Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Mint Ücretleri İade Mi Edilecek?

Paylaş

Twitter’da art.chicketh adını kullanan bir kişi, 10.000 parçalık bir koleksiyon için mint ücretlerini kullanıcılara geri ödemenin iyi bir fikir olduğunu söyledi. Bununla birlikte, mint ücretlerinin kullanıcılara geri ödenmesinin iyi bir pazarlama olacağından bahsetti. Tüm bu NFT basım ücreti tartışması da bu şekilde başlamış oldu. NFXhaber olarak, sizin için derledik.

Ücretsiz NFT mint sunan bir koleksiyon mu geliyor?

Kullanıcının Twitter paylaşımının ardından, Fluffy Polar Bears projesinin kurucu ortağı olan sibeleth bu konuda bir paylaşım yaptı. Paylaşımda Sibel, bu yeni fikri gerçek hale getireceğini söyledi. Buna göre, Sibel yeni bir proje geliştiriyordu. Ek olarak proje, 5.000 NFT parçasından oluşan bir koleksiyondu. Sibel, projeye katılım sağlayacak kullanıcıların, mint ücretlerinin geri ödeneceğini söyledi. Sibeleth’nin paylaşımı şu şekildeydi:

Yeni proje geliyor. 5.000 benzersiz NFT’den oluşacak. NFT mint ücretsiz olacak. Ayrıca minting yarın başlayacak ve Mint ödemesi yaptığınızda 0.01 ETH alacaksınız. Bununla birlikte, sadece ilk 5.000 yorum atan kullanıcılar, koleksiyondan yararlanacak. Hadi!

Gerçek olan şaka

Sibel’in paylaşımına yüksek oranda etkileşim geldi. Birçok kişi, ücretsiz mint hayali ile paylaşımın altına yorum yaptı. Buna göre, yazım sırasında tweet’e 9.803 yorum gelmişti bile. Sibel, yarattığı viral paylaşımın ardından, “bir şakaydı ancak gerçeğe dönüşmek zorunda kaldı” sözleriyle projenin gerçek olacağını açıkladı. Bunun ardından, bir Discord sunucusu oluşturdu. Daha sonra, Discord sunucusuna ilk katılan 5.000 kişinin projeye dahil edileceğini söyledi. Böylece, kısa süre içerisinde, binlerce kişi Discord sunucusuna katılım sağladı. Sibel’in paylaşımına göre, bu ilk 5.000 kişi, ücretsiz NFT mint yapabilecekleri bir koleksiyona erişecek. Discord sunucusunun popülaritesinin ardından Sibel, şunu paylaştı:

Vay be. Boğa piyasası resmen geri döndü!

100 bin dolara mâl olan proje

Sibel’in başlattığı bu proje, ona 100 bin dolara mâl olacak. Bu nedenle bazı kullanıcılar, Twitter üzerinden Sibel’e tepki gösterdi. Bunun ardından açıklama yapan sanatçı, paylaşımına gelen olumsuz yorumlarla aynı fikirde olmadığını dile getirdi. Ayrıca, hiçbir 50 ETH’nin bu projenin kendisini mutlu ettiği kadar etmeyeceğini de ekledi. Tüm bunların yanında, Sibel’in bahsettiği yeni projenin, resmi Twitter hesabı şimdiden 5.000 takipçiyi geçmeyi başardı.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...