Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Projenizi Tanıtmanın En İyi 7 Yolu

Paylaş

Bir süredir, trend olan tek şey NFT’leri basmak ve satmak. İyi sanatçıların çoğu, diğer üst düzey yeteneklerle dolu doymuş bir pazarda bir izlenim yaratmaya çalışıyor. Sadece bir NFT’yi basmanın yeterli olmadığını anlamak çok önemlidir; sanatçılar ayrıca NFT koleksiyonlarını nasıl pazarlayacaklarını da öğrenmelidir. Fikriniz yeterince tanıtım ve ilgi görmüyorsa başarısız olmaya mahkum olabilmekte. İşte, NFT projenizi pazarlamak için en iyi yöntemi NFXHaber olarak seçtik.

7- NFT Kitlenizi Sosyal Medya Üzerinden Hazırlayın

Sosyal medya pazarlaması, tanıtım yolculuğunuza başlamak için harika bir yerdir. Kendinizi Twitter, Instagram, Discord ve Medium’da tanıtarak hedef kitlenizi yayına hazırlamaya başlamanız çok önemlidir. Bunlar, çalışmanızı sergilemek için en sık kullanılan platformlardır. Burada inovasyonunuzun arkasındaki hikayeyi anlatacaksınız, bir NFT’nin ne olduğunu ve neden benimsenmesi gerektiğini düşündüğünüzü açıklayacaksınız. Yüklediğiniz her resim için mümkün olduğunca çok anahtar kelime kullanmaya çalışın. Hatta daha da önemlisi, alakalı ve ilgi çekici başlıklar ekleyin.

  • Doğru Hashtag’leri Kullanın

Hashtag’ler, nelerin trend olduğunu keşfetmek için neredeyse tüm büyük sosyal medya sitelerinde kullanılmakta. Paylaşım yaparken bunu kullandığınızda, koleksiyon gönderileriniz sosyal medyada trend olan diğer konular arasında gösterilecektir.

6- Kapsam için Kripto Medya Çıkışlarını Kullanın

Diğer bir adım, NFT Koleksiyonunuz hakkında bir makale oluşturmak ve ulaşmak istediğiniz demografi ile en önde gelen ilgili medya kuruluşlarına dağıtmaktır. Bu, projenize ihtiyaç duyduğu desteği verecektir.

Bir Influencer ile İşe Alın veya İşbirliği Yapın

En üst sıralarda yer alan başarılı dijital koleksiyonların çoğu, tanınmış müzisyenler, moda etiketleri, ünlüler ve animasyon stüdyolarıyla ilişkilidir. Bu tür bir işbirliği, diğer profesyonellerin yardımıyla sanat eserlerini geliştirmelerine ve aynı zamanda koleksiyonlarını yeni izleyicilere sunmalarına olanak tanır. Sonuç olarak, hayran kitleleri, erişimleri ve tanınırlıkları arttı.

5- NFT Temalı Discord Sunucularına ve Etkinliklerine Katılın

Discord’da içerik oluşturucuların buluşabileceği, bağlantı kurabileceği ve dijital çalışmalarının fikirlerini paylaşabileceği çeşitli sohbet odaları vardır. Hemen koleksiyonlarınızı tanıtarak başlamak zorunda değilsiniz; bazı insanlar sizi çabucak spam veya dolandırıcı olarak etiketler. Bu nedenle, fikrinizi ortaya koymadan önce tartışmalara katılın ve insan olun. Ayrıca, gelecek NFT’leriniz için ihtiyaç duyduğunuz heyecanı yaratmak için Discord etkinlikleri düzenleyebilmektesiniz.

4- Reddit Kalabalık Pazarlama

NFT Koleksiyonunuzu tanıtmak söz konusu olduğunda, Reddit ve Quora gibi siteler kullanışlıdır. Bir konu başlatmak ve projenizi tanıtmak veya arkadaşlarınızın birkaç hesap kullanarak NFT koleksiyonunuz hakkında yorum yapmasını sağlamak en iyisidir. Buna genellikle, genellikle reklamcılıkta kullanılan bir tür promosyon olan Kitle pazarlaması denir. Son olarak, tartışmalara aktif olarak katılın ve adınızın diğer kullanıcılar ve sanatçılar tarafından görülmesine izin verin.

3- Çekiliş Kazanmak için Eşantiyonlar Ayarlayın

Son olarak, bir NFT promosyon teklifi oluşturmak, NFT topluluğunuzdaki günlük etkinliği artırmak için doğal bir stratejidir.

Nasıl

Kitlenizi şunlara teşvik edin:

  • Sizi Instagram, Twitter ve diğer tüm Platformlarda takip edin.
  • Gönderiyi Instagram hikayelerinde paylaşın
  • İçeriğinizi retweetleyin
  • Ardından, projeyi birkaç arkadaşına önerin.

Bu, elbette, hayranlarınızı proje hakkında heyecanlandıracak ve aynı zamanda yeni hayranlar, destekçiler ve olası yatırımcıların ilgisini çekecektir.

2- NFT’leriniz için Yardımcı Program Oluşturun

NFT’lerinizde ilgi çekmenin en iyi yollarından biri, dijital koleksiyonunuz için benzersiz bir yardımcı program sağlamaktır. Bu promosyon yöntemi, büyük ölçüde söz konusu projeye bağlıdır ve tüm NFT projeleri için geçerli olmamakta.

NFT’ler için bazı Yardımcı Programlar şunları içerir:

  • Stake ödülleri
  • Metaverse yardımcı programı
  • NFT’lerinizi yetiştirmek veya geliştirmek için bir işlev
  • Çeşitli etkinlikler aracılığıyla NFT’lerinizin özelliklerini güncelleme yolları

1- NFT ile Etkileyici Pazarlama

NFT koleksiyonunuzu tanıtmanın en iyi yolu ve en başarılı koleksiyonların kullandığı en popüler yöntemlerden biri, çeşitli sosyal medya platformlarında influencer servislerini kullanmaktır. Koleksiyonunuzu tanıtmaya ve heyecan yaratmaya yardımcı olabilecek birkaç NFT etkileyicisine sahip olduğu için Twitter, başlamak için harika bir yerdir. Bununla birlikte, Twitter etkileyicilerinin size oldukça pahalıya mal olacağını unutmayın, bu nedenle hizmetleri için fazla ücret almayan doğru etkileyicilerle gittiğinizden emin olun.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...