkıntılı süreçlere rağmen gelişmeye devam etmektedir. Bu gelişmeler uzun vadede sektörün gelişimi için oldukça önemlidir. Ayrıca her yeni gelişmiş koleksiyon ekosistemde yeni kullanım alanlarını arttırmaktadır. Artan kullanım alanları başka sektörleri alana çekerek ekosistemi güçlendirmektedir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...