Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Piyasasında Bu Hafta Yaşanan Önemli Ticaretler!

Paylaş

Kripto ve NFT dünyasında her şey gittikçe yavaşlıyor. Aslında, taban fiyatı 8 ETH’ye kadar ulaşan gmoney gibi iyi NFT koleksiyonları da var. Ancak, güzel sonuçlar alan bazı lansmanlara rağmen, genel piyasa düşüş eğiliminde. NFXhaber olarak, NFT piyasasında bu hafta yaşanan en önemli gelişmeleri sizin için derledik. NFT piyasası ne durumda, hangi NFT’ler rekor iyi fiyata alıcı buldu, Metaverse’ler ne durumda gibi soruların yanıtlarını, bu makalede bulabilirsiniz.

En büyük NFT satışları

Bu hafta bir dizi büyük NFT satışı gerçekleşti. Otherside #90209, 462 bin dolar gibi büyük bir fiyata satıldı. Bunun yanında, ünlülerin favori koleksiyonu olan BAYC NFT’lerinden biri olan Bored Ape #2664, 390 bin dolara gitti. Bored Ape’in yanında CryptoPunks #3764 de 390 bin dolara alıcı buldu. En yüksek fiyata satılan NFT’lerin sonuncusu da bir Crypto Punks’dı. Crypto Punks #7144 357 bin dolar karşılığında yeni sahibinin cüzdanına ulaştı.

NFT pazarları

En büyük NFT pazarı olan OpenSea, satış hacminde, geçen haftaya göre %53 düşüş yaşadı. Buna göre pazar, 167 bin alıcıyla 217 milyon dolarlık satış yaptı. OpenSea’nın yaşadığı hacim düşüşü, Looksrare’ye yansımadı. Looksrare pazarının işlem hacmi, geçen haftaya göre sadece %9 düştü. Popüler pazar, 7.700 alıcı ile 75 milyon dolarlık dijital eser sattı. Satış hacmine göre üçüncü sırada Magic Eden var. Pazar, geçen haftaya göre %20’lik düşüş ile 113 bin alıcıya ulaştı ve 57 milyon dolarlık varlık satışı gerçekleştirdi.

Ethereum tabanlı pazarların yanı sıra, Solana ağının NFT pazarı Solanart’da düşüş yaşadı. Solanart, geçen haftaya göre %58 hacim kaybı yaşadı. Ayrıca pazar, 610 alıcıyla 76 bin dolarlık satış yaptı. AtomicMarket, geçen hafta satış hacminde neredeyse %10’luk bir düşüşle 25 bin alıcıyla 971 bin dolarlık dijital eser sattı. Son olarak Rarible pazarı, işlem hacminde geçen haftaya göre %72 düşerek, en büyük kaybeden oldu. Pazar, 626 alıcıyla 192 bin non-fungible token satışı gerçekleştirdi.

Metaverse

Her hafta Metaverse dünyalarına olan ilginin arttığını görüyoruz. İnsanlar, farklı Metaverse platformları olduğunu fark etmeden metaverse kelimesini yayıyor. Bu nedenle, burada en iyi Metaverse’lerin durumuna bakacağız.

Otherside, 1611 alıcıyla 22 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi. Bununla birlikte The Sandbox, 466 alıcıya ulaştı ve 1,3 milyon dolarlık varlık sattı. Popüler Metaverse Decentraland, 225 alıcıyla 3. sırada yer aldı. Buna göre Metaverse, 684 bin dolarlık satış yaptı. Son sıralarda CryptoVoxels ve Somnium Space yer aldı. Sırasıyla, 28 ve 4 alıcıya ulaştılar. Ayrıca, 64 bin dolar ve 20 bin dolarlık satış yaptılar.

En iyi NFT koleksiyonları

Haftanın en iyi 4 NFT koleksiyonu şunlar oldu:

  • Otherdeed,1.900 alıcıyla toplam 26 milyon dolarlık parça sattı. Bu geçen yıla göre %4’lük bir artışı gösteriyor. Otherdeed koleksiyonun taban fiyatı, 2.7 ETH’ye ulaştı.
  • Goblintown, toplam 18 bin alıcıyla 20 milyon dolarlık satış yaptı. Koleksiyonun satış hacmi, geçmiş verilere göre artmadı, ancak azalmadı da. Ayrıca Goblintown’un taban fiyatı, 1.49 ETH’ydi.
  • Bored Ape Yacht Club, toplam 1834 alıcıyla 19 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi. Böylece koleksiyon, geçen haftaya göre %18 işlem hacmi kaybetti. BAYC’ın taban fiyatı, ortalama 90 ETH’ydi.
  • Chimpers, 4 bin alıcıyla toplam 17 milyon dolarlık satışa ulaştı. Bu geçen haftaya göre bir artış yaşanmadığını ortaya koyuyor. Bununla birlikte Chimpers, 1.77 ETH’lik bir taban fiyata sahipti.

Kripto oyunları

Her hafta harika bir oyun ve büyük bir topluluk vaat eden projelerin sayısı artıyor. Şu anda, Axie Infinity günlük aktif kullanıcılar tarafından P2E dünyasında bir numara. Aşağıda, son 7 gündeki hacim bakımından en iyi 3 oyun bulunmaktadır.

  • DeFi Kingdoms, işlem hacmine 56 milyon dolar ekledi.
  • Axie Infinity, 26 milyon dolarlık yeni satış hacmi kazandı.
  • The Sandbox, hacim olarak 16 milyon dolar büyüdü.

Piyasalar yavaş görünüyor, ne aldığınıza dikkat etmenizde fayda var. Şimdi kripto piyasasını irdeleme ve ondan öğrenme zamanı. Ne yapacağınızı öğrenmeye başlayın ve içerik veya kod olsun, bir şeyler oluşturun.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...