Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Satışı Yaparak Yıllık Gelirinin 4 Katını Kazandı!

Paylaş

NFT satışı ile ilk 12 saatte yıllık ücretinin neredeyse dört katını kazanarak viral hale geldi. Ayrıca NFT Twitter, sanatçıyı sıcak bir şekilde karşıladı ve onu ilk başarısından dolayı tebrik etti. Jmw327, stilize mimari ve ortamlarda uzmanlaşmış bir “Konsept Sanatçısı” ve “Sanat Eğitimcisi” dir. Geleneksel sanatçı, yılda 10 bin dolardan az kazanmaktan bıktıktan sonra NFT’leri denemeye karar verdi. Jmw327 attığı bir tweet ile dikkat çekti. “Muhtemelen nft’leri deneyeceğim. Onları veya neden tartışmalı olduklarını anlamıyorum. Ancak yılda 10 binden az kazanmaya devam edemiyorum. Bu yüzden bir şans varsa sağlık ve diğer şeyleri karşılayabilmek istiyorum. Üzgünüm eğer seni rahatsız ediyorsa ve lütfen kendini rahat hissettiren şeyi yap.” dedi. Özetle, sanatçı jmw327, Frontier Story adlı yeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Ayrıca, müzayededeki NFT, yaklaşan oyun için bir piksel sanat duvar kağıdıdır.

Haberin yapıldığı esnada, ilk duvar kağıdı olan “kasabanın küçük bir köşesi” 19 ETH (37.430dolar) ile en yüksek teklifi aldı. Ayrıca, NFT etkileyicisi Fvckrender’ın da NFT’ye birçok kez teklif verdiğini görebiliriz.

Ancak jmw327, NFT’lere girdiği için geçmiş takipçilerinden biraz eleştiri aldı. Bunu ele alan Fvckrender, “Eğer hayranlarınız nft sattığınız için sizi eleştiriyorsa, onlar sizin hayranlarınız değildir” diyerek duruma cevap verdi. Genel olarak, NFT etkileyicisi jmw327’nin NFT alanına girme kararını çok destekleniyor gibi görünüyor. Şu anda, jmw327’nin Twitter’da 153 binden fazla takipçisi var. Orijinal gönderisine yakın zamanda verdiği bir yanıtta, “ahhhh ana sayfadayım. Ayrıca tüm mesaj ve destek için herkese teşekkürler. Şu anda bunaldım ama elimden geldiğince bazılarına ulaşmaya çalışacağım!” dedi.

NFT Satışı Sanatçılar İçin Nimet

NFT’lerin yükselişinden bu yana, sanatçılara daha fazla güç vererek sanat endüstrisini alt üst ediyor. Üstelik NFT sanatı, sanatçıların para kazanma şeklini hızla değiştiriyor. Ayrıca, NFT’ler sanatçıların çalışma, yeni projeler yaratma ve sanatlarının sahipliğini alma biçiminde devrim yaratıyor. Geçen yıl, NFT sanatçısı Beeple “Everydays – The First 5000 Days” adlı eserini satarak 69 milyon dolar kazandı. Aslında, geleneksel sanatçıların NFT alanında nasıl büyük bir etki yaratabileceğinin harika bir örneği.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...