Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Satışı Yaparak Yıllık Gelirinin 4 Katını Kazandı!

Paylaş

NFT satışı ile ilk 12 saatte yıllık ücretinin neredeyse dört katını kazanarak viral hale geldi. Ayrıca NFT Twitter, sanatçıyı sıcak bir şekilde karşıladı ve onu ilk başarısından dolayı tebrik etti. Jmw327, stilize mimari ve ortamlarda uzmanlaşmış bir “Konsept Sanatçısı” ve “Sanat Eğitimcisi” dir. Geleneksel sanatçı, yılda 10 bin dolardan az kazanmaktan bıktıktan sonra NFT’leri denemeye karar verdi. Jmw327 attığı bir tweet ile dikkat çekti. “Muhtemelen nft’leri deneyeceğim. Onları veya neden tartışmalı olduklarını anlamıyorum. Ancak yılda 10 binden az kazanmaya devam edemiyorum. Bu yüzden bir şans varsa sağlık ve diğer şeyleri karşılayabilmek istiyorum. Üzgünüm eğer seni rahatsız ediyorsa ve lütfen kendini rahat hissettiren şeyi yap.” dedi. Özetle, sanatçı jmw327, Frontier Story adlı yeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Ayrıca, müzayededeki NFT, yaklaşan oyun için bir piksel sanat duvar kağıdıdır.

Haberin yapıldığı esnada, ilk duvar kağıdı olan “kasabanın küçük bir köşesi” 19 ETH (37.430dolar) ile en yüksek teklifi aldı. Ayrıca, NFT etkileyicisi Fvckrender’ın da NFT’ye birçok kez teklif verdiğini görebiliriz.

Ancak jmw327, NFT’lere girdiği için geçmiş takipçilerinden biraz eleştiri aldı. Bunu ele alan Fvckrender, “Eğer hayranlarınız nft sattığınız için sizi eleştiriyorsa, onlar sizin hayranlarınız değildir” diyerek duruma cevap verdi. Genel olarak, NFT etkileyicisi jmw327’nin NFT alanına girme kararını çok destekleniyor gibi görünüyor. Şu anda, jmw327’nin Twitter’da 153 binden fazla takipçisi var. Orijinal gönderisine yakın zamanda verdiği bir yanıtta, “ahhhh ana sayfadayım. Ayrıca tüm mesaj ve destek için herkese teşekkürler. Şu anda bunaldım ama elimden geldiğince bazılarına ulaşmaya çalışacağım!” dedi.

NFT Satışı Sanatçılar İçin Nimet

NFT’lerin yükselişinden bu yana, sanatçılara daha fazla güç vererek sanat endüstrisini alt üst ediyor. Üstelik NFT sanatı, sanatçıların para kazanma şeklini hızla değiştiriyor. Ayrıca, NFT’ler sanatçıların çalışma, yeni projeler yaratma ve sanatlarının sahipliğini alma biçiminde devrim yaratıyor. Geçen yıl, NFT sanatçısı Beeple “Everydays – The First 5000 Days” adlı eserini satarak 69 milyon dolar kazandı. Aslında, geleneksel sanatçıların NFT alanında nasıl büyük bir etki yaratabileceğinin harika bir örneği.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...