Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Teknolojisi Dövmelerinizi Sonsuza Kadar Yaşatabilir

Paylaş

NFT sektörü, sanatçıların izleyicileriyle yakın etkileşim kurmalarını sağlıyor. Ayrıca kendi topluluklarını geliştirmelerini, çalışmalarının sahipliğini kullanmalarını ve sanatlarını herhangi bir aracı olmadan satarak adil bir gelir elde etmelerini sağlamıştır. Pandemi sonrası yıllarda NFT’lerin benzeri görülmemiş yükselişi kripto pazarını güçlendirdi. Ve dünya genelinde ressamları ve diğer çeşitli sanatçıları güçlendirdi. Şimdi NFT’lerin bir sonraki durağı dövme endüstrisi.

Robert Downey Jr. Courtney Love ve Howard Stern gibi ünlülere dövme yaptıran Amerikalı dövme sanatçısı Scott Campbell, NFT’leri mürekkep dünyasına getirmek için tasarım stüdyosu CTHDRL ile el ele verdi. 6 Mayıs Cuma günü saat 15.00’te Campbell ve CTHDRL, Scab Shop adında NFT galerisi başlattı. Birinci Sezon yayınının bir parçası olarak galeri, Mayıs ve Haziran boyunca 12 deneyimli ve yetenekli dövme sanatçısının dövme tasarımlarını 1/1 NFT olarak açık artırmaya çıkaracak.

Scab Shop NFT’leri Sonsuza Kadar Yaşayacak

7 Nisan’da, Scab Shop topluluğu 5.000 Scab Shop Pass yayınladı. Yaklaşmakta olan NFT müzayedeleri sırasında yalnızca Scab Shop Pass sahiplerinin teklif verebileceklerini açıkladı. Böylelikle her Scab Shop Season OneNFT sahibi, orijinal olarak NFT tasarımını yaratan sanatçı ile tek bir dövme randevusu almaya hak kazanacaktır. Sanatçı, NFT sanatını alıcının cildinde gerçek bir dövme olarak yapacak. Bu dövme, Scab Shop NFT mülkiyetinin canlı kanıtı olarak hizmet edecek.

Dövmeler, mürekkep hayranları için zaten kalıcı olarak algılanır. Fakat, onları bir NFT öğesiyle birleştirmek ekstra uzun ömür sağlar. Campbell şöyle açıklıyor. “İnsanlar dövmeleri her zaman kalıcılık kavramıyla ilişkilendirir. Fakat bence bunun nedeni kendimizi kalıcı olarak düşünme alışkanlığı kazanmamız. Sanatımla her türlü ortamda çalıştım. Resim, heykel çizimi… Dövmeler muhtemelen bunların en geçici olanlarıdır. Bu proje, insanların kendileri için seçtikleri tüm bu sembollere ve fikirlere bir katman ekler. Güneş yanığına ve hatta ölüme karşı savunmasız olmayan bir katman.”

NFT Sektörü İçin Yeni Dönemin Başlangıcı

Dövme Neolitik çağdan beri var. Ayrıca bazı sanatçıların hala eski yöntemlerle çalıştığı gelenekle övünen bir endüstri. Yine de, yeni beceriler kazanmaktan ve yeni teknikler geliştirmekten gurur duyan, uyarlanabilir sanatçılarla dolu bir endüstridir. Bu yüzden dövmelerin Web3’e girmesi an meselesiydi.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...