Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

NFT Markasına Sahip Dünya Yıldızları

Paylaş

Her şey, kişisel NFT’leri yapan ve hatta ticari marka haline getiren tanınmakta olan yüzlerle ilgili. NFT sektörüne bu şekilde katılan standart üreticilerin ve büyük isimlerin çeşitliliği, zaman geçtikçe güçlükle artıyor. 2022 itibariyle, ABD Patent Kurumu, NFT’leri içeren veya bunlarla ilgili 3.347 ticari marka talebi almakta. Bunu 2021’deki 2,179 fonksiyonun tamamına göre değerlendirin.

Aslında, hemen hemen herkes bir ticari marka başvurusunda bulunabilmekte. Bu, her düşüncenin veya ürünün meyve vereceği anlamına gelmez. Bununla birlikte bu amblemler, NFT’lerin nasıl daha yaygın hale geldiğini gösteriyor. Metaverse ürünler için güvenli patentler almaya çalışan en dikkate değer birkaç kişinin bir listesini çıkardık. İşlevlerden birkaçı, bu ünlülerin modellerinin erişimini nasıl artırmayı amaçladıklarını gösterirken, diğerleri çok belirsizdir.

NFT Sahnesindeki Dünya Yıldızları

  • Kanye West (YE)

27 Mayıs’ta Ye, ABD Patent ve Ticari Marka Birimine “para birimleri ve coinler”, “blocchain tabanlı NFT’LERiçin ticari marka başvuruları yaptı.

  • Billie Eilish

Şubat ayında, Billie Eilish’in firması Lash Music LLC 2 patent başvurusu yaptı. Şarkıcının kimliği ve diğeri de ünlü Blohsh markası için olmak üzere ticari marka başvurusunda bulunmakta. Başvurular, Eilish’in modelini NFT’ler, kripto paralar ve dijital koleksiyon ürünleri dünyasına geliştirme niyetinde. Patent fonksiyonları, takipçilerin çevrimiçi oyun yazılım programına müsâde etmekte. Ayrıca oyun varlıklarını içeren dizüstü bilgisayar yazılım programı uygulamalarını ve çevrimiçi dijital dünyalarda farklı öğeleri satın alabilmektedirler.

Eilish kesinlikle UMG’un kayıt sanatçılarından biri olmakta. Bunun için metaverse aktarımı mantıklı. UMG ayrıca Şubat ayında müzisyen ve eğlence odaklı NFT platformu Curio ile işbirliği yapacağını duyurmuştu.

  • David Beckham

9 Nisan’da futbol efsanesi David Beckham’ın kurumsal sermaye ajansı DB Ventures Restricted, USPTO ile ayakkabı ve şapkalar gibi dijital giysilere ve dijital eğlence etkinliklerine yönelik 3 ayrı ticari marka işlevi için başvuruda bulunmakta. Beckham’ın NFT dünyasına ticari marka girişi, sektörde yenilik ve sürdürülebilirliği yönlendirmek. Ayrıca Beckham’ın takipçileriyle birlikte olan DigitalBits Blockchain’in dünya çapındaki model elçisi olarak büyüdükten kısa bir süre sonra buraya geldi.

  • Chuck Norris

Walker Texas Ranger NFT ringine giriyor. Norris, onay bekleyen 4 ayrı NFT ve kripto ile ilgili ticari marka işlevine sahiptir. Bu nedenle, farklı konular arasında Norris’in modeliyle ilgili yepyeni bir yerel kripto para biriminin yaklaşan tanıtımına işaret ediyor gibi görünmektedir.

“Chuck Coin” başlığı altında sunulan birçok dosyadan biri, “çevrimiçi ve dijital dünyalarda kullanılacak tahsil edilebilir nakit ve coinleri, dijital yabancı parayı ve NFT’leri kapsar. Yakın gelecekte efsanevi dövüş sanatçısı, film ve TV yıldızına dayalı piyasa ve yerli yabancı para.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...