Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Piyasası Tekrar Yükselecek Mi?

Paylaş

Metaverse ve NFT piyasalarına katılım her geçen gün artış gösteriyor. Piyasada yaşanan dalgalanmalarda haber akışı bu yüzden çok önemli. Tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın.  NFT piyasası ve kripto piyasalar dalgalı bir dönemden geçmekte. Bu hareketlilik piyasaların yaşanan Luna krizi ile tamamen dibe vurmasına neden olmakta. Dibe vuruşun yaşanması ile birlikte piyasada ciddi bir korku havası vardı. Fakat NFT piyasası toparlanma belirtileri gösteriyor. Düşük hacme rağmen kullanıcı sayısı, işlem sayısı ve NFT satın alan cüzdanların sayısı arttı. Nansen’e göre bir önceki hafta NFT işlemleri yapan 200.000 kullanıcıda %25’lik bir artış görünmekte. 23 Mayıs’ta sona eren hafta boyunca 250.000’den fazla kullanıcı NFT’lerle etkileşime geçti. Bu da kullanıcı sayısının artışının bir kanıtı olarak görülmekte. İki hafta önce 300.000’den daha az işlem yaşanmıştı. Fakat geçen hafta %60 artışla 500.000’i gören işlem sayısına ulaşılmakta.

Coin Metrics’e göre NFT sahipliğini temsil eden işlemlerinin sayısı 22 Mayıs’ta ATH yapmakta. Benzer şekilde cüzdan faaliyetleri de çöküş öncesi seviyelere ulaştı. Fakat NFT satın alan cüzdanların sayısında güçlü bir artış gerçekleşti. Nansen’e göre geçen hafta 267.000’den fazla cüzdan NFT alırken, iki hafta önce ise yaklaşık 171.000 cüzdan NFT satın almıştı. Bununla birlikte kullanıcı, işlem ve NFT satın alan cüzdanların sayısındaki artışa rağmen ABD doları bazında işlem hacmi düşük kaldı. NonFungible.com’a göre NFT satış hacmi geçen hafta %14 civarında düşüşle 21 milyon dolara ulaştı. Benzer şekilde satış sayısı da %2’den fazla düşüşle 23.000’i gördü.

Kaynak: nonfungible.com

Blue-chip NFT koleksiyonlarının da satış sayısı düşmeye devam etti. CryptoSlam verilerine göre geçen hafta Yuga Labs’ın Otherdeed NFT’leri, Bored Ape Yacht Club (BAYC), Azuki ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) satışlarında düşüş gerçekleşti.

Tüm piyasalarda işlem yaparken kendi kararınızla yatırım yapmak size fayda sağlamakta. Dünyanın en büyük kripto paraları ve yatırım araçlarının bile riskli olduğunu göz ardı etmemek gerekli. Bu yüzden dışarıdan gelecek yatırım tavsiyelerine uymamak sizi büyük zararlardan kurtarabilmekte.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...