Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Worlds Nedir?

Paylaş

NFT Worlds, tamamen merkezi olmayan özelleştirilebilen ve rehberli bir şekilde oluşan bir oyun platformudur. Dünya sahiplerinin oyuncular veya kendi dünyasındaki özel topluluklar için sınırsız metaverse deneyimlerini hatta kendi dünyalarındaki özel topluluklarını yaratabileceği topluluk odaklı bir oyun ekosistemidir. Aynı zamanda, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen bir ERC-20 belirtecidir. Kısacası, kullanıcılar bu platformda Metaverse üzerinden hayal ettikleri her sanal evreni oluşturmanın mümkün olduğu bir projedir. Platform, ilk olarak 6 Ekim 2021 yılında piyasaya sürülmüştür.

Meta veri deposu, Minecraft’ın yanı sıra geniş açık kaynak ekosistemini kullanır. Bu şekilde, NFT Worlds,Ethereum blok zinciri tarafından Minecraft oyun topluluğunda onlarca yıllık açık kaynak geliştirmesini taşıyan ve oyunlarla yeni ve farklı metaverse’lerin yaratılmasına izin vermeyi amaçlamıştır. Proje bu yüzden, radikal bir şekilde genişlemektedir.

Minecraft’ı Metaverse Geliştirme Platformu Olarak Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  1. Hem pc, hem oyun konsolları hem de akıllı telefonlar ve tabletler dahil olmak üzere her platformda ulaşılabiliyor olması.
  2. Basit ve aynı zamanda oldukça güçlü olan farklı dünyaların inşasının serbest olması
  3. Oynanabilir ve oynanmaz olan farklı 3D modelleri yaratmak mümkündür

WRLD Jetonu Nedir?

$WRLD ilk olarak sadece NFT Worlds sahiplerinin talebine sunulcak. Proje ayrıca, dünya staking’i sunulduğu zaman belirli aralıklarla dağıtacak. Son olarak, oyuncular farklı NFT dünyalarında $WRLD kazanabilme imkanına sahip olacak.

NFT Worlds Nasıl Oynanır?

NFT Worlds oynamak için bilinen bazı seçenekler bulunmaktadır. Bunlar:

  1. Tarayıcı: Tarayıcı ile erişmek mümkün ama bu yöntemde sadece dünyalar görüntülenebilmektedir. Dünyalar zengin ve değerli topraklara sahiptir ancak tamamen çorak olma ihtimalide az değildir.
  2. Minecraft Java Edition 1.17: Bir diğer seçenek ise Minecraft Java Edition 1.17’dir. Bu yöntemle, oyuncular yeni dünyaları inşa edip ve bunu düzenleyebilirler. Bunun yanı sıra, avatar ve özel grafik gereksinimlerini de destekleyen bir yöntemdir. Bu yöntemi kullanmak için Minecraft satın almak gerekir.
  3. NFT Worlds Launcher: Bu yöntem, şu an geliştirilme aşamasında olduğu için mevcut değildir. NFT Worlds Launcher, kullanılmaya başlandığı zaman yukarıdaki iki yöntemi de bünyesinde bulunduracak. Bunun yanı sıra, NFT dünyasının kişiselleştirilmiş özelliklerini, kullanıcıların genel dünyaya katılmasına, en son güncellemelerden haberdar olmasına ve $WRLD cüzdanlarına erişebilecek.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...