Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Teknolojisi Dövmelerinizi Sonsuza Kadar Yaşatabilir

Paylaş

NFT sektörü, sanatçıların izleyicileriyle yakın etkileşim kurmalarını sağlıyor. Ayrıca kendi topluluklarını geliştirmelerini, çalışmalarının sahipliğini kullanmalarını ve sanatlarını herhangi bir aracı olmadan satarak adil bir gelir elde etmelerini sağlamıştır. Pandemi sonrası yıllarda NFT’lerin benzeri görülmemiş yükselişi kripto pazarını güçlendirdi. Ve dünya genelinde ressamları ve diğer çeşitli sanatçıları güçlendirdi. Şimdi NFT’lerin bir sonraki durağı dövme endüstrisi.

Robert Downey Jr. Courtney Love ve Howard Stern gibi ünlülere dövme yaptıran Amerikalı dövme sanatçısı Scott Campbell, NFT’leri mürekkep dünyasına getirmek için tasarım stüdyosu CTHDRL ile el ele verdi. 6 Mayıs Cuma günü saat 15.00’te Campbell ve CTHDRL, Scab Shop adında NFT galerisi başlattı. Birinci Sezon yayınının bir parçası olarak galeri, Mayıs ve Haziran boyunca 12 deneyimli ve yetenekli dövme sanatçısının dövme tasarımlarını 1/1 NFT olarak açık artırmaya çıkaracak.

Scab Shop NFT’leri Sonsuza Kadar Yaşayacak

7 Nisan’da, Scab Shop topluluğu 5.000 Scab Shop Pass yayınladı. Yaklaşmakta olan NFT müzayedeleri sırasında yalnızca Scab Shop Pass sahiplerinin teklif verebileceklerini açıkladı. Böylelikle her Scab Shop Season OneNFT sahibi, orijinal olarak NFT tasarımını yaratan sanatçı ile tek bir dövme randevusu almaya hak kazanacaktır. Sanatçı, NFT sanatını alıcının cildinde gerçek bir dövme olarak yapacak. Bu dövme, Scab Shop NFT mülkiyetinin canlı kanıtı olarak hizmet edecek.

Dövmeler, mürekkep hayranları için zaten kalıcı olarak algılanır. Fakat, onları bir NFT öğesiyle birleştirmek ekstra uzun ömür sağlar. Campbell şöyle açıklıyor. “İnsanlar dövmeleri her zaman kalıcılık kavramıyla ilişkilendirir. Fakat bence bunun nedeni kendimizi kalıcı olarak düşünme alışkanlığı kazanmamız. Sanatımla her türlü ortamda çalıştım. Resim, heykel çizimi… Dövmeler muhtemelen bunların en geçici olanlarıdır. Bu proje, insanların kendileri için seçtikleri tüm bu sembollere ve fikirlere bir katman ekler. Güneş yanığına ve hatta ölüme karşı savunmasız olmayan bir katman.”

NFT Sektörü İçin Yeni Dönemin Başlangıcı

Dövme Neolitik çağdan beri var. Ayrıca bazı sanatçıların hala eski yöntemlerle çalıştığı gelenekle övünen bir endüstri. Yine de, yeni beceriler kazanmaktan ve yeni teknikler geliştirmekten gurur duyan, uyarlanabilir sanatçılarla dolu bir endüstridir. Bu yüzden dövmelerin Web3’e girmesi an meselesiydi.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...