Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Sektörü Nereye Gidecek? Morgan Stanley’den Açıklama

Paylaş

NFT sektörü nereye gidiyor? Stanley Bankası analistleri, kripto piyasalarının çoğu spekülatif ve kaldıraçlı alanlarının şu anda odakta olduğunu söyledi. Morgan Stanley (MS), 12 Mayıs tarihli bir araştırma raporu yayınladı. Bitcoin’in Nisan ayından bu yana %40 düştü. Ayrıca ve bunun artık hisse senedi piyasalarıyla korelasyonundan kaynaklanmadığını söyledi.
Analist Sheena Shah tarafından şöyle söylenmekte. “Merkezi olmayan finans kripto destekli sabit paralar gibi abartılı ve kaldıraçlı kripto alanları, tüm yüksek fiyatların sınırlı gerçek kullanıcı talebiyle spekülasyonla işlem gördüğü daha net hale geldiğinden, toplu tasfiyeler görüyor” dedi.

Rapora göre, NFT’ler ve dijital araziler çok fazla spekülasyona ve girişe maruz kaldı. Çoğu insanın bu varlıkları satın almasının nedeni ise çok açık. Başka bir alıcının onları daha yüksek bir fiyattan satın almak isteyeceği beklentisine dayandığını da ekliyor. NFT’ler, sanal veya fiziksel öğelerin sahipliğini temsil etmekte. Ve satılabilen veya alınıp satılabilen bir blok zincirindeki dijital varlıklardır. Banka, kripto piyasalarının Kasım ayından bu yana kötü bir şekilde işlem gördüğünü belirtti. Buna karşılık son günlerde üçüncü en büyük stablecoin UST’nin çöküşü karşısında şok olduklarını belirtiyor.

NFT Sektörü Artık Daha Hızlı

Notta, kripto destekli stablecoin’lerin DeFi ekosistemi içinde inşa edilen kaldıracın önemli bir parçası haline geldiği söylenmekte. Ayrıca bu olayın artan belirsizliğe ve istikrarsızlığa yol açtığı düşünülmekte. Bunun da “birçok kripto fiyatının nerede olması gerektiği konusunda daha geniş bir yeniden değerlendirmeye yol açtığı” belirtiliyor.” DeFi, geleneksel aracılar olmadan bir blok zincirinde gerçekleştirilen borç verme, ticaret ve diğer finansal faaliyetler için kullanılan bir şemsiye terimdir. Faiz oranları küresel olarak yükselmeye devam etmekte. Ayrıca ABD Federal Rezervi likiditeyi kaldırırken, kripto piyasalarının en spekülatif ve kaldıraçlı alanları artık odakta.

Banka notta, stablecoin’lerin çok fazla likidite ve kaldıraç sağlamaktan sorumlu. 2020’nin başından bu yana otuz kat artan stabilcoin piyasa değerindeki büyük artışın kripto fiyatlandırması üzerinde de etkisi olduğunu söylüyor.
Morgan Stanley, müşterilerinin kripto fiyatlarındaki büyük düşüşün ve stablecoin’lerin çıkarılmasının “daha ​​geniş finansal piyasalar için daha sistematik bir risk” oluşturup oluşturmadığını sorduğunu söyledi. NFT sektörü üzerinde yatırım yaparken detaylı araştırma yapmak gerekmektedir. Sizi ve yatırım yaptığınız parayı korumanıza fayda sağlamakta. Tüm yatırımlarınızı kaybetmemek piyasada kazanacağınız ilk şeydir.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...